Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje najbardziej lubianą zawartość od 20.10.2017 we wszystkich miejscach

 1. 4 punkty
  To żadna nowość że z programami do nadawania bywają różne problemy - od problemów wynikających z samego oprogramowania (błędy w obsłudze v2, brak odświeżania tytułów, brak obsługi czegoś tam) do problemów związanych ze współpracą z różnymi systemami operacyjnymi (problemy z instalacją, brak miksera w win 7/10 itd itd). Ja osobiście mam dodatkowy problem wynikający z używanego systemu operacyjnego - linux. Próbowałem wielu rozwiązań: - soft na linuksa (zwykle wybrakowany); - odpalanie Winampa przez Wine (sam winam działa, wtyczka Shoutcast DSP się uruchamia ale nie widzi karty muzycznej) FAIL.. Ostatnia deska ratunku - wirtualizacja.. VirtualBox działa na linuksie/windowsie kvm tylko na linuksie Vbox i kvm są darmowe. Mam za sobą próby uruchomienia wirtualnego systemu (xp na kvm/vbox) z wykorzystaniem wbudowanej karty muzycznej + Winamp + wtyczka - nie działa mikser karty muzycznej... Możliwe że zadziałała (u większości osób!) konfiguracja vbox z wykorzystaniem wbudowanej karty muzycznej + oprogramowanie samodzielnie miksujące wejście mikrofonowe ze strumieniem audio (SAM?). Jeżeli powyższa konfiguracja będzie działać tzn że powinna działać niezależnie od systemu operacyjnego, o ile da się na nim uruchomić VirtualBoxa (pomijam kvm bo większość osób i tak ma windowsa). Ponieważ chcę używać winampa (ale to samo dotyczy dowolnego oprogramowania z problemami występującymi w poprzedniej konfiguracji czyli: vbox + xp + wbudowana karta muzyczna) postanowiłem zakupić zewnętrzna kartę muzyczną na USB (kvm/vbox umożliwiają "przekierowanie" urządzeń na USB do wirtualnego systemu) czyli: vbox + karta muzyczna na usb + dowolne(!?) oprogramowanie. Testy kilku kart muzycznych: https://www.youtube.com/watch?v=DuLABU6tI7Q https://www.youtube.com/watch?v=J1v1jtHz4C0 W drugim linku jest sprostowanie że jakość karty (nie pamiętam modelu) zależy od chipsetu. Ja uparłem się na : https://www.youtube.com/watch?v=pbO9zgrkdlk Ta karta wypadła fatalnie w testach ale (mam WIELKĄ NADZIEJĘ że) jakość będzie zależała od chipsetu. Jeżeli będą problemy (zakłócenia), karta ma dodatkowo wejście liniowe (duże szanse że to z niego będę korzystał- mam przedwzmacniacz), kilka wyjść itd. Zamówiłem dziś tę kartę upewniając się czy jest na chipsecie CM6206 (uwaga: większość tych kart na alledrogo jest na CM108, CM119 itd, wszystkie wyglądają identycznie). Testami i owocami zmagań podzielę się niebawem. PS. Temat jest o tyle interesujący że daje nadzieję na używanie dowolnego (ulubionego) oprogramowania do nadawania na praktycznie dowolnym systemie operacyjnym. Ceny zewnętrznych kart zaczynają się od 10zł, jedyna wada tego rozwiązania jest taka że wirtualna maszyna pobierze dodatkowe zasoby na uruchomienie wirtualnego systemu (głównie RAM).
 2. 1 punkt
  Hmm no nie wiem kto jest nienormalny... Dostałaś link do Pomocy xatu, gdzie masz wszystko łopatologicznie opisane, ale dobra zrobię instrunkcję dla d.. "zielonych" 1. Wpisz do generatora adres i port swojego serwera shoutcast (ja użyłem jakiegoś losowego). 2. Kliknij Submit IP. 3. Skopiuj jeden z wygenerowanych kodów. 4. Wklej ten kod przy edycji dużego czatu. PS, jeżeli odtwarzacz nie będzie działał, zamiast hosta w tym przypadku (s1.slotex.pl) musisz wpisać adres IP, ale wydaje mi się, że to nie będzie konieczne.
 3. 1 punkt
  Witam. Chcialbym poruszyć temat dwoch błędów napotkanych przy zalogowywaniu i wylogowywaniu.
 4. 1 punkt
  Rozpoczęcie listy: zapraszamy_na_liste_przebojow.mp3 lista_przebojow.mp3 1.mp3 2.mp3 3.mp3 4.mp3 5.mp3 6.mp3 7.mp3 8.mp3 9.mp3 10.mp3 11.mp3 12.mp3 13.mp3 14.mp3 15.mp3 16.mp3 17.mp3 18.mp3 19.mp3 20.mp3
 5. 1 punkt
  Polecam - http://www.wnradio.pl :-)
 6. 1 punkt
  Nie chce mi się jeszcze raz tego ustrojstwa pisać krok po kroku, więc.
 7. 1 punkt
  niestety trzeba wybierac koszta lub zabawa. Prowadzenie radia nawet na potrzeby malej ilosci sluchaczy to wydatki, oprocz wspomnianych oplat na zaiks.stoart czy innych wlascicieli dochodza oplaty serwera i autpilota.
 8. 1 punkt
  nie koniecznie są pewne luki prawne wystarczy poszukac na portalach prawnych szukajac haseł typu radio internetowe a prawa autorskie jest tez wiele serwisów w ktorych mozna zakupic muyzke i odtwarzac ja na swoim radiu płacac jednorazowo chocby http://www.publicmusic.pl/
 9. 1 punkt
  tak chyba ze to utwory na darmowej licencji Common Creative więc wtedy nie
 10. 1 punkt
  Niestety tak gdyż udostępniacie utwory z Prawami Autorskimi
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+01:00
×