Skocz do zawartości

Szum po podłączeniu miksera do komputera


pixi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozpoczynam przygodę z radiem internetowym i mam prośbę o pomoc. Chciałabym podłączyć mikser do komputera, ale nie umiem zredukować szumów. Przy zerowych ustawieniach głośności....szumi, zmieniałam kartę muzyczną na zewnętrzną podłączana na USB ...szumi, próbowałam na innym kompie i innym mikserze...szumi, poproszę o wskazówki, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używam miksera do nagłośnienia zespołu czyli wypuszczam dźwięk na głośniki jest wszystko elegancko. Jeśli dźwięk "wpuszczę" do komputera szumi. Jak podłącze mikrofon bezpośrednio do karty muzycznej jest wszystko w porządku, ale jak przez mikser szumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam na dwa sposoby. Przez wejście mikrofonowe ale przeczytałam, że karty muzyczne wewnętrzne mogą mieć źle zlutowana masę przy wejściach mikrofonu i sluchawek i często mikser przy takim podłączeniu wzmacnia szumy komputera więc kupiłam kartę muzyczną zewnętrzną podłączana przez USB, ale nic to nie pomogło. Próbowałam z innym komputerem, innym mikserem i innym mikrofonem. Coś źle ustawiam ale nie mam pojęcia co.

A z miksera wyjściem audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te miksery nie mają wyjść USB, tylko xlr lub jack. Szum pojawia się od razu na odsłuchu a także po włączeniu mikrofonu - korzystam z programu RadioBoss. Redukcja ustawień w programie dołączonym do karty muzycznej i w ustawieniach RadioBoss nie dają rady tak zmniejszyć szumu by nie było to kosztem słyszalności mikrofonu. Spróbuję tak jak mówisz na mikserze z możliwością podłączenia przez USB - chociaż wydaje mi się że nie powinno to mieć znaczenia. Podłączenie kompa do miksera i wypuszczenie na kolumny jest czyste a podłączenie mikrofonu przez mikser do komputera już szaleje. Podłącze po USB i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeśli szum pojawia się przy mikrofonie, to tutaj bym szukał. To może być kwestia kabla bądź samego mikrofonu. Może źle ekranowany kabel. Sam mam mikser Behringer, tylko z zupełnie innej serii i stosowałem do wszystkich kabli takie kondensatory redukujące szum, przydźwięk. Może być też problem zasilania mikrofonu (Phantom) . Zależy jaki mikrofon podpinasz. Niestety może być wiele czynników wpływających na pojawienie się takich zakłóceń.

Edytowane przez wuzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te miksery nie mają wyjść USB, tylko xlr lub jack. Szum pojawia się od razu na odsłuchu a także po włączeniu mikrofonu - korzystam z programu RadioBoss. Redukcja ustawień w programie dołączonym do karty muzycznej i w ustawieniach RadioBoss nie dają rady tak zmniejszyć szumu by nie było to kosztem słyszalności mikrofonu. Spróbuję tak jak mówisz na mikserze z możliwością podłączenia przez USB - chociaż wydaje mi się że nie powinno to mieć znaczenia. Podłączenie kompa do miksera i wypuszczenie na kolumny jest czyste a podłączenie mikrofonu przez mikser do komputera już szaleje. Podłącze po USB i napiszę.

Kondensatory redukujące szum to już wyższy poziom nie na moje umiejętności, myślałam ewentualnie...gdyby okazało się że to problem w prądzie zastosować listwę tłumiącą, taka w stylu: Listwa Taga Harmony PF1000, ale troszkę wydatek więc zanim kupię to chciałabym się upewnić że w tym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz mikrofon? Jeśli programem streamującym ma być Radioboss, to nie wiem czy potrzebujesz do czegokolwiek mikser. Jeśli masz mikrofon na xlr i nie masz interfejsu z usb a mikser też nie ma usb i potem musisz dalej puszczać sygnał przez kolejną kartę dźwiękową, to moim zdaniem jest za dużo pośredników w tym dosyle. Opcja, to albo kupić interfejs xlr - usb, albo mikrofon z wejściem usb. Wiem że to jest wydatek, ale może okazać się że innej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon studyjny MatMay BM800 a dynamiczny Shure S58. Dwie karty muzyczne dają mi możliwość puszczania muzyki a zarazem  odsłuchiwania kolejnego przygotowywanego utwóru. Mikser chce podłączyć, żeby mieć podłączone dwa mikrofony np: prowadzący plus gość a także telefon - żeby była możliwość zadzwonienia na antenę. Mogłabym też  podłożyć cichy podkład pod wypowiedzi prowadzącego, no i przede wszystkim wzmocnienie mikrofonu Wydaje mi się że będzie to dużo łatwiejsza praca niż kombinowanie na ekranie komputera, ale na razie przeszkadza w tym szum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, przyczyn szumu może być wiele. Od kabli, poprzez karty dźwiękowe, sam mikser jak i mikrofony. Z tego sprzętu o którym piszesz, zakładając że jest 100% sprawny, to Shure powinien być ok. Miksery Behringera potrafią być kapryśne. Drugi mikrofon już niestety nie gwarantuje jakości. Karty dźwiękowe zewnętrzne, to temat na epopeje. Sam przerobiłem kilka rodzajów i bez kondensatorów praktycznie się nie obeszło. Żeby była cisza. Niestety ale dobrą jakość da dobry sprzęt, który niestety najczęściej też dobrze kosztuje. Ale nikt nie mówił że zabawa w radio na dobrym poziomie technicznym, jest tania. I na pewno nie jest prosta (łatwa)😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.