Skocz do zawartości

Bardziej profesjonalnie


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie rozpocząłem swoją przygodę z radiem internetowym. Jak to zwykle na początku, trzeba zapoznać się z podstawowymi informacjami,co już uczyniłem. Pewnie jutro zabiorę się za instalację oprogramowania, itp wtedy też pojawi się pewnie więcej pytań. W tej chwili mam pytanie o to, jak zrobić radio nieco bardziej profesjonalnie. Chciałbym zapraszać gości i prowadzić z nimi rozmowy na żywo. Pytanie. 

1. Jak I do czego podłączyć kilka mikrofonów?

2. Czy jest możliwość zapisywania tych rozmów i odtwarzania ich później na własnej stronie www, jak to zrobi ?

4. Czy można nadawać na antenie Radia zdalnie, będąc w innym miejscu niż przy komputerze, no i jak to robić? 

5. Czy jest możliwość zliczania statystyk, a w zasadzie jak to zrobić? 

No i pytanie z innej beczki 

Jak korzystać z innego serwera. Mam wykupiony w home.pl jest pewnie dużo bardziej stabilny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak jak ty chcesz radio internetowe prowadzić obawiam że tak jak ty chcesz je prowadzić tak się nie da niestety musisz mieć studio w nim kompa profesjonalne radio internetowe jest dosyć drogie musisz mieć mixser wynajęte studio i w nim sprzęt ewentualnie możesz z domu audycje prowadzić sam taniej ciebie wyniesie  jeżeli będziesz sam audycje w domu prowadził wystarczy tylko komp net i jakieś program do nadawania audycji w necie np sambro caster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. pierwsze virtual audio cable 

2. pytanie 2 jest program do zapisywania na skype lub na samym samie wystarczy opcja 3 zapisywać

3. tak jest program broadcast myself z tego co wiem chyba teraz tylko płatny 

4. biała strona shoutcast lub sam panel

5. home każdy ma swój serwer ja polecam ovh i hekko ale to każdy ma własne stronki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Co do mnie, to korzystam m.in. z:

@1: Mike podłączony bezpośrednio do kompa ewentualnie pod line in/aux ze układu wykonanego przeze mnie (schemat z sieci), ewentualne z tego

@2: Recorder (software) z karty muzycznej.

Oprogramowanie: winamp+XMPlay'er+edcast+free shoutcast hosting service (jeden z kilku w sieci)

 

Pozdrawiam,

 

Miłego dnia! 🙂🙃🙂

 

Daniel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bez obrazy, ale jak na radiowca to zadajesz pytania bardzo retoryczne.

Uważam, że osoba, która chce otworzyć lub prowadzi już własną stację internetową takie rzeczy powinna wiedzieć.

Dla mnie są to absolutne podstawy, które należy znać będąc radiowcem. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.