Skocz do zawartości

Dinoz aur

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Dinoz aur wygrał w ostatnim dniu 29 Październik 2018

Dinoz aur ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

2 Neutral

O Dinoz aur

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dinoz aur

  "normalne radio"

  Ruch tu od jakiegoś czasu raczej mały na dokładkę większość to radiowcy z "rozgłośni" jakich z tego co napisałeś wolałbyś unikać. Ale bywają tu ludzie którzy maja kontakty z radiowcami co się tu nie udzielają. Jednak jeżeli chcesz na poważnie rozkręcić radio to raczej czasu będziesz potrzebował na początek sporo - no chyba, że Ciebie stać na zlecenie pewnych prac. Pomysł jest ciekawy i moim zdaniem wart zachodu - tylko nie licz na to, że zgłosi się tu kupa ludzi do udziału w projekcie .......... którego jeszcze nie ma. Niestety dla większości sam pomysł to za mało by się tym zainteresować - każdy by chciał już zobaczyć stronę radia w sieci, dowiedzieć się więcej ........ Nie każdemu tez odpowiada każdy rodzaj muzyki - a o tym co chcesz muzycznie robić nic nie piszesz. A ludzie teraz są wygodni - no i "rozgłośni" wszelakich jest bardzo dużo - więc mają w czym wybierać i na dokładkę powstaje ich więcej niż znika z "eteru" Na priv zostawiłem Ci kontakt do siebie. Odezwij się.
 2. Dinoz aur

  pytanie ...

  Witam - kilka razy już pisałem na tym forum, że sam szukam radia na którym nie będzie jak to określiłeś cyt: "infantylnych zdrobnień typu "kawałeczek, pioseneczka, stronka, pozdrowionka itp. " - niestety bardzo mało takich jest. Owszem bywają prezenterzy nie używający tego typu określeń - ale radio które by generalnie stosowało się do tej zasady znalazłem jak na razie 1 / słownie jedno /. Co prawda audycji tam za wiele nie ma - dopiero startuje od niedawna - ale przynajmniej muzyka w dobrej jakości. Prezenterzy - nie mi to oceniać - ale średnia krajową spokojnie przewyższają - choć z drugiej strony to jest wielu takich w radiowym świecie co tę średnią już tak zaniżyło że wyjście powyżej nie stanowi wielkiego problemu. Co do prowadzenia audycji - masz rację większość by nie napisać wszystkie są prowadzone na żywo - do tego oczywiście czat z dużą ilością "łobrazków", pozdrowionek, buziaczków i dyskusjami o wszystkim tylko nie o tym co się dzieje w radio. Tak to wygląda przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie - ale co zrobić taki jest aktualny trend i wygląda na to, że większość równa do "najlepszych". Twój projekt byłby na tym tle ewenementem i bardzo ale to bardzo "odstawał" od innych. Życzę powodzenia - jak ruszysz daj znać. P.S. - przy okazji to popieram kosti co do nowego tematu bo ........ ten wątek założył tez ktoś z pomysłem i chyba na tym skończył.
 3. Dinoz aur

  pytanie ...

  Od kwietnia już trochę czasu ............ i co z tym projektem ? Pomysł był - a jak z realizacją ?
 4. Dinoz aur

  pytanie ...

  Prezenterów powinieneś znaleść. Sam znam kilku "bezrobotnych" lub chwilowo grających i szukających ciekawego radia, bez "pozdrowionek" w trakcie muzyki, bez "zwrotniaczków" i innych dodatkowch "atrakcji". Wiem, że szukają radia na którym muzyka będzie na pierwszym planie. Daj znać jak już będzie coś wiadomo.
 5. Dinoz aur

  jedno wejście w laptopie,

  Jak działa Ci to w skypie to i w programie nie powinno być problemu. Najlepiej zainstalować program do nadawania i sprawdzić czy działa.
 6. Dinoz aur

  jedno wejście w laptopie,

  Trochę za mało informacji. Bo możesz mieć np mikrofon wbudowany w lapku - wtedy to wyjście jest słuchawkowe. Jeżeli nie masz wbudowanego mikrofonu /którego raczej do radia bym nie używał / to możesz kupić mikrofon pod USB. Za mało informacji o sprzęcie by coś więcej podpowiedzieć. Jednak zawsze najlepiej kupić przyzwoity mikrofon + mikser i ............. możesz próbować
 7. Dinoz aur

  audycje przez skype

  Możesz np - zainstalować sobie prg. - Virtual Audio Cable - i podłączyc za pomocą niego skypa z SAM. Tyle, że czasem potrafi płatac psikusy. Inny sposób 2 kompy na 1 skype - na 2 SAM i przez wyjście liniowe kabelkiem i tyle. Proste wygodne i ładnie działa.
 8. Dinoz aur

  Muzyka w radiach internetowych

  Pogratulować wiedzy i ............ poczucia humoru. Ale żeby nie być gołosłownym podam Ci kilka przykładów Rok 2000 - koncert pod Krakowem Scorpions - widzów około 800 000 !!! Rok 1997 - Koncert J.M. Jarre w Moskwie - widzów około 3 500 0000 !!! Rok 1994 - Koncert Roda Stewarta na Copacabanie - widzów około 3 500 000 !!! To tylko kilka przykładów. Koncertów na których bywa ponad 100 000 widzów gwiazd rocka mógłbym Ci tu wyliczyć setki. Rozumiem, że "gwiazdy" ukochanego przez Ciebie nurtu nawet w Pcimiu Górnym są w stanie zebrać na swoim koncercie tłumy - ile ?? 20 000 czy 30 000 widzów ??
 9. Dinoz aur

  Dobre radio do słuchania

  Dzięki kosti za odzew - więc odpowiadam. Gatunki muzyki rock / i pochodne /, blues i okolice , pop może tez być jazz. Chętnie wszelkiego rodzaju "starocie". Częstotliwość audycji - raz na tydzień lub częściej. Generalnie szukam audycji w miarę jednorodnych stylistycznie w których muzyka będzie na pierwszym planie. I najważniejsze by audycja nie była podporządkowana temu co się dzieje na czacie.
 10. Dinoz aur

  Dobre radio do słuchania

  Ładne podsumowanie. Dyskusja wniosła sporo jednak odbiegła daleko od tego co było w pierwszym poście. Sporo osób wyraziło swój pogląd na prowadzenie radyjka i dobrze. Ale ja bym chciał może wrócić do początku - czyli do poszukiwań radia dla którego "celem są wartości" prezentowanej muzyki i słowa. Ktoś może powiedzieć, że masz człowieku radia komercyjne - owszem są, ale jak dla mnie za dużo tam "polityki" i innych dodatków które mi się już osłuchały. Niestety sam nie potrafiłem namierzyć amatorskiego radia, które by choć w części spełniało to czego ja szukam. Znalazłem kilka na których miałem okazje posłuchać kliku dobrych audycji przynajmniej w moim odczuciu. Ale jak odwiedzałem je potem to już królowały tam "pozdrowionka", buziaczki, zwrotniaczki itp "atrakcje" - "skutecznie zagłuszające" muzykę, choć w wielu przypadkach był to duży plus bo ta prezentowana muzyka tez pozostawiała dużo do życzenia zarówno pod względem jakościowym jak i .........................
 11. Dinoz aur

  Dobre radio do słuchania

  No tak - ja szukałem radia z audycjami tematycznymi / odpowiednio opisanymi w ramówce - by nie błądzić /. Radia może być nawet radyjka na którym czat nie będzie na pierwszym planie. Na którym prezenter wita każdego kto wchodzi - dedykując mu "utworeczek". Czasem to nawet jest zabawne jak wchodzi ktoś na czat - prezenter z reflaksem - dedykuje mu coś - a ............... on wychodzi po 10-20 sek z pokoju. A tu omówiliśmy juz sporo rzeczy ........ ale dalej jakoś ja jestem w czarnej .............. . Żeby było jasne - radyjka nadające misz-masz są bo jest widać takie zapotrzebowanie - mi to nie odpowiada / ale wolno mi chyba - ostatecznie nie po to mnie SB i ZOMO pałowało bym nie mógł wypowiadać swojego zdania/.
 12. Dinoz aur

  Dobre radio do słuchania

  Zllaakobieto - odpowiadając na pierwsze pytanie - nie wiem gdzie więc w 100% jest to możliwe / musiałbym znać więcej szczegółów / - jak wspomniałem czasem zdarza mi się od strony mikrofonu też udzielać się na radio - jednak jak na razie mało bo ............ jakoś nie mogę znaleść takiego co by mi do końca pasowało. Prezenterem jednak jestem słabym, na dokładkę gram tylko taką muzykę jakiej sam słucham i taką którą toleruje i ............. / mógłbym tu jeszcze dużo pisać /. Jednym słowem - stary rozkapryszony dziad !!!! Choć raz do roku jak robimy na jednym radio / radio jest tam dodatkiem do zupełnie innej działalności strony / taka akcję charytatywną / zbieramy kasę dla jakiegoś chorego dziecka / odstępuję od tej zasady. Co do tych audycji bardziej zaangażowanych o której piszesz, że słuchalność tak spadła - po części jest to też wina tego, że przyzwyczailiście słuchaczy do muzycznego misz-maszu i ............... chyba sama rozumiesz. Za zaproszenie na sobotę na 22.00 dziękuje - postaram się być. Jak w razie co namierzyć Ciebie na czacie / bo nicka zllaakobieta w prezenterach tez nie widzę /. Pomysł z wymyśleniem czegoś by dać słuchaczowi i może potencjalnemu prezenterowi jakiś wykaz przyświecał mi od początku - gdzieś już tu o tym tez pisałem. Pozdrawiam wszystkich "grających", słuchających oraz sympatyków radyjek ....................... i dalej szukam radia dla siebie.
 13. Dinoz aur

  Dobre radio do słuchania

  Z tego co czytam to zarówno djmk jak i zlaakobieta mają dużo racji. Bowiem ja podobnie jak djmk wolałbym słuchać radia z audycjami bardziej spójnymi tematycznie lub stylistycznie ewentualnie z niewielkimi "odjazdami" lekko "na bok". Czyli wolę jako słuchacz radio bardziej ambitne. Co wcale nie znaczy, że radia jak RR nie są potrzebne - skoro są osoby którym taka forma odpowiada jestem za tym by to było. Jak dla mnie jednak na RR jest za duży przerost formy / chodzi mi dokładniej o czat, te setki "łobrazków", "teksty" mało związane z tym co "leci" na radio, jak dla mnie też za dużo "powitanek" "całusków" itp. Wiem bo to widać, że są słuchacze którzy to bardzo sobie cenią i prezenterzy / cały czas "walczący o tzw "słuchalność" / dostosowują się do tego. Jest popyt to jest i podaż. Problem moim zdaniem jest w tym, że w tę stronę idzie większość obecnie działających radyjek. Bo liczy się "słuchalność" i można się pochwalić na fb czy gdzieś tam. Z RR z tego co się orientuję "wyewoluowało" już kilka innych radyjek - jednak większość dalej robi to samo tyle, że pod "innym" szyldem. Nie wiem, może ja już za stary jestem, może coś ze mną nie tak, ale ja bym z chęcią znalazł radio gdzie na czacie będzie można pogadać o tym co "leci", posłuchać w miarę stylistycznie dobranej muzyki / stosowne info w ramówce / - gdzie będzie położony "nacisk" na muzykę, na treści. Jak na razie ciężko mi takowy "twór" namierzyć - stąd też ten temat. Bardzo dziękuję wszystkim którzy zabierają głos - przedstawiają swoje racje i argumenty i zapraszam do dalszej wymiany poglądów. Pozdrawiam wszystkich "grających", słuchających oraz sympatyków radyjek ....................... i dalej szukam radia dla siebie.
 14. Dinoz aur

  Dobre radio do słuchania

  Wygląda na to, że mi się też "oberwało" - no cóż w jakimś stopniu się nawet z tym liczyłem, a może chciałem też Was sprowokować do dyskusji i jak widać choć częściowo mi się to udało. Pisząc w jednorodności stylistycznej radia nie do końca myślałem o tym by dane radio grało np wyłącznie rocka / choć jest tyle jego odmian i powiązań że wystarczyło by na długo albo i dłużej /. Podobnie jest z innymi nurtami czy jak ktoś woli rodzajami muzyki. Są mniej lub bardziej do siebie pasujące ale jednak można je jakoś zmieścić. Jak dla mnie najważniejsze było by to by w ramówce było napisane czego można się po danej audycji spodziewać. Czy warto sobie np zarezerwować czas bo będzie coś interesującego ? To najlepszy ze sposobów by przyciągnąć słuchaczy - dać im możliwie dużo informacji o tym co ma być. Znowu wypada mi się zgodzić z kosti bo też nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie po Pink Floyd leci coś disco polo czy jakiś inny "wynalazek". Teraz kilka słów do zllakobieta. Nie jestem za tym by komukolwiek cokolwiek narzucać, co ma grać. Doskonale wiem / bo grywałem drewniej - od kilku lat sporadycznie czasem gdzieś gościnnie - choć może i wrócę do tego bo ciągnie jednak wilka do lasu / że takie podejście nie jest dobre. Ale z drugiej strony jeżeli założymy, że na danym radio gramy muzykę rockową, bluesową i znajdą się tam też osoby grające np jazz czy pop będzie to jeszcze do zniesienia - ale trzeba by jak wspomniałem wyżej wpisywać to w ramówkę. Nie znam / chyba ? /Twojego radia / tak przy okazji link bym też poprosił / więc nie wiem jak jest z wpisywaniem tego co graja prezenterzy u Ciebie. Ale na większości jest tak, że / właśnie wchodzę sobie na losowo wybrane radyjka / w zakładkę prezenterzy i cytuję : Gatunki muzyki: Dla ucha i serducha, Gatunki muzyki: praktycznie wszystkiego po trochu, Gatunki muzyki: spectrum jest szerokie, Gatunki muzyki: dobre brzmienie i wykonanie, Gatunki muzyki: DO TAŃCA I DO RÓŻAŃCA i tak dalej ... do tego jakieś 20-30 % nic nie podaje. Powiedź mi więc jak mam się zorientować co w danej audycji u danego prezentera poleci ? Jeżeli u Ciebie jest tak jak piszesz - wielki szacun, że trzymasz to w ryzach. Z wielka chęcią posłucham - a kto wie ............. Teraz do prezentera_J wiem, że już nie jesteś związany a tym radiem co pisałem / ze 2 miesiące temu zmieniłeś / i te nowe też tu zareklamowałeś. Wiec wchodzę sobie na nie aktualnie w ramówkę i ................. audycja wczoraj "Gram dla Was" - tu nick prezentera - super treść - wszystko wiadomo. O dalszych nie wspomnę po co robić antyreklamę. Chyba też się rozpisałem za dużo - ale macie za co mnie "znowu bić". Pozdrawiam wszystkich "grających", słuchających oraz sympatyków radyjek ....................... i dalej szukam radia dla siebie.
 15. Dinoz aur

  Dobre radio do słuchania

  Kosti w pełni się zgadzam z tym co napisałeś - ja z premedytacją w pierwszym poście nie napisałem, że większość radyjek działających obecnie jest w mojej ocenie dodatkiem do czatu - a powinno być moim zdaniem odwrotnie. Choć z drugiej strony jak jest takie "zapotrzebowanie" to może i spora część "rozgłośni" idzie w tę stronę - ale wygląda na to, że ten trend opanował już ich większość . Niestety - przynajmniej jest to moja opinia - nie wróży to nic dobrego. Brak spójności stylistycznej między prezenterami to już na dziś norma. Niestety pogłębia się to coraz bardziej bowiem w jednej audycji można usłyszeć dość ostry "kawałek" ciężkiego metalu by za 2-3 utworki uraczono słuchacza super kawałkiem disco-polo. Mimo, że jestem całkowitym wrogiem muzyki disco-polo itp podziwiam te radia bowiem w większości tylko one zachowują spójność stylistyczną i mają swoich słuchaczy - dobrze. Tam przynajmniej wiadomo jakiej muzyki można się spodziewać i omijać je lub słuchać w zależności od gustu. Pozostałe jest różnie trafiają się prezenterzy z pasją potrafiący zrobić coś na temat - poopowiadać ciekawostki itp, bądź poprowadzić audycję z humorem. Niestety największy mankament to ramówki - naprawdę trzeba dużo samozaparcia by w podanego w ramówce tytułu dojść do tego co w danej audycji będzie. Jako przykład podam tu ramówkę do niedawna reklamowanego przez prezentera_J...... radia K.........k - każda audycja to "Skaczmy do góry jak kangury" czy coś podobnego. I jak "przygodny" słuchacz ma się dowiedzieć co będzie ?? Ale może to ja się mylę i tak jak jest powinno właśnie być. Pozdrawiam wszystkich "grających", słuchających oraz sympatyków radyjek ....................... i dalej szukam radia dla siebie.
×
×
 • Utwórz nowe...