Skocz do zawartości

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania


Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Ile paneli radiowych mogę posiadać?

Możesz posiadać dowolną liczbę zarejestrowanych paneli radiowych.

 

Czy istnieją jakieś ograniczenia co do ilości zapisanych treści?

Wszelkie limity zapisanej treści, liczby pozdrowień itp. administratorzy mogą ustawiać samemu.

 

Czym jest "nazwa panelu" podczas rejestracji?

Nazwa panelu to adres którego będziesz uzywał aby wejsć na stronę. Przykładowy adres: nazwapanelu.panelradiowy.pl

 

Dlaczego mój panel radiowy został usunięty?

Panele są usuwane jeżeli nie wykryto żadnego logowania od co najmniej 30 dni. Panel może być też usunięty jeżeli w ciągu 24 godzin od rejestracji nie dokonano jego aktywacji.

 

Czy mogę odzyskać panel który został usunięty?

Niestety nie ma takiej możliwości.

 

Nie otrzymałem emaila aktywacyjnego. Co mam zrobić?

Email aktywacyjny powinien dojść w ciągu 5 minut. Jeżeli go nie otrzymałeś, sprawdź czy nie trafił on do folderu "Spam". Jeżeli nie ma go nawet tam, skontaktuj się z nami.

 

Dlaczego panel ładuje się bardzo długo lub zwraca błąd 500?

Dzieje się tak gdy do ustawień głównych panelu wprowadzono adres nie istniejącego serwera shoutcast. Panel wtedy próbuje łączyć się z adresem który nie odpowiada co skutkuje długim ładowaniem strony lub błędem. Wprowadź prawidłowe dane serwera shoutcast lub, jeżeli całkowicie straciłeś dostęp do panelu poinformuj nas o tym.

 

Czy rejestracja i korzystanie z panelu jest płatne?

Nie. Zarówno rejestracja jak i korzystanie są bezpłatne. W panelu jednak za dodatkową opłatą SMS można aktywować dodatkowe funkcje.

 

Czy muszę posiadać stronę internetową?

Nie. Wraz z panelem radiowym otrzymujesz prostą stronę internetową radia z odtwarzaczem i najważniejszymi funkcjami którą możesz dzielić się ze znajomymi.

 

Co jest mi potrzebne do prowadzenia radia?

Do nadawania sygnału potrzebny jest serwer SHOUTcast. To również za pośrednictwem niego słuchacze odbierają to co prezenter nadaje. Aby radio grało przez 24 godziny na dobę i nawet wtedy kiedy masz wyłączony komputer, potrzebny jest "Autopilot".

 

Założyłem panel. Jaki jest adres strony mojego radia?

Strona oraz jej adres jest dostępny pod zakładką "Radio" w panelu radiowym.

 

Czy prezenterzy mają dostęp do ustawień poszczególnych funkcji (np. ramówki)?

Nie. Dostęp do opcji konkretnych funkcji oraz ikonę "Długopisu" na górnych belkach podstron widzą tylko administratorzy.

 

Dlaczego podczas zmiany głównych ustawień panelu otrzymuję komunikat "Adres lub port serwera są nieprawidłowe!"?

Komunikat pojawia się w przypadku gdy zamiast poprawnego adresu serwera shoutcast wprowadziłeś adres FTP autopilota co jest często popełnianym błędem.

 

Dlaczego w statystykach (dolnym pasku) zamiast informacji o prezenterze, audycji i piosence wyświetla się tekst "HTTP..."?

Najprawdopodobniej w ustawieniach głównych panelu wybrano nieprawidłową wersję używanego serwera SHOUTcast. Zmień ją i sprawdź czy problem został rozwiązany.

 

Jestem głównym administratorem. Dlaczego nie mogę zmienić swojego adresu email?

Ponieważ z tego adresu email dokonano aktywacji panelu, mamy stu procentową pewność, że adres ten jest prawidłowy i może posłużyć nam do kontaku z głównym administratorem. Zmiana emaila jest zablokowana celowo.

 

Dlaczego zdejmowanie autopilota nie działa?

Jedyną tego przyczyną jest podanie błędnych danych do serwera shoutcast w ustawieniach głównych panelu. Musisz koniecznie podać, adres, port oraz hasło ADMINISTRATORA (a nie prezentera) serwera shoutcast. Hasła prezentera oraz administratora nie powinny być takie same.

 

Dlaczego monitoring serwera shoutcast sam się wyłączył?

Monitoring serwera (statystyki prezenterów oraz słuchalności) wyłącza się samoczynnie jeżeli serwer shoutcast z którego pobiera dane jest wyłączony przez okres dłuższy niż godzina. Funkcję wystarczy włączyć ponownie w ustawieniach głównych.

 

Czy gdy usługa premium wygaśnie, wygląd wszystkich skryptów przepadnie?

Po wygaśnięciu usługi premium wygląd skryptów zmieni się na domyślny jednak gdy znów wykupisz usługę, ustalony przez Ciebie wygląd powróci.

 

Gdzie wpisać kod który otrzymałem po wysłaniu sms na usługę premium?

Nasz system nie przesyła kodów zwrotnych. Jeżeli wysłałeś sms o prawidłowej treści i pod prawidłowy numer to w wiadomości zwrotnej otrzymasz informację, że usługa w twoim panelu została poprawnie aktywowana. Wszelkie inne zwrotne wiadomości zwrotne świadczą o popełnieniu błędu w treści sms-a badź numeru na jaki go wysłano.

 

Czym od normalnej różni się audycja "nocna"?

Audycją nocną może być audycja która rozpocznya się pomiędzy godzinami 0 a 6. Dodając audycję nocną na np. poniedziałek będzie ona znajdować się w ramówce w dniu "Poniedziałek" pomimo tego, że faktycznie jest to już wtorek. Będzie znajdować się ona po poniedziałkowych audycjach wieczornych a nie jak to jest w przypadku zwykłej audycji, przed.

 

Dlaczego wiele funkcji panelu nie działa i przyciski nie reagują na kliknięcie?

Twoja przeglądarka mus mieć włączoną obsługę języka JavaScript (włączona domyślnie). Jeżeli posiadasz dodatek do przeglądarki który blokuje reklamy, dodaj wyjątek dla panelu radiowego.

 

Czym różnią się Pozdrowienia od Pozdrowień Online?

Pozdrowienia to wiadomości które nadsyłają słuchacze w celu przeczytania ich przez prezentera na antenie radia. Pozdrowienia online to wiadomosci które wyświetlaja się na stronie radia w formie animowanego paska pozdrowień. Nie powinny być one czytane na antenie.

 

Dlaczego pomimo komunikatu o prawidłowym zdjęciu autopilota nadal nie mogę wejść na antenę?

Najprawdopodobniej administrator panelu radiowego podał w ustawieniach błędne dane serwera shoutcast. Poinformuj go o tym.

 

Dlaczego po wysłaniu pozdrowień online nie pojawiają się one na stronie radia?

Upewniej się, że na stronie radia znajduje się prawidłowy formularz wysyłania pozdrowień. Aby pozdrowienia trafiały na stronę radia, muszą zostać wysłane przez "Formularz pozdrowień online" a nie przez zwykły formularz pozdrowień.

 

Dlaczego nie mam dostępu do funkcji które posiadają inni prezenterzy?

Adminstrator panelu sam ustala dostęp poszczególnych użytkowników do różnych funkcji. Jeżeli potrzebujesz dostępu do jakiejś funkcji zgłoś sie do swojego administratora.

 

Jak działają poszczególne funkcje panelu radiowego? (poradnik wykonany przez Nois PL)

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ujIpmBPG34Q

 

Jak prowadzić audycję w programie Virtual DJ? (poradnik wykonany przez "PoradnikiInternetowe")

[video=youtube]

 

Jak założyć radio internetowe i w nim nadawać? (poradnik wykonany przez DeejayShavo)

[video=youtube]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.