Skocz do zawartości

pytanie ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ,

 

Od pewnego czasu przysłuchuje się stacjom radiowym dostępnym w naszym internecie, linki głównie mam z facebook'a . Nie chciałbym być kąśliwy i mam świadomość, że większość z nas to amatorzy, jednak to nie uzasadnia bylejakości. Spora część tych radiostacji, to:

- na nazwy ciężko wymówić,

- adres strony nie mieści się w pasku przeglądarki,

- strona graficznie, merytorycznie, przypomina początki internetu w Polsce,

- prezenter mówiący nie wyraźnie, nie zrozumiale, czasami nie po polsku - tu google translator nie rozpoznaje języka.

- moje ukochane słowo "NUTA" ....

- i wiele, wiele innych mniejszych lub większych niuansów.

 

Oczywiście, trafiają się tam też "perełki", ludzie, u których słychać pasję, logiczne myślenie czy też ciekawy dobór utworów - tu oczywiście o gustach nie mówimy.

 

Swoją  ofertę czy też pomysł ( myślę, że to lepsze określenie ), chciałbym zainteresować tych drugich. Jeżeli uważasz, że w radiostacji, której obecnie grasz, nie jesteś w stanie unieść się na wyższy poziom? nie masz możliwości rozwijania ? a może chcesz stworzyć ( dołączyć ) do czegoś nowego ? masz dość słuchania NUT i przerywników w najciekawszych momentach danego utworu" Witam Zosię na czacie"  Zapraszam do dalszej części lektury jak i kontaktu.

 

Ja obecnie nie prowadzę żadnego radia, choć mam sporę doświadczenie, jednak nie mówmy o historii. Chciałbym zebrać grupę ludzi, którzy chcą stworzyć nową jakość, pokazać, że radio amatorskie też może być ciekawe.

Mamy obecnie ( w dniu pisania tego posta ) rok 2020, więc technologie jak i potencjalni słuchacze się zmienili. Dlatego stawiam na:

- Dla słuchaczy, siedzących przed komputerem - dedykowaną apkę radiową pod W10,

- Dla słuchaczy "mobilnych" - apkę dedykowaną pod Android - oczywiście dostępną w googlePLAY,

- Strona www - bo jakoś słuchacz powinien trafić np. z Google :) - pozycjonowanie itd.

- Reklama - ...... 

 

Tematyka - lata 80 i lata 90 są bliskie mojemu sercu - ale się nie upieram.

 

Po co ten post? Poszukuje osób chętnych dołączyć do takiego nowego tworu.

 

W razie pytań, proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam i dziękuje za poświęcony mi czas.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł, o ile nie masz słomianego zapału i będziesz konsekwentny np w doborze prezenterów. 
Co do dedykowanej apki na  W10 to robiłem już kilka takich projektów i zazwyczaj były chłodno przyjmowane, ponieważ większość wolała słuchać przez swój odtwarzacz, bądź ze strony.
Co do Androida, hmm z tym może być różnie, w mojej ocenie wystarczy strona, która na urządzeniach mobilnych będzie działała w trybie minimalistycznym tj, player + pozdrowienia, ramówka, ewentualnie czat.
 

A skoro już czat, (o ile planujesz takowy mieć) to polecam na skrypcie, nie jakieś xaty, czy inne polfany, bo od tego robi się niedobrze. 

 

3 godziny temu, besciak napisał:

- adres strony nie mieści się w pasku przeglądarki,

- strona graficznie, merytorycznie, przypomina początki internetu w Polsce,

 

To wina tego, że ludzie, którzy biorą się za prowadzenie radia w większości nie mają pojęcia jak to wygląda od strony technicznej, a nie chcą zapłacić za profesjonalną stronę więc zakładają konto na jakimś hpu, dbv czy innym tego typu badziewiu, gdzie mają do dyspozycji starego dziurawego PHP Fusion i kilka szablonów to wyboru, z bardzo ograniczoną możliwością edycji. Dodają jakieś wtyczki z innych stron w JavaScript(pogoda, geolokalizacja, imieniny, zegarek(!), które robią kolejną lukę w ich witrynie, dodatkowo wywalając jakieś dziwne reklamy + oczywiście mnóstwo animowanych gifów, no bo przecież nie ma to jak przyjść z pracy, usiąść wygodnie w fotelu, odpalić radio internetowe i dostać oczopląsu. Ponadto ten CMS nie jest przeznaczony pod radio.

 

3 godziny temu, besciak napisał:

Tematyka - lata 80 i lata 90 są bliskie mojemu sercu - ale się nie upieram.

 

Coraz bardziej interesująco, szukałem jakiś czas temu normalnego radia w takim klimacie i niestety nie znalazłem.

 

Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Daj znać jak się temat rozwinie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

 

Aplikacje ( Android + W10 ) oprócz playera, ramówki, itd. mają za zadanie kontakt z słuchaczem. Chciałbym np. aby słuchacz miał możliwość wysyłania pozdrowień głosowych  czy też możliwość brania udziału w różnych konkursach, itd. Tutaj opcji jest na prawdę sporo.

 

Czat jest ważny, jednak tu rozważam współpracę z istniejącym już forum, co daje mi już bazę potencjalnych słuchaczy na start jak i zdejmuje z głowy problem moderacji jak i administracji. Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne, ponieważ jest to jednak zależność od innego podmiotu, ale czasami trzeba szukać "złotego środka". Gdyby jednak nie znalazł się nikt chętny do współpracy, to nie ma problemu, by powstał swój niezależny czat - mam już takie rozwiązanie przetestowane.

 

Strona to podstawa, więc na tym będę się skupiał na samym początku. Najpierw jednak chce "zbadać rynek" pod kątem prezenterów, ponieważ nie chciałbym by to było kolejne radio z autopilotem w ramówce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezenterów powinieneś znaleść. Sam znam kilku "bezrobotnych" lub chwilowo grających i szukających ciekawego radia, bez "pozdrowionek" w trakcie muzyki, bez "zwrotniaczków"  i innych dodatkowch "atrakcji". Wiem, że szukają radia na którym muzyka będzie na pierwszym planie.

Daj znać jak już będzie coś wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam i dołączam się do tematu. Od kilku tygodniu przeczesuje internet w celu rozpoznania spraw technicznych. Kilkanascie lat wstecz pracowałem i współpracowałem z kilkoma komercyjnymi stacjami radiowymi. Potem życie rzuciło mnie za granicę i pasja radiowa zeszła na daleki plan. Korzystając teraz z odrobiny wolniejszego czasu wróciła chęć "nadawania". Tak jak założyciel tematu napisał, miałkość i bylejakość bije z internetu. Tak więc jestem na tak w kwestii wspólnego projektu. Są chętni ? Zapraszam do kontaktu. Tak czy inaczej nawet sam będę chciał coś uruchomić w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor ma chyba słomiany zapał, lub po prostu zapomniał kontynuować wątku. wuzet napisz coś więcej na temat swojego pomysłu, albo najlepiej rozpocznij osobny temat do tego, chętnie dowiem się jakie masz pomysły, zważywszy na to, że współpracowałeś z komercyjnymi radiami, rozwiń to. Czy chodzi o standardowe stacje, czy też te internetowe itp. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pozostanę już w tym miejscu. Na forum trafiłem zupełnie przypadkiem kilka dni temu, wcześniej namierzyłem kilka grup na FB. Przeraziła mnie niestety miernota tego co znalazłem w necie jeśli chodzi o stacje internetowe. Pomysł zaczął kiełkować od kilku miesięcy. Być może nie znalazłem wszystkiego w temacie i być może moje pomysły są na zasadzie wyważania otwartych drzwi. Po pierwsze pomysł dotyczy radia internetowego. Głównie z racji budżetu, czasu i tego że pracuję obecnie za granicą Pl. Podstawą było dla mnie stworzenie dobrej playlisty głównej z muzyką. Powtarzam muzyką, nie disco z pola i inne tego typu wynalazki. Chciałem się pobawić jakimś w miarę rozwiniętym narzędziem do programowania muzyki. Stworzyć stronę, możliwość słuchania z aplikacji i dołożyć do tego człowieka/ludzi. Z pomysłem na to co chce się powiedzieć i w jaki sposób. Przestrzegając choć odrobine podstawowych zasad prezenterskich, takich jak intro, outro, mówienie w miarę poprawną polszczyzną, szczególnie bez infantylnych zdrobnień typu "kawałeczek, pioseneczka, stronka, pozdrowionka itp. 

Nie wiem czy "standardem" w obecnej radiofonii internetowej jest prowadzenie programów na żywo. Z racji że sam czasem pracuję w nieregularnym grafiku, brałem pod uwagę voicetracking. Zacząłem testować serwisy typu radiojar, radiolize, citrus3 czy radio.co . Serwisy które dają praktycznie pełne narzędzia do emisji z automatu jak i na żywo, bez inwestowania w dodatkowy sprzęt. Ale tak jak pisałem wcześniej, może nie o wszystkim doczytałem , nie wszystko wiem w temacie i są inne proste i skuteczne rozwiązania. Z jednej strony chodzi mi o zachowanie prostoty i umiaru ale i utrzymanie dobrego poziomu technicznego i jakościowego zarówno muzyki jak i słowa. Traktuję to jako hobby ale długofalowe. Przeznaczam na to jakiś stały miesięczny budżet i coś ekstra na start. Jeśli znalazłoby się jeszcze kilka chętnych osób z podobnym podejściem do tematu i chęcią współpracy, można by stworzyć coś więcej niż "radyjko dla kółka wzajemnej adoracji pozdrawiającego się w kółko". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - kilka razy już pisałem na tym forum, że sam szukam radia na którym nie będzie jak to określiłeś cyt: "infantylnych zdrobnień typu "kawałeczek, pioseneczka, stronka, pozdrowionka itp. " - niestety bardzo mało takich jest. Owszem bywają prezenterzy nie używający tego typu określeń - ale radio które by generalnie stosowało się do tej zasady znalazłem jak na razie 1 / słownie jedno /. Co prawda audycji tam za wiele nie ma - dopiero startuje od niedawna - ale przynajmniej muzyka w dobrej jakości.

Prezenterzy - nie mi to oceniać - ale średnia krajową spokojnie przewyższają - choć z drugiej strony to jest wielu takich w radiowym świecie co tę średnią już tak zaniżyło

że wyjście powyżej nie stanowi wielkiego problemu. 

Co do prowadzenia audycji - masz rację większość by nie napisać wszystkie są prowadzone na żywo - do tego oczywiście czat z dużą ilością "łobrazków", pozdrowionek,

buziaczków i dyskusjami o wszystkim tylko nie o tym co się dzieje w radio. Tak to wygląda przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie - ale co zrobić taki jest aktualny trend

i wygląda na to, że większość równa do "najlepszych".

Twój projekt byłby na tym tle ewenementem i bardzo ale to bardzo "odstawał"  od innych. Życzę powodzenia - jak ruszysz daj znać.

 

P.S. - przy okazji to popieram kosti co do nowego tematu bo ........ ten wątek założył tez ktoś z pomysłem i chyba na tym skończył.

Edytowane przez Dinoz aur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.