Skocz do zawartości

Hosterion.pl


Mat010

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast polecam stronę hosterion.pl maja naprawdę dobre ceny hostingu jak i domen. Do tego oferują panel radiowy w naprawdę niskich cenach a w standardzie opcja iceCast , oferują birate do ponad 300kbs do tego auto dj jest w cenie. Możliwość nagrywania audycji i wiele wiele opcji których nie posiada panelradiowy. Ceny i opcje jakie preferują są najważniejsze jeśli chodzi o opcje do 50 słuchaczy z możliwością Icecast w cenie autodj i birate nadawanie do ponad 300kbps płacimy blikiem zaledwie 34zl bez dodatkowych opłat.  Na screenach podstawowa opcja reszte polecam oblukac samemu.Screenshot_20210424-205710_Chrome.thumb.jpg.4864cad3c5b50ebb1215c9288c39d6ee.jpg

Screenshot_20210424-205659_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak dla mnie firma już na starcie odpadła. Jakiś czas temu próbowałem się z nimi skontaktować na kilka sposobów. Niestety do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi. Kontakt z potencjalnym klientem to podstawa działalności wszelakich firm które żyją dzięki klientom. Co jak co ale np. slotex tutaj błyszczy. Kontakt oraz pomoc techniczna godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, wykupiłem Hosteriona na miesiąc i potestowałem co tam jest w środku. Niestety, albo i stety, nie znalazłem tam nic co skusiłoby mnie do zostawienia go na stałe. Tak jak i pozostałe krajowe serwisy radiowe (Slotex i Radiohost) Auto Dja-a mają opartego na centovii. Akurat ten sposób zarzadzania muzyką w autopilocie nie spełnia moich oczekiwań. Nie jestem w stanie zrobić tego co potrzebuje. Nie znaczy to ze wszystkie zagraniczne serwisy to dają. Tam też większość oparta jest na centovii. Jest na szczęście kilka które mają inne narzędzia do autopilota i te dają mi zdecydowanie więcej możliwości. 

Edytowane przez wuzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 21.04.2022 o 23:42, UKRADIOFM napisał:

. Co do slotex I panelradiowy  ? Firma slotex na pewno nie zda testu gdyż ,  w firmie slotex - usługi dokupić trzeba osobno . to Tak jak by pójść do baru mlecznego zamówić  osobno mleko i bułkę .  W firmie HOSTERION Mamy wszystko w 1 . 

 

 

 

W tym serwisie brak wielu rzeczy które do radyjek internetowych są wręcz konieczne, choćby panelu pozdrowień czy zamówień. Kolejna sprawa to brak możliwości ustawienia wyświetlania na playerku "firmowym" kto gra Auto DJ czy prezenter, wyświetlania awatarów brak widżetu ekipy , brak tłumaczeń w wielu widżetach /jesteśmy Polakami/ Sam panel administracyjny jest bardziej intuicyjny w slotexie ale to może kwestia przyzwyczajenia .Pomijam fakt że w hosterionie nie ma panelu dla prezenterów gdyz nie ma żadnych rzeczy tam dla nich potrzebnych jak pozdrowienia, statystyki czy choćby możliwość wpisywania sie w ramówkę.   Oczywiście możesz iść do kolejnego baru i zapłacić za kolejne rzeczy ale slotex daje Ci to w jednym miejscu. Na plus dla hosterion może jedynie widżety typu historia odtwarzanych utworów czy teraz odtwarzane z okładeczka utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wojtek zmienił(a) tytuł na Hosterion.pl

Tanie nie zawsze znaczy dobre, w porównaniu z jakością i poziomem usług slotex.pl to straszna bieda... 

Nie koniecznie dobrym wyborem jest zakup serwerów po  kryterium ceny, byle tanio. 😉

Żeby nie było fali hejtu, to tylko moja opinia, osobiście wybieram jakość i nowe technologie.

 

Być może ktoś ma inne zdanie... 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Aragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste zawsze jak niska cena będzie się= z słabą jakością lub przepchanym dedykiem na czym to stawiają jak budżetówka najlepszą opcją jest mieć serwer na vps minimum 3GB Ramu ovh można użyć jak ktoś chce panel azuracast a jeśli jak ktoś ma marne lub 0 pojęcie o linuxie to lepiej  kupić hosting ale szczerze to już lepiej ten slotex niż hostirion a najbardziej nie polecam 4stream 
warto by się zaciekawić tymi  poradnikami https://tuxinfo.pl/ i wtedy się ma slotów i 0 ograniczeń nakładanych przez firmy hostingowe etc.

 

Edytowane przez DJRadziu458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W porównaniu  z usługami oferowanymi przez hostingi radiowe, azuracast zostawia sporo do życzenia względem jakości.

Każdy hosting pracuje na linuxie, zwykle są to serwery VPS lub serwery dedykowane. 

Bardziej trzeba zwrócić uwagę na jakość takiej usługi i stabilność serwera. Co do cen tanie nie zawsze znaczy dobre o czym świadczy 4stream, który oferuje tanie serwery ale na przestarzałej technologii i na nie koniecznie stabilnych serwerach.

Przesrarzały panel shoutcast u nich przypomina czasy PHP Fusion.

Dlatego ja uważam, że lepiej zainwestować w profesjonalny hosting. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza określenie profesjonalny hosting? Mam wrażenie po kilku dyskusjach w sieci na ten temat że każdy ma różne kryteria. Dla jednego oznacza to streaming w prędkości 320 kB. Dla innego możliwość robienia multi streamów (azura) dla innego możliwości autopilota (zarządzanie muzyka) a dla innego ? No właśnie...co to jest ten profesjonalny hosting ?

Edytowane przez wuzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aragon napisał:

W porównaniu  z usługami oferowanymi przez hostingi radiowe, azuracast zostawia sporo do życzenia względem jakości.

Każdy hosting pracuje na linuxie, zwykle są to serwery VPS lub serwery dedykowane. 

Bardziej trzeba zwrócić uwagę na jakość takiej usługi i stabilność serwera. Co do cen tanie nie zawsze znaczy dobre o czym świadczy 4stream, który oferuje tanie serwery ale na przestarzałej technologii i na nie koniecznie stabilnych serwerach.

Przesrarzały panel shoutcast u nich przypomina czasy PHP Fusion.

Dlatego ja uważam, że lepiej zainwestować w profesjonalny hosting. 

W mojej opinii AzuraCast bije na głowę każdy polski hosting radiowy.

- cena (koszt VPS-a, najtańszy na którym testowałem za 16zł/miesiąc)

- jakość, możliwość ustawienia Bitrate AutoDJ od 32 do 320 kbps, oraz formatu OGG Vorbis, MP3, OGG Opus, AAC+ (MPEG4 HE-AAC v2), FLAC (OGG FLAC)

- masa różnych opcji min. osobne konta DJ, różne punkty montowania, wybór serwera Icecast/Shoutcast

- playlisty oparte na wagach

- najważniejsza zaleta... API 

 

Wracając do tematu... 

hosterion.pl radzi sobie całkiem dobrze, o ile dobrze pamiętam minusem była konieczność używania ich skryptów do statystyk Shoutcast, bez możliwości wyświetlania bezpośrednio z serwera za pomocą PHP lub JS.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak wszystko zależy od:
- budżetu
- wiedzy 
- potrzeby slotów
- jakości
- czy stacja ma być profesjonalna czy tylko dla kilku osób

Co do własnego serwera dodam tylko że można ustawić sobie domyślny port :8000 o ile się nie mylę i ładnie łączyć się np po domenie zamiast subdomeny s3.domenahostingu.pl : port jakiś kolejny tylko twójadres.pl a hosting nigdy ci nie da domyślnego portu zapewne już dawno zajęty chyba że za dopłatą jak to hostingi www robią publiczne Ip na wyłączność nie współdzielone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem kilka słów w temacie, czyli serwisu Hosterion.

Z 4 znanych mi Polskich serwisów dla stacji internetowych, Hosterion oceniam najlepiej. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Jak ogólnie narzędzi jakie oferuje. To jest  Media CP, system podobny do Azury. Można go też sobie zainstalować na własnym serwerze Linuxowym. Różnica do Azury, to "drobna" opłata licencyjna. W przypadku Hosterionu, dostajemy gotowy produkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.05.2021 o 07:29, Robcio napisał:

Powiem tak jak dla mnie firma już na starcie odpadła. Jakiś czas temu próbowałem się z nimi skontaktować na kilka sposobów. Niestety do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi. Kontakt z potencjalnym klientem to podstawa działalności wszelakich firm które żyją dzięki klientom. Co jak co ale np. slotex tutaj błyszczy. Kontakt oraz pomoc techniczna godne polecenia.

z całym szacunkiem, ale ten wpis wygląda jak żywa reklama slotexu celem osłabienia konkurencji.

Takimi ogólnikami rzucać - kontaktowałem się, nikt nie odpowiadał to brzmią nieco niedorzecznie w tych czasach, inne wypowiedzi raczej sugerują dobry kontakt.

Edytowane przez erbet
dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, erbet napisał:

z całym szacunkiem, ale ten wpis wygląda jak żywa reklama slotexu celem osłabienia konkurencji.

Takimi ogólnikami rzucać - kontaktowałem się, nikt nie odpowiadał to brzmią nieco niedorzecznie w tych czasach, inne wypowiedzi raczej sugerują dobry kontakt.

 

Z całym szacunkiem ale to moja opinia. Pierwsza próba kontaktu była poniżej krytyki, zero jakiejkolwiek reakcji na jakiekolwiek formy kontaktu. Nie prowadzę radia od miesiąca, jestem otwarty na wszelkie oferty. Pierwsza próba z hesterionem była porażką druga po roku wypadła juz lepiej, był kontakt i to w miare szybki, rzeczowe odpowiedzi na pytania. Testowałem ich ofertę przez miesiąc. jakbyś poczytał do końca wszystkie wypowiedzi, a nie wybiórczo znalazłbyś moją ocenę po testach

 

W dniu 25.04.2022 o 21:34, Robcio napisał:

 

W tym serwisie brak wielu rzeczy które do radyjek internetowych są wręcz konieczne, choćby panelu pozdrowień czy zamówień. Kolejna sprawa to brak możliwości ustawienia wyświetlania na playerku "firmowym" kto gra Auto DJ czy prezenter, wyświetlania awatarów brak widżetu ekipy , brak tłumaczeń w wielu widżetach /jesteśmy Polakami/ Sam panel administracyjny jest bardziej intuicyjny w slotexie ale to może kwestia przyzwyczajenia .Pomijam fakt że w hosterionie nie ma panelu dla prezenterów gdyz nie ma żadnych rzeczy tam dla nich potrzebnych jak pozdrowienia, statystyki czy choćby możliwość wpisywania sie w ramówkę.   Oczywiście możesz iść do kolejnego baru i zapłacić za kolejne rzeczy ale slotex daje Ci to w jednym miejscu. Na plus dla hosterion może jedynie widżety typu historia odtwarzanych utworów czy teraz odtwarzane z okładeczka utworu.

 

 

Nadal uważam że slotex+panel radiowy mimo że nie jest to najtańsze rozwiązanie daje więcej. możliwości dla małych stacji internetowych. Mysle ze gdyby powstała firma która oferowałaby troche  z tego troche  z tego za rozsądną cene w mgnieniu oka przejęłaby wszystkie małe stacje radiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.04.2021 o 20:58, Mat010 napisał:

Ja natomiast polecam stronę hosterion.pl maja naprawdę dobre ceny hostingu jak i domen. Do tego oferują panel radiowy w naprawdę niskich cenach a w standardzie opcja iceCast , oferują birate do ponad 300kbs do tego auto dj jest w cenie. Możliwość nagrywania audycji i wiele wiele opcji których nie posiada panelradiowy. Ceny i opcje jakie preferują są najważniejsze jeśli chodzi o opcje do 50 słuchaczy z możliwością Icecast w cenie autodj i birate nadawanie do ponad 300kbps płacimy blikiem zaledwie 34zl bez dodatkowych opłat.  Na screenach podstawowa opcja reszte polecam oblukac samemu.Screenshot_20210424-205710_Chrome.thumb.jpg.4864cad3c5b50ebb1215c9288c39d6ee.jpg

Screenshot_20210424-205659_Chrome.jpg

 

co do hosteriona nie mam zastrzeżeń uważam ze hosterion jes swietnym hostingiem 

tez polecam hosteriona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.