Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do studia


gorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

korzystam pierwszy raz z tego forum i mam nadzieje że uda mi się uzyskać wsparcie 🙂

Czy ktoś z forumowiczów może mi polecić/zarekomendowac zestaw (niezbędny sprzęt ) do urchomienia studia radiowego - radio internetowe?

Założenia:

- dwa mikrofony pojemnościowe dla prowadzących (USB ?)

- możliwość prowadzenia audycji przez dwóch prowadzących z jednoczesnym odsłuchem w słuchawkach

- możliwość podpięcia telefonu do rozmów ze słuchaczami

- jaki soft do zarządzania programami, muzyką (play listy) itp.

 

Zakładam że na start sprzęt ma spełniać tylko dobre parametry jakościowe. Na sprzęt high tech przyjdzie kolej po tetach.

 

Pomoze ktoś?

 

Dzieki

Edytowane przez gorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja ci powiem na swoim przykladzie. Prosto i na temat, nie koniecznie jakis wielki budzet

Ja np uzywam :

Mikrofon RODE NT1-A

DBX 286 S (dla Ciebie nie koniecznie - mozesz sie obyc)

Xenyx Q802 USB od razu do podpiecia do PC

Kable odpowiednie do mikrofonu XRL jak i JACK do telefonu.

Sam prowadze rozmowy telefoniczne wiec dziala to ok.

 

No i wiadomo telefon :D

Tak z mojej strony, bo ja jestem sredniak jesli chodzi o to. Czy to jest mega profesjonalne hmm.. nie wiem. Ale brzmienie jest super.

A no i do tego taki tam RADIOBOSS ci wystarczy.

 

Oczywiscie jesli chodzi o mikrofony typowo studyjne to sa tez inne mikrofony dynamiczne np. shure sm7b, ktorego sam chcialem miec, ale troche jednak koszt zdecydowal na korzysc RODE

Odnosnie Mixera XENYX mozesz podlaczyc 2 mikrofony + np telefon lub i dwa. Kto tam jak woli. Nie jest to jakos skomplikowane.

Edytowane przez pectore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ShaKe napisał:

Witaj,

Zanim w ogóle zaczniemy rozmowę napisz ile byś chciał na to studio przeznaczyć pieniędzy.

 ShaKe , przecież napisałem że,

 

18 godzin temu, gorek napisał:

Zakładam że na start sprzęt ma spełniać tylko dobre parametry jakościowe. Na sprzęt high tech przyjdzie kolej po tetach.

Chcę uruchomić radio lokalne, a nie robić konkurencji dla np. RMF'u czy Radia ZET 🙂

Ale dzieki za odpowiedz

 

Pectore o taką odpowiedź mi chodziło. Konkret i bez zbędnych pytań

 

Ale to nie koniec pytań z mojej strony 🙂

Jeżeli będę chciał nadawać 24/7 to Radioboss będzie wymagał włączonego kompa non stop.

Czy radioboss po podłączeniu Xenyx Q802 USB do kompa daje ci możliwość korzytsania np z dwóch mikrofonów jednocześni i ewentualnie telefon?

A co z odsłuchem ? Czy słuchawki każdego z prowadzących podłączam do mixera i mają oni odsłuch na siebie i na "sąsiada"?

Czy kojarzysz aplikację od RADIOJAR? Jest to rozwiązanie webowe i daje możliwość połączenia się z panelem zarządzającym stacją z każdego miejsca. Na razie testuje ...

 

 

Edytowane przez gorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorek. Nie na wszystko Ci odpowiem, bo nie wszystko testowalem. 

1. Tak jak mowi Soundplayer. Kup sobie autopilota, wgraj muzyke i bedzie smigac 24/7, nie trzeba miec komputera odpalonego. Koszt nie wielki. 24cast lub slotex, ew. radiohost.

2. Tak, XENYX pozwala na korzystanie z dwoch mikrofonow jednoczesnie  i telefonu. Podlaczasz po prostu, to co potrzebujesz a ten mixer tak jakby laczy to wszystko w jeden sygnal ktory idzie pozniej do radia. Mozesz jeszcze podlaczyc mp3ke, czy inny sprzet. To wszystko zalezy co jest potrzebne. Teoretycznie wiele rzeczy da sie podlaczyc.

3. Odsluch nie powiem dokladnie na jakiej zasadzie to moze dzialac. Ja np mam jedno wyjscie na sluchawki. Zapewne mozna by z tego wyjscia puscic sygnal na 3 pary sluchawek, wiec pewnie kazdy by slyszal, co kto mowi + swoj glos tez. Nie jestem 100% pewny, ale logiczne pewnie, ze tak powinno sie dac zrobic. Chyba ze jest inne rozwiazanie o ktorym nie wiem. Wiesz sa tez byc moze inne mixery, lepsze, drozsze ktore maja w sobie wiecej opcji. Maja nawet 6 wejsc na mikrofony, a moze i wiecej wyjsc na odsluchy. Ale masz chociaz punkt zaczepienia :) Ale na pewno jest jakis rozdzielacz sygnalu ktory podlaczasz do jednego odsluchu i pozniej od tego rozdzielacza kto chce to sobie podlacza sluchawki zeby slyszec muzyke, siebie i innych.

4. RadioJar mi nic nie mowi wiec w tym temacie juz nie pomoge.

Edytowane przez pectore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak... jesli mialbym ci w ogole cos polecic to nie to. https://www.recordcase.de/behringer-xenyx-q802usb?sPartner=Kelkoo powiedzmy. Cena podobna a mozliwosci raczej wiecej.

Niestety tym co podales, nie ustawisz dzwieku za bardzo, tony wysokie, niskie, bo nie ma tu takiej opcji. Czyli zalozmy, jesli nie bedziesz zadowolony ze swojego glosu.. no trudno. Nie bardzo da sie cos poprawic. Ja majac troszke lepszy sprzet moge np podnies bass, ktory mi daje to, ze glos sie robi jak w studiu radiowym.

Edytowane przez pectore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie

Mikrofon RODE NT1 brzmi naprawde swietnie z tym ze to mikrofon pojemnosciowy a co za tym idzie pomieszczenie powinno byc w miare wygluszone bo pojemnosciówki lapia wszystko. przy takim zestawie wystarczy dobry mikrofon dynamiczny np Rode PodMic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.