Skocz do zawartości

Spis amatorskich stacji radiowych.


Rekomendowane odpowiedzi

Powstał spis amatorskich internetowych stacji radiowych dostępny pod adresem https://spis.tuxinfo.pl/.

 

Zapraszamy właścicieli "stacji" do dopisywania swoich rozgłośni do spisu.

Zgłaszana stacja powinna posiadać stronę www.

W zgłoszeniu prosimy podać krótki opis radia oraz prezentowane gatunki muzyczne.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań - to praktycznie 1 - własna strona radia.

Z założenia chcemy umieścić w spisie wszystkie działające radia spełniające w/w warunek.

Na ten moment jest ich już 45 z czego część zgłosiła się sama, cześć po naszych wizytach na radio, a cześć została

"namierzona" i wpisana. Na razie projekt jest ubogi, ale nie wykluczamy rozwoju i rozbudowy.

Zapraszamy do współpracy zarówno radia jak i słuchaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie rozmyślałem nad formą tego spisu.  Można pokusić sie o dodanie loga stacji. Kolejną sprawą nad która sie zastanawiałem, a co moim zdaniem jest ważne to miejsc w jakim znajduje sie stacja na liscie. Nie ukrywajmy jest to jakaś forma reklamy czy promocji. Ludzie zaglądający na taka listę widzą na start pierwszą stronę i na niej zazwyczaj bazują. Większość będzie wchodzić na strony znajdujące sie na samym początku listy. Co decyduje w chwili obecnej o kolejności na liście nie wiem ale może wymyśleć jakaś formę głosowania, może dać opcje komentarzy i ustawiać pod tym kątem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zakładaliśmy maksymalne uproszczenie spisu. 
Myśleliśmy też o głosowaniu, jednak to się wiąże z weryfikacją głosów. Próby oszustwa będą się zdarzały, więc na chwilę obecną nie będzie głosowania. 

Możliwe, że w przyszłości powstanie coś na zasadzie plebiscytu. 

Stacje można segregować, klikając na nagłówki tabel np. "Nazwa Radia", będą wtedy wyświetlane alfabetycznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kosti napisał:

Na początku zakładaliśmy maksymalne uproszczenie spisu. 
Myśleliśmy też o głosowaniu, jednak to się wiąże z weryfikacją głosów. Próby oszustwa będą się zdarzały, więc na chwilę obecną nie będzie głosowania. 

Możliwe, że w przyszłości powstanie coś na zasadzie plebiscytu. 

Stacje można segregować, klikając na nagłówki tabel np. "Nazwa Radia", będą wtedy wyświetlane alfabetycznie.

 

 

 

Rozumiem iż nie ma "dobrego" sposobu na ranking, w dzisiejszych czasach na wszystko znajdzie sie sposób. Może warto pomyśleć nad dodaniem opinii słuchaczy ewentualnie też możliwością zareagowania na nie przez właścicieli stacji, wiadome że i opinie mogą byc różne nie zawsze prawdziwe :) Niestety dożyliśmy dziwnych czasów gdzie ludzie zamiast zajmować się swoim podwórkiem wolą robić pod górkę innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robcio napisał:

Rozumiem iż nie ma "dobrego" sposobu na ranking, w dzisiejszych czasach na wszystko znajdzie sie sposób. Może warto pomyśleć nad dodaniem opinii słuchaczy ewentualnie też możliwością zareagowania na nie przez właścicieli stacji, wiadome że i opinie mogą byc różne nie zawsze prawdziwe :) Niestety dożyliśmy dziwnych czasów gdzie ludzie zamiast zajmować się swoim podwórkiem wolą robić pod górkę innym. 

Myślałem też o tych komentarzach/opiniach słuchaczy. Tak jak napisałeś.. jeden drugiemu będzie kłody podkładał, a spis mógłby być zapalnikiem niepotrzebnych dram. 
Forma jaką wybraliśmy, ma głównie na celu przedstawienie słuchaczom nowych stacji. NOWYCH w sensie takich, których być może nie zna. 

Opinie każdy wyrobi sobie sam na podstawie tego co usłyszy na antenie, lub zobaczy na stronie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DJRadziu458 napisał:

Tak więc najuczciwszą formą będzie spis alfabetyczny.

 

Kazde radio potrzebuje słuchaczy nowe, stare małe czy duze. Wchodzisz na taka listę radyjek widzisz na starcie radio aaa wchodzisz a tam pusta ramówka, właściciel i pilot ale najważniejsze ze jest strona bo to jest jedyny warunek aby znaleźć sie na liście. Jak to ma się do radia xxx które jest w sieci załóżmy 10 lat, , 90% dnia wypełnione audycjami prowadzonymi przez prezenterów, ma rozbudowane profile społeczne jakąś tam liczbę stałych słuchaczy i szuka ich więcej. Niestety taka lista nie pomoże bo jego radio znajdzie sie na końcu listy i zanim przeglądający ją tam dotrze to sie zniechęci duzo wcześniej martwymi stacjami ze strona na winxie. W chwili obecnej chyba nie ma możliwości stworzenia "sprawiedliwej" listy. Pierwszy krok został stworzony, lista powstała teraz dopracować ją i będzie OK.

Edytowane przez Robcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czytałeś warunki "normalna domena" żadne wixite nie przejdą. Ja co prawda nie ingeruje w ten projekt ale doskonale znam zasady zanim powstał... i radia typu sam panel odsłuchowy czy tylko panel i xat nawet się nie pojawią zapewniam cię przeczytaj całość wymagań. w tym poście zapewne one się pojawią i na spisie bo o to pisałem bo nie każdy ma na portalu radiowym konto lub wyglądające jak ta parodia dla uświadomienia Przykład parodii radia takie odpadnie na start ;) 

Co do pustej ramówki na cały tydzień też takie coś raczej się nie znajdzie bo to mają być projekty już chwile istniejące.

bardziej by to wypaliło jak było by tzw brana pod uwagę ilość audycji per doba nie ilość prezenterów bo są takie wszystkim znane co prezenterzy wiszą na panelach a nie grają sam ja np. chodzę i obserwuje projekty nowe jak te już istniejące X lat. Powód - brak administracji porządkującej powinno być nie grasz - panel delete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DJRadziu458 napisał:

w czytałeś warunki "normalna domena" żadne wixite nie przejdą. Ja co prawda nie ingeruje w ten projekt ale doskonale znam zasady zanim powstał... i radia typu sam panel odsłuchowy czy tylko panel i xat nawet się nie pojawią zapewniam cię przeczytaj całość wymagań. w tym poście zapewne one się pojawią i na spisie bo o to pisałem bo nie każdy ma na portalu radiowym konto lub wyglądające jak ta parodia dla uświadomienia Przykład parodii radia takie odpadnie na start ;) 

Co do pustej ramówki na cały tydzień też takie coś raczej się nie znajdzie bo to mają być projekty już chwile istniejące.

bardziej by to wypaliło jak było by tzw brana pod uwagę ilość audycji per doba nie ilość prezenterów bo są takie wszystkim znane co prezenterzy wiszą na panelach a nie grają sam ja np. chodzę i obserwuje projekty nowe jak te już istniejące X lat. Powód - brak administracji porządkującej powinno być nie grasz - panel delete.

 

chyba jednak nie wiesz co mówisz po pierwsze "normalna domena" to domena czyli adres a nie serwer czy skrypt na jakim stoi strona. Nie zamierzam tu ujmować żadnej stacji nie znam treści czy historii tych radyjek ale podam Ci przykład stacji która znajduje się juz na liscie https://www.radioxmusic.pl /jest domena jest i jest vix :) /

Mówisz o projektach które juz istnieją jakis czas wiec drugi przykłąd https://fotomagik.eu /strona niby tymczasowa, stacja ile ma miesiąc?/

Kolejny przykład https://metro-mojeradio.99e.pl ilośc prezenterów i ramówka rzeczywiście powala

Nie twierdze ze są to złe stacje, może właśnie takim potrzeba dobrej reklamy właśnie choćby po przez takie spisy. 

 

Edytowane przez Robcio
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem co to jest domena  myślę że wiem siedzę w tym od 2014 ;) pozdrawiam a co do renomy i wiedzy mojej w branży IT nie muszę się już wypowiadać.

co do radia remixa to brakło na domenę że użył swojej z projektu fotografa bo nie czaje? ale strona ładna jak na podstawy 
co do domeny a subdomeny  domena: domain.ltd  subdomena: subdomain.domena.ltd ;) 

co do tego metro sam sobie odpowiedziałeś 99e.pl :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie będziemy sie tu licytować kto ile co i gdzie. Powiedz mi tylko czy komuś sprawi różnice czy będzie wchodził na domenę radioxxx.pl  może radioxxx.cba.pl czy radioxxx.wixsite.com liczy się bardziej treść. To dzięki temu co znajdzie na stronie będzie chciał tam wracać a nie dzięki adresowi. 

Odbiegamy od tematu :)  Czekam na rozwój listy, ba zadeklarowałem już w prywatnej rozmowie iż jestem gotów wesprzeć projekt reklamą na swojej stronie jeśli to może pomóc w rozwoju spisu. Jesli takowa potrzeba jest proszę o kontakt po przez PW.

 

budowa-domeny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeby niema jak będę miał potrzebę zapewne napiszę,co do budowy domeny już pisałem nie ucz mnie ja posiadam własny hosting nie korzystam z www innych dostawców z limitami tak samo jak miałem radio również zero limitów słuchaczy nie używałem firm takich jak slotex,4stream czy hostirion ;) 
prowadzę też wewnętrzny hosting game jak i inne www,czy mail z unlimited domen. sam odbiegłeś od tematu pisząc jakieś sprawy napisali że będzie alfabetycznie to chyba uważają że tak najlepiej niż faworyzować jak jeden z panów to robi z pewnego czatu robisz coś publicznie - wszyscy są równi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. O takowej liście w innym wątku pisałem już ponad 4 lata temu. I co ..... NIC.

Teraz powstała jest tam ich już trochę. Kolejność jest jaka jest ............ zależy od kolejności zgłoszeń lub czasu w którym udało mi się dotrzeć do radia i namierzyć osobę decyzyjną. I były przypadki, że nie chcieli nawet rozmawiać. Idea listy była taka, że będą tam radia posiadające stronę.  I na razie tego się trzymamy.

Pomysłów przez te 4 lata było wiele ........ realizacji zero. Nie wiem może jak to się rozwinie zrobimy jakiś ranking, ale raczej nie w oparciu o głosy słuchaczy bo nad tym nie da się zapanować.

Zgadzam się z tym co pisze Robcio odnośnie kolejności, ale jak w życiu okienko jedno, a kolejka jest nie da się wpisywać kilku na raz, zawsze będzie ktoś pierwszy, a ktoś niestety ostatni. Jak masz jakiś w miarę logiczny sposób układania kolejności - proponuj. Na razie w to zaangażowane są całe 2 osoby.

Temat wisiał 4 lata i ............... . Docelowo ma tam być i nasza recenzja radia (o ile znajdzie się ktoś do współpracy) i wybranych audycji.

Tylko może nie wymagajcie cudów. Pierwszy krok jest zrobiony w którą stronę to pójdzie dalej ......... sam nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pomocy @Robcio to bardziej popatrz jakich niema (takich co by się kwalifikowały) jeszcze stacji ale moim zdaniem to raczej właściciele powinni starać się o takowy spis też warto to udostępniać po grupach ja na tych co mam zasięgi jak i nad nimi kontrole już dawno jest jest duże prawdopodobieństwo że ten spis trafi na moje forum wrtteam.pl + link na serwisy zależne tam też są niemałe zasięgi ;) a wzorować się będę myślę na tym projekcie autora z oczywiście uznaniem.
ale tego nie obiecuje zobaczy się jak to się rozwinie współpracujemy z tuxinfo.pl wiec jest szansa że będziemy robić za tzw zasięgowe odbicie lustrzane. Co o tym sądzisz@Dinoz aur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak na razie w dyskusje zaangażowane są 4 osoby. Z czego jedna związana na stałe z radiem. Pozostałe mają większe lub mniejsze doświadczenia w prowadzeniu audycji.

Owszem dobrze by było zrobić ranking tych stacji i ustawić je w kolejności. Tylko co ma być podstawą takiego rankingu.

Myślałem o tym sporo i ............. nic mądrego nie wymyśliłem. Jak macie propozycje - jestem otwarty.

Teoretycznie są tam 2 kolumny o recenzji radia i wybranych audycji. Też cały czas myślę o tym co powinno tam być i na jakiej podstawie te recenzje robić. O tym kto i na  podstawie jakich "wytycznych" ma to robić już nie wspomnę.

Na razie więc pozostajemy przy spisywaniu. Co będzie dalej zobaczymy. Może rozpropagowanie tego spisu w sieci pozwoli na "wyłowienie" następnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Alfabetycznie najsprawiedliwiej bo tak zawsze będą wojny i ktoś się nie będzie czół niesprawiedliwie i posądzą o faworkę bo jedno ma to lepsze inne coś innego...  chyba żeby były uwzględniane te opcje poniżej

moim zdaniem powinno być brane pod uwagę:

- Ilość audycji w skali dnia(nie tygodnia).
- Strona ładna i zaawansowana (nie zlepek).
- Domena najwyższego rzędu ( nie subdomena hostingu) świadczy to o tym że komuś zależy.
- Ilość prezenterów aktywnych (uwaga nie istniejących paneli to różnica).
- Ilość słuchaczy. (Stwierdza osoba sprawdzająca).
- Możliwość współprac zewnętrznych Tak/Nie.
- Długość istnienia projektu.
- Legalność Licencja ZAIKS,STOART,ZPAV lub Creative Commons (ztym że ta ostatnia to niewielki zbiór jest na niej oparty muzyczny są takie radia myślą że ją dodadzą i grają legalnie) - otóż nie. 
To tylko takie co mi do głowy przychodzą...

można też dołączyć na nasz Discord -  żeby być na bierząco z twórcą projektu  @Dinoz aur Jak i z nami ;) 

Edytowane przez DJRadziu458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DJRadziu458 napisał:


moim zdaniem powinno być brane pod uwagę:

- Ilość audycji w skali dnia(nie tygodnia).
- Strona ładna i zaawansowana (nie zlepek).
- Domena najwyższego rzędu ( nie subdomena hostingu) świadczy to o tym że komuś zależy.
- Ilość prezenterów aktywnych (uwaga nie istniejących paneli to różnica).
- Ilość słuchaczy. (Stwierdza osoba sprawdzająca).
- Możliwość współprac zewnętrznych Tak/Nie.
- Długość istnienia projektu.
- Legalność Licencja ZAIKS,STOART,ZPAV lub Creative Commons (ztym że ta ostatnia to niewielki zbiór jest na niej oparty muzyczny są takie radia myślą że ją dodadzą i grają legalnie) - otóż nie. 
To tylko takie co mi do głowy przychodzą...

 

Myślałem o podobnych kryteriach już wcześniej. Może odniosę się do tego.

 

Ilość audycji: Ok to, może świadczyć o zaangażowaniu w radio prezenterów. Choć z drugiej strony są słuchacze którzy wolą posłuchać jednej dobrej / w ich mniemaniu/ audycji niż np 5 "na jedno kopyto"

Niemniej jednak to należało by docenić.

Strona ładna. I tu już jest problem. Jak zdefiniować "ładność" strony. Ostatecznie słuchacz słucha radia a nie ogląda stronę, ale ta też nie powinna "odrzucać". Ja bym tu dodał jeszcze funkcjonalność bo z tym bywa różnie. Są np takie gdzie nawet nie można wyciszyć poziomu dźwięku.

Domena - hmm moim zdaniem to tylko kwestia kasy.

Ilość aktywnych prezenterów - bardzo ciężkie do weryfikacji. Owszem można śledzić ramówki i weryfikować. Do przemyślenia.

Ilość słuchaczy. Odpada jest tylko 1 w 100% pewny sposób weryfikacji. A tego nie mogę zrobić i nie chce.

Możliwość współpracy zewnętrznych. Nie do końca rozumiem.

Długość istnienia. To ma sens i jest w miarę łatwe do weryfikacji.

Za legalność działania /licencje/ powinny być dodatkowe "punkty". Ale jak wiadomo są sposoby obejścia tego w legalny sposób.

 

Ale jak wspomniałem wyżej .... ranking to bym zostawił na przyszłość.

16 minut temu, DJRadziu458 napisał:

 

 

Edytowane przez Dinoz aur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dinoz aur napisał:

Strona ładna. I tu już jest problem. Jak zdefiniować "ładność" strony. Ostatecznie słuchacz słucha radia a nie ogląda stronę, ale ta też nie powinna "odrzucać". Ja bym tu dodał jeszcze funkcjonalność bo z tym bywa różnie. Są np takie gdzie nawet nie można wyciszyć poziomu dźwięku.

"Ładność" strony można ocenić. Jest takie coś jak trendy. 
Przykładowo:
- Przejrzystość/intuicyjność, czyli wszystko czego szukasz, możesz w łatwy sposób znaleźć. 

- Brak animowanych gifów - tzw "choinka".

- Prędkość ładowania (można to sprawdzić obiektywnie tym narzędziem: https://pagespeed.web.dev/)

- Responsywność, czyli dostosowanie do urządzeń mobilnych.

 

54 minuty temu, Dinoz aur napisał:

Domena - hmm moim zdaniem to tylko kwestia kasy.

Domena .pl to koszt mniej niż 20 zł, za pierwszy rok. Odnowienie na kolejny mniej niż 100 zł jak się dobrze rozejrzysz. 

 

56 minut temu, Dinoz aur napisał:

Ilość słuchaczy. Odpada jest tylko 1 w 100% pewny sposób weryfikacji. A tego nie mogę zrobić i nie chce.

Można to też zrobić np przez posłuchanie audycji i sprawdzenie aktywności słuchaczy w pozdrowieniach, lub innym sposobie komunikacji prezenter-słuchacz. 

 

57 minut temu, Dinoz aur napisał:

Za legalność działania /licencje/ powinny być dodatkowe "punkty". Ale jak wiadomo są sposoby obejścia tego w legalny sposób.

To kwestia indywidualna właściciela każdego radia. To nie powinno być brane pod uwagę w spisie. Poza tym nie każde radio, które płaci ZAIKS chwali się tym na stronie. To samo tyczy się stacji, które mają wstawiony obrazek, że grają legalnie i logo ZAiKSu. Nie da się tego zweryfikować. 

 

59 minut temu, Dinoz aur napisał:

Możliwość współpracy zewnętrznych. Nie do końca rozumiem.

Zazwyczaj współpraca polega na wzajemnej promocji, np przez wymianę linków/bannerów ze stronami, związanymi lub nie związanymi z tematyką radiową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na sam początek należy sobie zadać pytanie czemu ma służyć ta lista. Jak dla mnie to ma być promocja stacji które zyją.

 

Jak już wspomniałem wcześniej taka lista to dobro samo w sobie. Fajna dla ludzi którzy poszukują dla siebie radyjka z "tym czymś" Jest to także idealne miejsce do promocji swojej stacji, ładnych pare lat temu takich list rankingów było wiele i dotyczyły choćby blogów o kanarkach. Forma liczenia popularności /miejsca w ranking/ takiej strony była liczba kliknięć w link i przejść z listy na wskazany adres. Dzisiaj mamy różnego rodzaju wyszukiwarki które niestety działają w sposób nastawiony na "zarobek" często małe stacje nie maja szans się przebić. Oczywiście istnieje wiele sposobów na to żeby się znaleźć na "górze" wyszukiwania można choćby zapłacić za pozycjonowanie, a można też latami tworzyć "markę" My tworzyliśmy latami markę dzisiaj wpisując hasło Secretland w google jesteśmy wyżej niż utwór artystki który była naszą inspiracją.

Trzeba właśnie tak wypromować listę by ludzie którzy szukają radyjka nie koniecznie RMFki mogli ją znaleźć bez problemu a za czym idzie znaleźć w spisie stacje dla siebie. Ale co ja tu będę tłumaczył przecież kolega który chyba jako jedyny na świecie  siedzi w IT tyle lat wie o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tym zgadzam co napisałeś Robcio. Założenie spisu było takie a nie inne - czyli pokazanie które jeszcze istnieją. I w sumie na tym bym na razie poprzestał. To ma być ściąga dla potencjalnego słuchacza, a nie ocena czy punktacja - takie coś zawsze będzie rodzić animozje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kosti zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.