Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze radyjko będzie prezentować utwory umilające Wam czas spędzany

wspólnie z nami przy komputerach. W miarę posiadanych piosenek

chcielibyśmy zaspokoić życzenia muzyczne każdego, kto odwiedzi

naszą konsolkę pozdrowień. Jesteśmy pewni, że dostarczymy

Państwu wiele radości, humoru i zabawy. Wszystkim Słuchaczom i Gościom

życzymy dużo radości, miłych wrażeń i wesołej zabawy z Radiem Kangurek.

https://www.radiokangurek.eu/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiesz soundplayer trzeba powiedziec sobie szczerze ze wielu wielu ludzi jest w bledzie.

Np sa radia co maja ZAIKS i sie okazuje, ze oni MYSLA ze graja legalnie a to nie prawda... 

I teraz pytanie czy majac zaiks, spav, stoart i sciagajac muzyke z neta gramy legalnie ? wiesz radio to jest jedna wielka nie wiadoma

Kit wie, co wolno, co nie wolno.

 

I kiedys dzwonilem do ZAIKSU, oni sami przyznaja ze majac tylko licencje zaiks nie jestesmy w pelni legalnym radiem. Wystarczy ze wpadnie koles ze SPAV i nie ma o czym mowic. Tak czy tak kara hah. Ale oczywiscie ZAIKS przy zakupie ich licencji o tym nie wspomni :) Bo po co. Kasa sie zgadza.

 

Czyli biorac realny koszt prowadzenia radia taki miesieczny bedzie to w granicach gdzies przypuszczam 400 zl miesiecznie za 50 sluchaczy. No coz to, ze jest to zdzierstwo to kazdy wie ale takie sa wymogi.

Tak czy siak mamy dosc spory procent nawet nie wiem czy nie 90% stacji grajacych bez zadnych licencji i tez daja rade. Nikt sie nie czepia, nikt nie kontroluje

Faktem jest, ze to nie ma znaczenia, czy utwory sa puszczane w jakosci 48 czy 128. Tak czy tak potrzebna jest licencja. Rozmawialem bardzo dlugo z zaiksem na ten temat i niestety ale tak to wyglada. Nie ma czegos takiego jak promowanie artysty.

Edytowane przez pectore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jesteś chłopie w błędzie, bo posiadając licencje ZAiKSu jesteś legalnym radiem internetowym jeżeli grasz utwory, grupy, zespoły zrzeszone rzecz jasna tylko w tej firmie. Opłacałem te śmieszne tantiemy przez około 2 lata i nic to tak  na prawdę mi nie dało prócz straty pieniędzy i nerwów z tym związanych. Mowa tutaj oczywiście o typowym radiu internetowym bez jakichkolwiek promocji w eterze czy plakatów na mieście. Odbyłem z Panią Anną. Z dość długą rozmowę na ten temat, więc wiem co można, a czego nie. Tak czy siak popatrz ile tego jest w sieci i nic się z tym nie robi i tu następuje pytanie. Po co to opłacać ?

Edytowane przez ShaKe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do ZPAV :) zachecam Ciebie bardzo. Pytalem sie, dzwonilem. Mozesz sie dowiedziec. Ktos piosenke napisal, ktos ja skomponowal. niestety kazda firma jest od czegos innego. Zatem placac Zaiks placisz tylko zdaje sie samemu wykonawcy tej piosenki. A ZPAV zaraz powie panie panie, ale ta piosenka ma jeszcze w sobie przeciez licencje tekstu, bo ktos ja napisal, a i jeszcze muzyki, bo ktos ja skomponowal to i zaraz Stoart bedzie mial uczte. No niestety. Popytaj dobrze, ja nie chce byc tu wyrocznia, ale sam chcialem radio zakladac, dzwonilem i pytalem. Czytalem wiele artykulow gdzie potwierdza sie to, co mowie. Ze potrzebne sa 3 licencje. Nie tylko zaiks

Edytowane przez pectore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forumprawne.org/prawo-autorskie/165-radia-internetowe.htm

Zachecam :) Moze akurat te 2 lata grales nielegalnie .) ale tak jak mowie wielu ludzi jest w bledzie. Zaiks nie informuje bo ma to gdzies. Tak tak prosze pana gra pan z naszej strony legalnie. Z NASZEJ STRONY.

 

Tantiemy, o których mowa w pkt 2 należą się więcej niż jednej organizacji. Będzie to zapewne ZAiKS (prawa twórców i kompozytorów), STOART (od artystycznych wykonań), ZPAV (prawa właścicieli fonogramów, czyli producentów).


A wiec wynika z tego ze zeby puscic taka pioseneczke trzeba miec 3 licencje. Jest wiele atrtykulow. Ten jeszcze nie mowi wprost ale sa. W porzadku bo faktycznie offtop :D

 

A jeszcze wystarczy wejsc na forum portalu radiowego i jest taka informacja

 

Cytat

 

Radio internetowe, w przeciwieństwie do radia naziemnego, jest medium, które nie wymaga uzyskania koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jednak, aby nadawać w naszej rozgłośni piosenki, zgodnie z prawem autorskim, musimy posiadać odpowiednią licencję na rozpowszechnianie publicznie utworów muzycznych. W tym celu powinniśmy skontaktować się z organizacjami zbiorowego zarządzania, które reprezentują interesy twórców i podpisać z tymi podmiotami umowę. Ważne, aby podpisać umowę ze wszystkimi podmiotami.

Tymi podmiotami są:

ZAiKS - Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych
 

ZPAV - Związek producentów Audio Video
 

SAWP - Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - muzycznych
 

Związek Artystów Wykonawców STOART

 

Edytowane przez pectore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.