Skocz do zawartości

Upadek rozgłośni internetowych?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

sprawdzam sobie co dzieje się nowego w świecie rozgłośni radiowych i dochodzę do pewnych wniosków. 

 

Większość rozgłośni które widzę w spisie panelu radiowego (innego aktualnego nie znalazłem) to nawet nie radia a wykupione serwery shoutcast lub darmowe testowe otrzymywane po założeniu panelu o nazwie "djxxsd" "pinezka dj wraca radio" . Kolejne radia to już trochę lepsze bo posiadające stronę "choinkę" z ludźmi 30+ o bardzo również dziwnych nazwach  :huh: .  I teraz te radia które kilka lat już na rynku radiowym , w większości nic się nie zmienia (podcasty) (wrzucony post na fp) nie wspominając już o problemach technicznych. Prezenterów jakby mniej co również wiąże się z pustymi ramówkami. Nawet ostatnio próbując pomóc jak i również grać w owym radiu odczułem wrażenie jakby tak średnio zależało właścicielowi na tym aby mnie przyjąć,więc z drugiej strony nie rozumiem po co komu radio?

 

ludzie jakby nie mieli pomysłu(chęci) na dalszy rozwój radia bo czas czasem swoją drogą ale ... 

mixcloud/soundcloud jak by również przycisnęły radia...

brak jakieś większej interakcji słuchacz/prezenter/radio...

 

Znajdą się osoby które odnajdują się w tym co jest lub w radiach gdzie średnia wieku to 30+ a całokształt ich nie interesuje. 

 

Co uważacie? Jakieś radio przyciągnęło Was na dłużej a moje przemyślenia są błędne? 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Według mnie to mojego skromnego zdania za dużo radia bazują na muzyce Disco-Polo.Nie dość że leci praktycznie na okrągło na Automaciku to prezenterzy puszczają owy nurt.No i najważniejsza sprawa jakość ludzie grajcie co najmniej 128kb/s 44100kHz.Ludzie gracie nawet na 80kb/s jakość tragiczna a to naprawdę są już takie czasy że każdy ma przynajmniej 20mb/s neta i to 128kb/s dla takiego łącza to pryszcz,a i tak za to płacicie wiec to wykorzystajcie.Ja wiem ktos napisze że slotex jest ???Każda praktycznie stacja ma to 128kb/s nadawanie niema bata.Tyle z mojej strony


Jakość Przede wszystkim Jakość i Dykcja kochani podstawa


A i jeszcze jedno drodzy DJ-je i prezenterzy jak ściaga.....jakąś muzykę na życzenie to odsłuchajcie ją choć kawałeczek bo z jakością jest różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie każdy ma dostęp do internetu z taką przepustowością. Jeśli nawet posiadają taki internet, to ich baza muzyczna zawiera zapewne większość utworów nagrywanej w 96/128 ewentualnie max 256, a 320 już w ogóle święto.  

Głównym powodem jakim jest upadek rozgłośni, to ogólny dostęp do wszystkiego. Po co słuchać prezentera z audycją na krzywy ryj, jak można wejść na YouTube, Spotify i lecisz z czym chcesz. Nie bawisz się w jakieś chore parkiety dla DeeJayuff i inne podobne pierdoły.

Następnym powodem jest wysyp takiego czegoś:

500x1400http://i65.tinypic.com/294mfwp.png[/img]

 

 

To jest zaraza niczym pluskwa, której nie da się wytępić.

Następną rzeczą, którą można by dodać,  to zbyt bardzo wymagające społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dziwne nazwy i sama kiczowata muzyka. Wysyp stacji grających samo disco polo i innej wszelakiej maści chałtury. Ciężko znaleźć radio które gra coś z poza schematu - disco/dance. Wydaje mi się, że to wina mało wymagających słuchaczy oraz to, że są to przeważnie ludzie którzy mają +30 lat. Jeśli chodzi o młodych to ciężko ich przeciągnąć na swoją stronę skoro wiedzą jak korzystać z takich narzędzi jak np spotify. Po za tym dochodzą kwestie jak legalność i licencja. Nadzieją jest apka na androida która jest super rozwiązaniem lecz niestety brak jakiejkolwiek promocji powoduje, że mało osób z niej korzysta. Do tego dochodzi fakt, że 90% stacji to disco polo - a tego raczej młodzi nie chcą słuchać. Sam w swoich audycjach i w jinglach promuje aplikację i chyba dzięki mnie ok 20-30 osób pobrało ją i korzysta z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie pisać nowego tematu włączę się w dyskusję tutaj.

Radia internetowe upadły poprzez serwis youtube.

Mało kto chcę słuchać jak jakiś prezenter w trakcie jego ulubionej piosenki przerywa audycję mówiąc jakieś rzeczy całkiem nie ma temat muzyki. 

Niestety ostatnio miałem nie przyjemność słuchać kilku radii i jestem zdziwiony gdyż w dzisiejszych czasem dostęp do mikrofonu wyższej jakości nie jest już tak trudny kiedy ja zaczynałem (około 10lat temu)...

Dzisiejszy przeciętny prezenter opowiada co będzie robił po audycji i ile wypije w weekend. Słuchając radia chciałbym przynajmniej aby ktoś powiedział co to za piosenka przynajmniej... 

Na palcach u jednej ręki można policzyć stacje które jakiś tam poziom trzymają lecz jest ich na prawdę kilka.

Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś tak to wygląda ,chociaż znam kilka ambitnych stacji z prezenterami umiejacymi zachować ciszę mowiacymi wtedy kiedy trzeba. Dziś górę nad radiami wzięły platformy stremingowe tudzież serwisy  ktore takowy streaming umożliwiają .Tutaj jedyną pocieszajacą rzeczą bynajmniej dla mnie jest to, że niektóre z tych serwisów dbają o prawa autorskie. 

Edytowane przez Lennon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.