Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie znalazłem lepszego kąta do napisania prośby o pomoc :)

Do nadawania używam programu RadioBoss. Ma wiele ciekawych funkcji, w tym czytanie tekstów (np: pozdrowień)..... I tyle reklamy

Jednak mam obecnie pewien problem

W dobie dzisiejszej dostepności do telekomunikacji zakupiłem usługi VOIP na potrzeby Radia internetowego.

Szukałem informacji.... szukałem i... kilka filmów na youtube. Niby wytłumaczone ale...

- do dzwonienie Voip - używam programu na PC - ZOIPER

- do połączenia Zoipera z RadioBoss użyłem VoiceMeeter (wirtualny mikser) z wbudowanym Virtual Audio Cable

Stosowałem się do opisu zgodnie z filmikiem:

I teraz... Wszystko niby działa....

- na komputerze tak, na serwerze cisza.

- brak możliwości ściszenia podczas nadawania muzyki, aby porozmawiać poza anteną z dzwoniącym... ale to norma mając jedną kartę

Bawił się ktoś z czymś takim aby to połączyć i wszystko było dobrze ?

Nadmienię od razu - opcja wyłącznie bez dodatków (kart dźwiękowych, kabelków itp).

Posiadam drugąkartę dźwiękową, więc dla mnie nie jest to problem, jednak problem dotyczy moich "grających", którzy muszą mieć czysto wyjasnione i bez żadnych dodatkowych utrudnień.

Propozycje jakieś ? Może jakieś inne programy ? Może inne rozwiązania ?

Moze sprobuj z Skype:

Look ;

lub z programem Sambroadcaster&Skype Look

Edytowano przez Lennon

SAM Broadcastera znam i ta opcja jest mi także znana. Jednak przesiadłem się na RadioBossa i wolałbym na nim zostać. A skoro doszedłem już że to działa a jedynym problemem jest wyjście w eter to prawdopodobnie gdzieś popełniam jeden błąd, którego nie mogę znaleźć :D

Powiem krótko męczyłem się z tym problemem bardzo długi czas i nie dałem sobie rady więc rozwiązałem to sprzętowo nie programowo. Dokładnie identyczna sytuacja RadioBoss i VoIP. Jeśli chcesz rozwiązanie sprzętowe to opiszę - działa :D

Edytowano przez KMYpl

Dnia 4.03.2018 o 09:43, KMYpl napisał:

Powiem krótko męczyłem się z tym problemem bardzo długi czas i nie dałem sobie rady więc rozwiązałem to sprzętowo nie programowo. Dokładnie identyczna sytuacja RadioBoss i VoIP. Jeśli chcesz rozwiązanie sprzętowe to opiszę - działa :D

Po długich zmaganiach udało się połączyć VOIP z RadioBOSS...

Do tego celu potrzebujemu:

- Virtual Audio Cable (nowa wersja nie ma starych możliwości, więc użyłem starej wersji 4.10)

- dla VOIP używam ZOIPER (również wersja starsza 3.6)

- RadioBoss

KONFIGURACJA (moje ustawienia OBRAZ 2- ustawienia Audio Repeater, ZOIPER, RadioBOSS):

1. VIRTUAL AUDIO CABLE

- Instaluję VAC 4.10 w trybie administratora,

- Otwieramy lokalizację katalogu VAC 4.10 - u mnie jest w C:/Program Files/Virtual Audio Cable

- uruchamiam w trybie administratora i.... w sekcji DRIVER PARAMETERS przy CABLES - ustawiam 4 (obraz 1).... obok klikam na SET. po tej czynności na dole w oknie powinny pojawić się 4 linie z "danymi"

- Zamykamy program VAC przyciskiem EXIT

- Z tej samej lokalizacji uruchamiamy trzykrotnie i również w trybie administratora aplikację: audiorepeater_ks.exe lub z paska START  > Virtual Audio Cable > AUDIO REPEATER (MME)

Na pulpicie muszą być3 okna z programem Audio Repeater !!!

W pierwszym oknie ustawiamy:

- WAVE IN: Mikrofon

- WAVE OUT: LINE 1

Drugie okno:

- Line 2

- Line 1

Trzecie okno:

- Line 2

- Głośniki

W każdym w okien klikamy START....

2. ZOIPER (program VOIP)

- w ustawieniach dźwięku, wszystkie urządzenia wyjściowe ustawić na LINE 2

3. RADIO BOSS

- w ustawieniach wejścia (mikrofon), ustawić na LINE 1 i ptaszek przy wyjście na kodery

A teraz o PROBLEMACH -

1. Nie wiem w czym jest problem ale, bez trybu administratora pokazują się błędy

2.  Przy mojej karcie dźwiękowej REALTEK, pokazuje się napis Mikrofon (Realtek......), Głośniki (Realtek......) - wówczas nie ma problemu - Sprawdzałem na innym kompie gdzi ezamiast takich napisów pojawia się Reatlek High Definition Mic Input, Reatlek High Definition Speaker Output .... albo coś podobnego -  WTEDY W AUDIO REPEATER za cholerę nie da się włączyć START - pojawiają się błędy z jakimś parametrem niepoprawnym itp. Niby to samo ale jednak coś głupieje.

3.  Po poprawnej instalacji możecie stracić dźwięk - w Windows 10 wystarczy kliknąć na głośniczek, ten obok zegarka :)  i tam wybrać z listy GŁOŚNIKI. Standardowo VAC przełącza na LINE 4.

4. Dodatkowo : Prawym myszy na głośniczek i wybieramy URZĄDZENIA do odtwarzania - głośniki ustawiamy jako DOMYŚLNE a LINE 4 jako urządzenie do komunikacji.

Jeżeli ktoś spotka się z problemem 2 a rozwiąże go to chętnie skorzystam z podpowiedzi.

Bez tytułu.jpg

RadioBOSS vs VOIP.jpg

Edytowano przez Serek_mk

Wszystko fajnie ale ... :

Ta wersja VC jest płatna :( i ma jeszcze jedną wadę przynajmniej u mnie taki był efekt że operacje na Audio Repeater nalezy powtarzać za każdym uruchomienim co dla mnie dyskryminuje takie rozwiązanie. Chciałem oprzec się o darmową wersję Virtual Cable ale też mi nie wychodziło więc :) 

Kupiłem telefon VoIP z wyjściem audio i działa super !!

VAC 4.10 jest darmowym oprogramowaniem. Nowy Voicemeeter ma w sobie VAC ale nie ma już Audio Repeater, bo działa jak programowy mikser. Jest również darmowy, proszą ewentualnie o dotację: ile łaska :)

Jeżeli chodzi o operacje na Audio Repeater to faktycznie za każdym razem trzeba to od nowa ustawiać. Ale to jedyna nie dogodność i dosyć prosta :)

Tak czy inaczej u mnie to działa i całkiem fajnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się