Skocz do zawartości

Jak pobrać listę słuchaczy z serwera SHOUTcast?


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pewien problem pisze swój autorski panel radiowy i mam mały problem nie wiem jak wyciągnąć listę słuchaczy z serwera shoutcast v2 i tu nasuwa się moje pytanie czy jest jakaś możliwość żeby zrobić skrypt php który jakoś by pobierał te dane o słuchaczach wystarczyło by ip czas słuchania i nazwa odtwarzacza i żeby je pobierał z shoutcast administrator z tej stronki admin.cgi bardzo proszę o jakieś rady jak to zrobić z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matissek to co mi proponowałeś to nie oto mi chodzi napisze jeszcze raz chodzi mi o skrypt co pomoże mi wyciągnąć liste słuchaczy z shoutcast admin z tej stronki admin.cgi a dokładnie mi chodzi że jak mam powiedzmy 10 słuchaczy to żeby mi pokazywało ich w mojim panelu i chciałem aby tam było ip user agent i czas słuchania bardzo prosze o pomoc może wojtek mi pomożesz bardzo cię prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisane na szybko, nie testowałem.

function shoutcast_stats($ip, $port, $password='', $sid=1)
{
   $ch = curl_init();
   curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, 'http://'.$ip.':'.$port.'/'.($password == '' ? 'statistics?json=1' : 'admin.cgi?pass='.urlencode($password).'&sid='.$sid.'&mode=viewjson'));
   curl_setopt($ch, CURLOPT_USERAGENT, 'Mozilla/5.0 (PortalRadiowy.pl)');
   curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, 0);
   curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);
   curl_setopt($ch, CURLOPT_TIMEOUT, 3);
   $curl_exec = curl_exec($ch);
   return ($curl_exec ? json_decode(iconv('UTF-8', 'UTF-8//IGNORE', $curl_exec)) : false);
   curl_close($ch);
}

$shoutcast_statistics = shoutcast_stats('ip', 7000, 'haslo');
foreach ($shoutcast_statistics->listeners as $json_listener) {
   echo htmlspecialchars($json_listener->hostname); // IP słuchacza
   echo htmlspecialchars($json_listener->useragent); // Odtwarzacz słuchacza
   echo (int)$json_listener->connecttime)); // Czas słuchania
}

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.