Skocz do zawartości

Radia a rekrutacja...


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zacznę że temat nie ma na celu obrazić ani zaszkodzić,jest formą moich przemyśleń i nie odnosi się do wszystkich rozgłośni internetowych.
 

Rekrutacja ... 
jakiś czas temu w jednym z tematów poruszałem sprawę upadku rozgłośni internetowych , wielu przypadkach wpływ na to miały platformy streamingowe soundcloud , spotyfy itd.
Obserwując biernie temat zauważyłem problem w samej rekrutacji,pozwolę sobie wypunktować kilka sytuacji.

1.Wysyłasz zgłoszenie przez formularz na stronie , informują że odpowiedź do 24 godzin. Niestety mijają 3 dni odpowiedzi jakiejkolwiek brak  przykład  "niestety nie interesuje Nas Pańska kandydatura" NIC zero.


2.Prywatna wiadomość do osoby zajmującej się rekrutacją (facebooki znalezione w dziale ekipa na stronie głównej radia) ... piszemy (co do czasu oczekiwania wiadomo że jeżeli nie jesteśmy znajomymi takie wiadomości wpadają do folderu inne więc warto zaprosić taką osobę do znajomych) trwa rozmowa przedstawiamy swoją kandydaturę i otrzymujemy odpowiedź niestety ale muszę to przeanalizować z resztą ekipy WTF? Dlaczego zostałeś osobą która rekrutuje do radia skoro sam nie potrafisz podjąć decyzji?


3.Nieszczęsne podcasty większość rozgłośni nawet nie rozumie tego określenia , tak wiem że znajdą się tutaj osoby które powiedzą "ale grając w radiu powinieneś mieć kontakt ze słuchaczem , bo seta to sobie każdy może odpalić" albo zabawniejsze "mamy już autopilota" ale nie w tych czasach gdzie ciężko o takich prezenterów a wiele słuchaczy woli odpalić sobie wspomnianego wcześniej soundclouda czy spotyfy by spokojnie przesłuchać kawałka bez zbędnego pitolenia. Więc kwestie podcastu gdzie w radiu w którym i tak nie ma za dużo prezenterów nie powinny stanowić problemu,oczywiście odpalane takiego podcastu w późniejszych godzinach ale to zawsze coś innego i coś co przyciąga dodatkowego słuchacza bo chyba na tym większości zależy? 

Na zakończenie dodam że jest to moja opinia , moje przemyślenia i obserwacje. Proponuje większości aby przywiązywała uwagę do rekrutacji i dawała osoby odpowiednie na to stanowisko z odpowiednimi wytycznymi. Bez prezentera/dj'a nie ma radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. Większość właścicieli stacji nie podchodzi poważnie do swojego "dziecka". Traktują to jako zabawkę, którą po kilku tygodniach rzucają w kąt. 

Zwróciłem szczególną uwagę na to co napisałeś na temat podcastów. Wbrew pozorom jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli taki podcast jest na określony temat i w przerwie między utworami prezenter mówi coś sensownego. Fajne byłoby również stworzenie podstrony z możliwością odsłuchania danego podcastu o dowolnej porze, po premierze na antenie. 

Co do samej rekrutacji problem jest w ludziach, którzy zajmują się rekrutacją. Zazwyczaj tę rolę otrzymuje jakiś znajomy, który naprawdę nie ma pojęcia co ma robić. To stanowisko powinna otrzymać osoba przede wszystkim doświadczona ze stacjami internetowymi (niekoniecznie prezenter). Ktoś, kto jest codziennie "na kompie" i jest w stanie rozpatrywać zgłoszenia kandydatur na bieżąco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do tego co napisał Jac0b w pierwszym poście w pełni się z tym zgadzam. Pominę już tu fakt, że "wakacyjne rozgłośnie" powstają i znikają.

Zauważyłem jednak, że jedna osoba daje ogłoszenie o naborze do radia i .............. jak napisano wyżej nie może lub nie jest w stanie odrzucić lub zaakceptować kandydata.

Pół biedy jeżeli dane radio dysponuje własną stroną i czatem - wtedy stosunkowo łatwo "złapać kontakt" - w przeciwnym wypadku jest z tym problem - można czekać wieki

na odzew od "menagera" zajmującego się rekrutacją. A takie podejście to jak dla mnie "strzał we własne kolano" - praktycznie dyskwalifikujący taki nabór.

 

Są też chlubne wyjątki od tej zasady gdzie do potencjalnych kandydatów podchodzi się z powagą - mógłbym tu podać kilka przykładów - ale te radia akurat reklamy nie potrzebują.

 

Większość jednak jest tak jak napisali Jac0b i kosti.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mogłam się oprzeć , by pomiędzy "facetów" zdanie "baby" wtrącić. Witam Panów  serdecznie.

Akurat tak się składa że jestem osobą odpowiedzialną za nabór prezenterów, i pozwolę się troszkę nie zgodzić z Waszą opinią"nieodpowiednich osób do rekrutacji".

Może problem jest też w osobach składających propozycje?.

Dinoz aur bez reklamy  ...się nie pojedzie.

Panowie ja wlasnie w sprawie reklamy, kiedyś gdzie się nie obejrzało był ranking radii internetowych , teraz to znikło, macie może pojecie gdzie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.