Skocz do zawartości

Winamp


Little_gray

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszym Poradniku Pokaże jak Skonfigurować Wtyczkę Shoutcast dla Winampa

 

1.) Na początek ściągamy Winampa I wtyczkę shoutcast i instalujemy Download

 

2.) Po zainstalowaniu Przechodzimy w Winampie:

Opcje --> Pereferencje  --> Szukamy Wtyczki --> Efektów/DSP (Ctrl + P)

 

1.png

 

2.png

 

3.png

 

4.png

 

3.) Teraz Wybieramy SHOUTcast Source DSP v2.3.5 [dsp_sc.dll] I konfiguruj Wtyczkę

 

5.png

 

4.) Teraz Przechodzimy W zakładkę Output

 

6.png

 

5.) W zakładce "Login" Podajemy Dane do Nadawania Takie jak "IP,Port,Hasło i Nazwę Prezentera"

 

7.png

 

6.) Przechodzimy Następnie W zakładkę "Directory" i Podajemy "Nazwę audycji I Stronę radia"

 

8.png

 

7.) W zakładce "Encoder" Wybieramy Typ i Jakość nadawania

 

9.png

 

8.) Przechodzimy teraz do zakładki "Titles" i tam wybieramy czy ma pokazywać tytuł i nazwę aktualnie grającej piosenki

 

10.png

 

9.) Zostało nam teraz wybrać zakładkę Input W nie Wybieramy Naszą kartę dźwiękową i nasz mikrofon i następnie ustawiamy Suwaki

-Music Level: -1 dB

-BG Music Level: -20 dB

-Mic Level: -8 dB

-Fade Time: 500ms

-Capture Davice Fade Time: 500ms

 

11.png

 

10.) Przechodzimy ponownie w zakładkę "Output" i klikamy "Connect" już możemy grać na naszym Radiu

 

12.png

 

Projekt I Opracowanie: Little_gray

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie mogę prowadzić audycji ;-(. w Input wybieram SoundCard Input i niżej mam albo "no available capture device" albo jak włącze słuchawki z mikrofonem z samsunga S5 mam info że mogę wybrać Realtek audio...... co robię nie tak że nie idzie sygnał do radia ??

Jak zaznaczę w Input "winamp(recommended) to muza na radio internetowe idzie ale nie mogę prowadzić audycji

Prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Reconnection timeout powinno mieć wartość 1

Make this stream public nie jest wymagane

Encoder Setting może mieć inną wartość, 64kbps to absolutne minimum (dla osób mających problemy z siecią), w 128kbps da się słuchać (wartą ją ustawić o ile obsługuje ja serwer)

Fade time o wartości 2000ms to sporo - jak prezenter lubi mówić zaraz po kliknięciu na Push to talk to w Fade time i Capture Device Fade Time powinno być 500..1000ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a2a6907aca74.jpg.htmlkolego mix stereo masz wyłączony a musi być załączony, ale jeszcze problem w tym jaki system?? win 7?? bo co do karty realtek nie jest ona łatwa w obsłudze i ustawieniach, ja musiałem specjalny programik ściągac aby mikrofon w mix stereo zadziałał.ale czy ten programik na windows 7 i wyżej zadziała???voice switch 1.4 windows 7   w google wpisz i ściagnij se go. ja mam xp profesional + winamp shoutcast (tylko do połączenia z serwerem) a do mikrofonu do mixera voicesvitch 1.4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak połączyć się z serwerem kiedy obsługuje on Shoutcast 198 ? Starym SHOUTcast DSP 2.1.3 mogę a tym nowym już nie 2.3.5 . W connect using wybierałem 3 warianty i żaden nie pomógł. Server port ID i hasło zgadza się

 

Okazało się że pole z nazwą admina wystarczy zostawić puste 

Edytowane przez bela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli nie jest to laptop, a zwykły pc z wewnetrzną kartą dźwiekową ewentualnie wbudowaną na płycie głównej, to bez problemów uruchomisz mikrofon. Wystarczy włączyć stereo mixa i odpowiednio go skonfigurować. Gdyby jednak to był laptop, to wszystko zależy od tego jaką karte dźwiękową posiada, lecz tak czy siak polecam zewnetrzną karte na usb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam coś takiego https://imgur.com/a/WikEk 

Kiedy zmieniam z winampa na wejście karty dźwiękowej to od razu mi się włącza mikrofon a muzyka przestaje grać... 

Aby mówić wciśnij przycisk tzn zę muszę ciągle trzymać aby mówić tak?  I o co chodzi z tą opcją pod spodem ? 

Strasznie ciulowe to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Dnia 12.02.2019 o 10:24, kosti napisał:

Przecież ten poradnik jest bardzo dobrze zrobiony i opisany.

Może spróbuj używać innego programu? Winamp miewa problemy jeżeli nie posiadasz opcji stereomix.

Mi mikrofon nie działa płynnie. Albo sam mikrofon wybieram w wejściu wyjściowym albo winamp. Poza tym nie idzie ustawić majka aby dobrze słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.