Skocz do zawartości

Polecane posty

Siemka, nie grałem w radiach jakoś blisko 4 lata. 
Mój staż w tej branży to około 10lat. Lecz zwracam się do osób które obecnie bardziej sie orientują. 

Jak teraz gra się w radiach internetowych? 

Dalej łączycie się za pomocą wtyczki do winampa? 

Gość
Napisano (edytowany)

Mój staż to 15 lat i nigdy z winampa i wtyczki nie grałem.   Z tej metody to korzystają chyba tylko jakieś głąby, które nie umieją obsłużyć innych programów :D

Edytowano przez danzio123

Gość

Jak nic nie wnosi ?  

Cytat

Dalej łączycie się za pomocą wtyczki do winampa? 

Więc napisałem, że nigdy się nie łączyłem i nie łącze. Odpowiedziałem na Twoje pytanie...  

Napisano (edytowany)
Dnia 6.05.2018 o 22:38, danzio123 napisał:

Mój staż to 15 lat i nigdy z winampa i wtyczki nie grałem.   Z tej metody to korzystają chyba tylko jakieś głąby, które nie umieją obsłużyć innych programów :D

To bardzo ciekawe co piszesz, bo wcześniej nie było innej możliwości łączenia z serwerami shoutcast. Ewentualnie popsuty Atomix z 2000r, który teraz nosi nazwe VirtualDj. Taką wtyczkę wykorzystuje sie na rozne sposoby i nie trzeba grać z winampa. Być może grałeś, ale co najwyżej na organkach. ;)

Wracając do tematu, to nic za bardzo się nie zmieniło Mateusz. Jaki syf był taki jest obecnie, a zapomniałem z roku na rok więcej ZNAFCUF. ;)

Edytowano przez ShaKe

Gość

No i właśnie o tym mowa :D Virtual DJ. I jeszcze było/jest takie coś jak Flatcast :D Na tym się grało na początku :D Ale to inna bajka :D Gimby nie znajo :P 

Do łączenia nadal wykorzystywany jest moduł SHOUTcast DSP, którego oficjalna wersja jest dostępna tylko w postaci wtyczki do programu Winamp, lecz istnieje oprogramowanie do innych odtwarzaczy lub postaci oddzielnych aplikacji odtwarzających, stworzone przez osoby trzecie.

Napisano (edytowany)

Dziś programów/wtyczek do nadawania jest pełno. Kiedyś nie było to takie proste, a jednak ludzie dali radę grać. Każdy panel od czego innego ramówka w postaci ramcasta, to już była opcja wyższej klasy. Dziś wystarczy zarejestrować panel i już masz połowę sukcesu, później zakupić serwery wysyłając SMS i heja mam radyjeczko. A i tak ludzie narzekają, bo czegoś się nie da zrobić. ;)

Mateusz najważniejszy jest CZAT, jak grasz i nie jesteś na czacie, to złoooo. :D

Edytowano przez ShaKe

Dnia 8.05.2018 o 16:06, soundplayer napisał:

VDJ haha :D dla dzieciów program zabawka

Od której zapewne sam zaczynałeś zanim zacząłeś działalność dj-kà mając naście lat. ;)

co do winampa to byście się zdziwili ile stacji fm z niego korzysta. Oczywiście maja normalne programy emisyjne, ale winampa służy im do przesytu transmisji do Internetu. Pracuje obecnie w stacji fm i pracowałem w paru innych i widziałem to.  Oczywiście w obecnej stacji tego nie stosują 😜 

A to istnieją jeszcze radia internetowe gdzie oprócz samej ekipy jest jeszcze grupka słuchaczy plus aktywny czat?
bo ostatnio mnie znów korci by odkurzyć kontroler DJ'ki.

Dnia 6.05.2018 o 22:38, Gość napisał:

Z tej metody to korzystają chyba tylko jakieś głąby, które nie umieją obsłużyć innych programów :D

Grasz ponad 15 lat? I nie nauczyli cie nigdzie grzecznosci? Te " glaby" mogles sobie darowac !!