Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Little_gray

Winamp

Polecane posty

W dzisiejszym Poradniku Pokaże jak Skonfigurować Wtyczkę Shoutcast dla Winampa

1.) Na początek ściągamy Winampa I wtyczkę shoutcast i instalujemy Download

2.) Po zainstalowaniu Przechodzimy w Winampie:

Opcje --> Pereferencje  --> Szukamy Wtyczki --> Efektów/DSP (Ctrl + P)

1.png

2.png

3.png

4.png

3.) Teraz Wybieramy SHOUTcast Source DSP v2.3.5 [dsp_sc.dll] I konfiguruj Wtyczkę

5.png

4.) Teraz Przechodzimy W zakładkę Output

6.png

5.) W zakładce "Login" Podajemy Dane do Nadawania Takie jak "IP,Port,Hasło i Nazwę Prezentera"

7.png

6.) Przechodzimy Następnie W zakładkę "Directory" i Podajemy "Nazwę audycji I Stronę radia"

8.png

7.) W zakładce "Encoder" Wybieramy Typ i Jakość nadawania

9.png

8.) Przechodzimy teraz do zakładki "Titles" i tam wybieramy czy ma pokazywać tytuł i nazwę aktualnie grającej piosenki

10.png

9.) Zostało nam teraz wybrać zakładkę Input W nie Wybieramy Naszą kartę dźwiękową i nasz mikrofon i następnie ustawiamy Suwaki

-Music Level: -1 dB

-BG Music Level: -20 dB

-Mic Level: -8 dB

-Fade Time: 500ms

-Capture Davice Fade Time: 500ms

11.png

10.) Przechodzimy ponownie w zakładkę "Output" i klikamy "Connect" już możemy grać na naszym Radiu

12.png

Projekt I Opracowanie: Little_gray

nie mogę prowadzić audycji ;-(. w Input wybieram SoundCard Input i niżej mam albo "no available capture device" albo jak włącze słuchawki z mikrofonem z samsunga S5 mam info że mogę wybrać Realtek audio...... co robię nie tak że nie idzie sygnał do radia ??

Jak zaznaczę w Input "winamp(recommended) to muza na radio internetowe idzie ale nie mogę prowadzić audycji

Prośba o pomoc

Witaj. Wrzuć screeny z ustawieniami Audio (karty dzwiękowej realtek itp) oraz ustawienia jakie masz w wtyczce dsp.

Reconnection timeout powinno mieć wartość 1

Make this stream public nie jest wymagane

Encoder Setting może mieć inną wartość, 64kbps to absolutne minimum (dla osób mających problemy z siecią), w 128kbps da się słuchać (wartą ją ustawić o ile obsługuje ja serwer)

Fade time o wartości 2000ms to sporo - jak prezenter lubi mówić zaraz po kliknięciu na Push to talk to w Fade time i Capture Device Fade Time powinno być 500..1000ms

a2a6907aca74.jpg.htmlkolego mix stereo masz wyłączony a musi być załączony, ale jeszcze problem w tym jaki system?? win 7?? bo co do karty realtek nie jest ona łatwa w obsłudze i ustawieniach, ja musiałem specjalny programik ściągac aby mikrofon w mix stereo zadziałał.ale czy ten programik na windows 7 i wyżej zadziała???voice switch 1.4 windows 7   w google wpisz i ściagnij se go. ja mam xp profesional + winamp shoutcast (tylko do połączenia z serwerem) a do mikrofonu do mixera voicesvitch 1.4

Jak połączyć się z serwerem kiedy obsługuje on Shoutcast 198 ? Starym SHOUTcast DSP 2.1.3 mogę a tym nowym już nie 2.3.5 . W connect using wybierałem 3 warianty i żaden nie pomógł. Server port ID i hasło zgadza się

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować