Skocz do zawartości

Dobre radio do słuchania


Dinoz  aur

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazje posłuchać wielu radyjek w necie i mam taka refleksję i zarazem pytanie.

Mianowicie - Czy są jeszcze radia na których bardziej ceni się jakość nadawanej muzyki i treści ?

Na większości / albo ja pechowo trafiałem / bowiem są tylko bezsensowne pozdrowienia "od brzozy dla kozy"  i "zwrotniaczki "

i "utworeczki" dla Janka od Hanki - do tego jakieś bezsensowne gadanie o przysłowiowych pierd........... w trakcie nadawanej audycji.

Najczęściej stosowanym zwrotem jest - "no to lecim" lub podobne.

Pamiętam "stare dobre czasy" gdzie było zupełnie inaczej.

Jeżeli ktoś z Was zna jeszcze takie radio / chodzi mi oczywiście o amatorskie radia / byłbym wdzięczny za podanie adresu strony.

 

 

Edytowane przez Dinoz aur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.radiosympatyk.pl/news.php     Internetowe Radio Sympatyk to rozgłośnia, która może pochwalić się wieloletnim stażem. Radio zostało założone 10 marca 2007 roku przez Krzysztofa Rajcheja pochodzącego z Iwonicza. Stacja powstała z myślą o każdej grupie społecznej i każdym pokoleniu. Nieważne ile masz lat, co robisz i jakiej muzyki najczęściej słuchasz, z Sympatykiem pogłębisz swoje dotychczasowe zainteresowania i poznasz zupełnie nowe, dotychczas Ci nieznane zespoły i gatunki muzyczne. 

Jedno z ważniejszych miejsc w ramówce zajmuje także muzyka śląska, która w rozgłośni posiada wielu miłośników. Sama ramówka tworzona jest, co tydzień i regularnie aktualizowana. W świat muzyki Radia Sympatyk zaprasza siedmiu prezenterów, o których dowiesz się więcej w zakładce Prezenterzy na oficjalnej stronie radiostacji.

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nie jestem obecnie związany z żadnym projektem radiowym, choć z radiem internetowym od strony "nadawczej" mam doświadczenie od ponad 10 lat.

Cały czas się przyglądam temu, co się dzieje w wirtualnym eterze i wnioski raczej nie są budujące...

Jest kilka stacji, które dbają o jakość przekazu i od strony streamu, jakości emitowanego materiału i przekazu merytorycznego oraz automatyki emisji ale to niestety ewenementy.

Najczęściej spotykamy się z projektami dosyć rzeczowo opisanymi przez kolegę Dinoz aur - prezentującymi jakość niczym towar ze sklepu "wszystko za 5zł".

 

Sądzę że fajnym pomysłem, było by stworzenie tematu/rankingu w którym można by wskazywać stacje, które mogły by posłużyć młodym ludziom za źródło do czerpania pomysłów i inspiracji.

 

W tej chwili młody człowiek chcąc uruchomić swoje wymarzone radio, kupuje serwer, ładuje do autopilota to co mu pasuje, stawia byle jaką stronę na wzór i podobieństwo setek innych i szybko zaczyna rekrutację.

 

Skutek jest taki że byle jaka muza, byle jakiej jakości z podparciem w byle jakiej stronie, przyciągnie słuchacza na chwile i radia będzie słuchać sam założyciel + ewentualna ekipa (jeśli kogoś zrekrutuje).

Po dłuższym czasie, gdy słuchaczy nie będzie przybywać, zaczną uciekać ludzie z ekipy i radio umiera. Kurtyna! Braw nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                 Ładnie to uzupełniłeś djmk / przepraszam, że tak na ty, ale jestem już w dość zaawansowanym wieku /. U mnie jest podobnie wieloletni staż "nadawczy", duże doświadczenie - ostatnio jak już to tylko gościnne audycje / brak czasu, wiek /.  Zaproponowane wyżej radyjka są właśnie takie jak pisałem w pierwszym poście - w ramówkach tytuły "lecim z .........", prezenterzy "nałogowo dmuchający w mikrofon", przydźwięki i zakłócenia przy włączaniu mika o innych niedociągnięciach już nie wspomnę. A do tego muzyka niby nadawana w 128 - ale ta "wrzucana" do programu nadawczego co do jakości w bardzo wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia - te uwagi nie są skierowane bezpośrednio do reklamowanych radyjek w tym poście. Rozumiem, że nie każdy ma tzw "głos radiowy", ale stosunkowo łatwo jest wyeliminować proste niedociągnięcia techniczne i zadbać o jakość "nadawanego materiału".

 

                       W dawnych latach czat był dodatkiem do radia, mam takie wrażenie, że obecnie jest inaczej to radyjko / nie radio / jest dodatkiem do czatu i z tego co widzę dopadło to większość "rozgłośni". "Pismo obrazkowe" króluje na większości czatów - chcąc coś przeczytać trzeba naprawdę mieć dużo samozaparcia.  Na dokładkę na większości podobna muzyka w większości niestety nie dla moich uszu. Po max 2-3 audycje na dzień.

                      Popieram Twój pomysł ze stworzeniem takiego rakingu, choć mam wątpliwości czy będzie on rzetelny - skoro stosunkowo łatwo jest "podbijać słuchalność" na radyjkach to nabicie głosów w rakingu będzie jeszcze łatwiejsze. Chyba temat byłby lepszym rozwiązaniem - tylko po wpisach w tym wątku tez mam co do tego wątpliwości, ale bardziej skłaniam się ku temu drugiemu. Ja jak wspomniałem nie mogę trafić na radio z dobrą jakościowo muzyką, dobrymi prezenterami i bez "udogodnień" o których pisałem wyżej. Owszem są radyjka na których są ciekawe audycje prowadzone przez ludzi którzy wiedzą po co to robią - niestety jest ich w całej skali bardzo mało.

                     Tak więc czekam na Twój temat i pierwsze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2018 o 21:43, Dinoz aur napisał:

przepraszam, że tak na ty, ale jestem już w dość zaawansowanym wieku

Obawiam się, że możemy być w podobnym wieku ale nijak nie chcę myśleć o nim jako "zaawansowany" 🙂

Marek mam na imię 😉

 

Jeśli chodzi o założenie tematu, to chyba robota dla moderatora, by w celu podniesienia atrakcyjności forum zainteresował się tematyką i pomyślał nad formą/nazwą itp.

Natomiast w celu ograniczenia możliwości wrzucania do tego tematu stacji "byle jakich", należałoby wypracować sposób limitowania wpisów - też temat dla Moda.

 

Jeśli mam wskazać radio internetowe które może służyć za przykład - chociaż nie jest idealne - to proszę bardzo:

http://www.radioswinoujscie.pl/

Mimo że nie znajdziecie tam zatrzęsienia audycji i prezenterów, tego radia po prostu da się słuchać, korzystając jednocześnie z wartościowego kontentu w postaci strony.

Tak swoją drogą, polecam posłuchać niedzielnej audycji Roberta Zakrzewskiego - dobry głos, świetna muzyka chillout, wzorowy klimat podczas audycji.

 

Twoja kolej kolego Dinoz aur.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pod podanym linkiem faktycznie istnieje. Czy w formie przejrzystej i czytelnej - kwestia dyskusyjna.

Katalog z samej nazwy pozwala na selekcję katalogowanych podmiotów ze względu na ich cechy - tutaj to raczej mamy do czynienia ze zbiorem.

Bardziej myślałem o formie jak na załączonej grafice i oczywiście, dotyczyło by to tylko stacji spełniających określone kryteria.

 


 

 

 

Schowek-1.jpg

Edytowane przez djmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem rakingu - "mamy z głowy"  - ale jak pisałem wyżej nie do końca bym mu wierzył. 

Pozostaje założyć temat - albo wpisywać te radia tu.

Niestety jak na razie ja nie trafiłem na nic co było by godne wpisu do "top radio". 

Ale jak ktoś wspomniał - są gusta i gusteczka. Dobrze by było tez określić rodzaj muzy granej na danym radio - chociaż to tez może być utopia bo większość gra wszystko czyli jak to się kiedyś mówiło "szuwaks, mydło i powidło".  Brak niestety stacji / po za disco polowymi / w miarę spójnych tematycznie grających kilka wyszczególnionych gatunków muzycznych.

Ale cóż - większość gra taki misz-masz, że czasem ręce opadają - "buziaczków", "pozdrowionek" i innych atrakcji jest bez liku - treści zero.

 

PS. Podany przez Ciebie Marek link radia posłuchałem - ale trafiałem tylko na autopilota. Po obejrzeniu LP - coś chyba nie dla mnie to - ale posłucham jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm krytyka  radyjek co do bylejakosci , widze Panowie ze mam tu doczynienia z profesjonalistami , ale jak to kobieta ...swoje zdanie napisac  musi... Mysle ze Wasze wizje  Radyjek innternetowych  w obecnej dobie ich ilosci chyba z takimi wymaganiami rowniez nie wrozy powodzenia. Ludzie sluchaja radyjek ,gdzie nie wejdziesz na jakis pokoj czatowy np "Interii" tam conajmniej  parkuja 3-4 stacje. Radia raczej dostosowuja sie do wlasnie takich czatowych odbiorcow .A czy to az taka bylejakosc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zllaakobieta napisał:

Hmm krytyka  radyjek co do bylejakosci , widze Panowie ze mam tu doczynienia z profesjonalistami , ale jak to kobieta ...swoje zdanie napisac  musi... Mysle ze Wasze wizje  Radyjek innternetowych  w obecnej dobie ich ilosci chyba z takimi wymaganiami rowniez nie wrozy powodzenia. Ludzie sluchaja radyjek ,gdzie nie wejdziesz na jakis pokoj czatowy np "Interii" tam conajmniej  parkuja 3-4 stacje. Radia raczej dostosowuja sie do wlasnie takich czatowych odbiorcow .A czy to az taka bylejakosc?

 

Czat powinien być dodatkiem do radia, a nie znajdować się w jego centrum, jak dzieje się w 95% stacji internetowych. Robiłem bardzo dużo stron radiowych i mimo moich prób wytłumaczenia, że xat to nie jest dobry pomysł, że to powinno to być zrobione na normalnym skrypcie, właściciel upierał się... No cóż klient nasz pan. 

Nowy użytkownik , gdy wejdzie na radio, pierwsze na co zwraca uwagę to właśnie strona, jej przejrzystość itp. Jeżeli jest pełno migających gifów, albo dodatków z generatorów, to raczej długo tam nie zabawi. :) 

W mojej opinii stacja powinna posiadać:

  • Przejrzystą prostą stronę.
  • Treść do poczytania, w miarę aktualną (jakieś newsy muzyczne, artykuły).
  • Player w widocznym miejscu (nie włączający się automatycznie po wejściu na witrynę).
  • Czat jako dodatek, na skrypcie przykładowo Ajax Chat.
  • Przejrzystą ramówkę.
  • Pozdrowienia, albo coś do kontaktu z prezenterem prowadzącym audycję na żywo.
  • Zgraną ekipę składającą się z pełnoletnich i odpowiedzialnych ludzi,  dlatego ktoś, kto prowadzi rekrutację powinien mieć duże wymagania.
  • Jednolita muzyka co jest najważniejsze do utrzymania słuchaczy. Mnie odrzuca z automatu taka stacja, na której słucham prezentera, który prowadzi audycję z muzyką metalową co mi się podoba, a zaraz po nim wchodzi kolejny "didżej" i odpala się z disco polo. Trzeba po prostu wybrać, grupę docelową słuchaczy.
  • Stałe audycje tematyczne. Kiedy kilka lat temu prowadziłem stację mieliśmy cykliczną audycję "metalowa środa", którą prowadziły trzy osoby, po 2 godziny każda(18-24). Ludzie się przyzwyczaili i co niektórzy przychodzili tylko w ten dzień, aby posłuchać co nawijamy no i oczywiście muzyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                        Kosti w pełni się zgadzam z tym co napisałeś - ja z premedytacją w pierwszym poście nie napisałem, że większość radyjek działających obecnie jest w mojej ocenie dodatkiem do czatu - a powinno być moim zdaniem odwrotnie. Choć z drugiej strony jak jest takie "zapotrzebowanie" to może i spora część "rozgłośni" idzie w tę stronę - ale wygląda na to, że ten trend opanował już ich większość . Niestety - przynajmniej jest to moja opinia - nie wróży to nic dobrego. Brak spójności stylistycznej między prezenterami to już na dziś norma. Niestety pogłębia się to coraz bardziej bowiem w jednej audycji można usłyszeć dość ostry "kawałek" ciężkiego metalu by za 2-3 utworki uraczono słuchacza super kawałkiem disco-polo.   Mimo, że jestem całkowitym wrogiem muzyki disco-polo itp podziwiam te radia bowiem w większości tylko one zachowują spójność stylistyczną i mają swoich słuchaczy - dobrze. Tam przynajmniej wiadomo jakiej muzyki można się spodziewać i omijać je lub słuchać w zależności od gustu.

                      Pozostałe jest różnie trafiają się prezenterzy z pasją potrafiący zrobić coś na temat - poopowiadać ciekawostki itp, bądź poprowadzić audycję z humorem. Niestety

największy mankament to ramówki - naprawdę trzeba dużo samozaparcia by w podanego w ramówce tytułu dojść do tego co w danej audycji będzie. Jako przykład podam tu ramówkę do niedawna reklamowanego przez prezentera_J...... radia K.........k - każda audycja to "Skaczmy do góry jak kangury" czy coś podobnego. I jak "przygodny" słuchacz ma się dowiedzieć co będzie ?? Ale może to ja się mylę i tak jak jest powinno właśnie być.

 

Pozdrawiam wszystkich "grających", słuchających oraz sympatyków radyjek ....................... i dalej szukam radia dla siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramówki, nazwa jak nazwa, jednak wypadałoby dodać info czego się spodziewać po danej audycji, tak jak napisałeś. Jest to banalne...

Przykład "Tańczymy jak pingwiny [EURO DANCE 80' 90']" - i wtedy potencjalny słuchacz wie co będzie grane. :D

 

Dinoz aur nie wiem jakiego gatunku muzyki słuchasz, ale jeżeli to ciężkie brzmienia to mogę Ci polecić BlackWidowRadio

Reklamowali się kiedyś na forum i tak tam trafiłem, często słucham. Sporo nieznanych szerszej publiczności można tam posłuchać, ludzie ogarnięci i przede wszystkim monotematyczne radio.  Więc disco w polu tam nie zaznasz. :D Nawet autopilota się przyjemnie słucha.  😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sposobie prowadzenia radia   dodam  ambitnego , moglismy rozmawiac jak  owe radia pojawialy sie w sieci . Obecnie narzucajac prezenterowi ze ma grac  tylko muzyke jakiej ja oczekuje (przykladowo mam brak jazzu )ów prezenter.....cenzura...Kazdy  z nich oczekuje od radia swobody muzycznej, co w pozniejszym czasie i tak go niezadawala. Obecnie jest tak duzy wybor radii ze to niestety radio jest  dodatkiem nie czat . Kochajac swoj styl muzyczny , slysze  ...cyt...moge grac  i dla jednego sluchacza ...  w praktyce , owszem , moze , jedna audycje. Jestem  prezenterka radia , zajmuje sie rekrutacja od 6 lat, z przykroscia  Panowie stwierdzam ...skonczyly sie czasy prawdziwych ambitnych prezenterow , teraz sa "gwiazdy".

Odnosnie przejrzystosci strony , dla odbiorcow 40+ taka strona to skarb i tu sie z Wami  wkoncu zgodze, ja nie chce podziwac  tanczacych gifow , milego  dnia , dobrej nocy, oczekuje od radia ,rowniez swojego, zabawy, fajnej muzyki dodam roznej. I moim skromnym zdaniem  mniejsze wymagania radiowe obecnie maja byt .Moje radio  stronka sie nie moze pochwalic , jak dla mnie jest nieco infantylna, ale to poz zmianach, wersja pierwsza podobala mi sie bardziej , szalu nie robi , ale jak ppisaliscie co sluchacz potrzebuje znajdzie.

Ramowka i to co powinno  w niej sie znajdowac ...stawiam na muzyczny spontan. Kazdy  z sluchaczy na Galerii moze przeczytac o prezenterze , co lubi co chce przekazac, natomiast w ramowce  zawarty jest staly krotki opis muzyczny (poza oczywiscie audycjami tematycznymi)Konkretne oczekiwanie od sluchacza wpisywane jest w opisie gg radiowego.

Tak ze reasumujac Panowie , by radio istnialo trzeba nieco punkt widzenia zmienc , lub wytrwac "moge grac dla jednego sluchacza".

No to sie rozpisalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zllaakobieta, źle mnie zrozumiałaś. Chodziło mi o to, że radia monotematyczne, utrzymają o wiele dłużej prezentera, jak i słuchacza.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie przyjdzie (nowy) słuchacz na radio, gdzie akurat leci jego ulubiony Sabaton, a następnie Jesteś Szalona.

Tego typu rozgłośnie to tzw MIXY, wszystko i nic. 

 

Co do wymogu grania jednego gatunku, to jest on jak najbardziej wskazany. Prezenterzy mają teraz tak ogromny wybór stacji, że jeżeli traktują to poważnie, to nie będą mieli z tym problemu.

Trzeba iść na jakość, a nie na ilość. Poza tym nie należy też szufladkować audycji, tylko ze względu na gatunek muzyki. Mogą to też być wywiady, poradniki, rozmowy na różne tematy.

Mam tu na myśli audycję stałą np premiera LIVE w poniedziałek o 12.30,  program 15 minut, następnie zapisany i opublikowany na stronie radia w formie podcastu. 

Osobiście wolałbym mieć 8 osób w ekipie, które są odpowiedzialne i potrafią się dogadać, niż 20, które albo nie przyjdą na audycje bo coś tam, bez informacji nawet.

 

Zwróć uwagę na radia, które już mają swoją markę i są przez społeczność radiową rozpoznawalne.

Przykład RadioParty. Kilka kanałów muzycznych, nie ma tam czegoś takiego jak jeden kanał z mieszanką wszystkiego. Rozumiem oczywiście, że posiadając jeden kanał jest to niemożliwe, jednak wtedy należy się skupić na jednym gatunku muzycznym, oraz grupą docelową odbiorców. Trzeba się zastanowić nad tym przed uruchomieniem stacji, dobrać odpowiednią nazwę, ludzi, którzy byliby gotowi brać udział w tym projekcie. 

 

Przez te kilka lat mojej obecności na tym forum byłem świadkiem przeróżnych kombinacji. Zwykle kończyło się to upadkiem danej stacji w max 3-4 miesiące, a o "wakacyjnych radiach" już nie wspomnę, niestety słomiany zapał. :) 

Stosując się do tego co opisywałem raczej nie będzie się grało dla jednego słuchacza.  :)

Ps. Jeśli możesz to podeślij mi link na PW do radia, którym się zajmujesz, chętnie zobaczę.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mi się też "oberwało" - no cóż w jakimś stopniu się nawet z tym liczyłem, a może chciałem też Was sprowokować do dyskusji i jak widać choć częściowo mi się to udało.  Pisząc w jednorodności stylistycznej radia nie do końca myślałem o tym by dane radio grało np wyłącznie rocka / choć jest tyle jego odmian i powiązań że wystarczyło by na długo albo i dłużej /.  Podobnie jest z innymi nurtami czy jak ktoś woli rodzajami muzyki. Są mniej lub bardziej do siebie pasujące ale jednak można je jakoś zmieścić.

Jak dla mnie najważniejsze było by to by w ramówce było napisane czego można się po danej audycji spodziewać. Czy warto sobie np zarezerwować czas bo będzie coś interesującego ?  To najlepszy ze sposobów by przyciągnąć słuchaczy - dać im możliwie dużo informacji o tym co ma być. 

Znowu wypada mi się zgodzić z kosti bo też nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie po Pink Floyd leci coś disco polo czy jakiś inny "wynalazek".

 

Teraz kilka słów do zllakobieta. Nie jestem za tym by komukolwiek cokolwiek narzucać, co ma grać. Doskonale wiem / bo grywałem drewniej - od kilku lat sporadycznie czasem gdzieś gościnnie - choć może i wrócę do tego bo ciągnie jednak wilka do lasu / że takie podejście nie jest dobre. Ale z drugiej strony jeżeli założymy, że na danym radio gramy

muzykę rockową, bluesową i znajdą się tam też osoby grające np jazz czy pop będzie to jeszcze do zniesienia - ale trzeba by jak wspomniałem wyżej wpisywać to w ramówkę.

Nie znam / chyba ? /Twojego radia / tak przy okazji link bym też poprosił / więc nie wiem jak jest z wpisywaniem tego co graja prezenterzy u Ciebie. Ale na większości jest tak,

że / właśnie wchodzę sobie na losowo wybrane radyjka / w zakładkę prezenterzy i cytuję : Gatunki muzyki: Dla ucha i serducha, Gatunki muzyki: praktycznie wszystkiego po trochu, Gatunki muzyki: spectrum jest szerokie, Gatunki muzyki: dobre brzmienie i wykonanie, Gatunki muzyki: DO TAŃCA I DO RÓŻAŃCA i tak dalej ... do tego jakieś 20-30 %

nic nie podaje. Powiedź mi więc jak mam się zorientować co w danej audycji u danego prezentera poleci ?

Jeżeli u Ciebie jest tak jak piszesz - wielki szacun, że trzymasz to w ryzach. Z wielka chęcią posłucham - a kto wie .............

 

Teraz do prezentera_J wiem, że już nie jesteś związany a tym radiem co pisałem / ze 2 miesiące temu zmieniłeś / i te nowe też tu zareklamowałeś.

Wiec wchodzę sobie na nie aktualnie w ramówkę i ................. audycja  wczoraj "Gram dla Was" - tu nick prezentera - super treść - wszystko wiadomo.

O dalszych nie wspomnę po co robić antyreklamę.

 

Chyba też się rozpisałem za dużo - ale macie za co mnie "znowu bić".

 

Pozdrawiam wszystkich "grających", słuchających oraz sympatyków radyjek ....................... i dalej szukam radia dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , Nie . Panowie nie jestesmy tu po to by bic czy krytykowac. Jak  pieknie zauwazyl Dinozaur prowadzimy dyskusje i ja mysle ze owocna.Znalazlam tez kilka pomyslow ktore warto sprobowac.

Ramowka - no niestety u mnie tez jest opis "Gram dla Was" czy tez pochodne nicka  Prezentera , ale jak pisalam w poscie wczesniej , sluchacz przeczyta kto gra , nie co . Natomiast co dostanie sluchacz do sluchania ,dowie sie na  audycji z gg radiowego w ktorym prezenter zamiesci opis. Audycje  tematyczne sa reklamowane na stronie FB i oczywiscie wpisane w ramowke. Zgadzam sie co do wiekszego naplywu sluchacza po wpisaniu konkretnego tematu audycji ,moze byc nawet nie na temat a sluchacz z ciekawosci przyjdzie. Choc wpisywanie tematow z palca dla mnie to troche oszukiwanie sluchacza,a narzucanie  tematu prezenterowi to ingerowanie  w jego audycje.

Misz -Masz muzyczny. Sabaton  contra Martyniuk, no i jak ja mam znow napisac ze wlasnie takie conieco  leci u mnie na audycjach tylko z przewaga lacze Metal z Fasolkami i musze Wam powiedziec ze kiedy gram ow misz masz mam wiecej sluchaczy , fajniejsza zabawe , niz kiedy  serwuje swoje ulubione  klimaty lat 80-90. Sluchacz to ksiega niezbadana i ciagle potrzebuje zmian. 

Co obgadamy dalej ...a wiec  Mixy , wszystko i nic  i staz radia. Poki co u nas sie sprawdza wytrzymalismy juz 9 lat .Ale i tu sie z Wami zgadzam, audycje tematyczne maja branie i sa urozmaiceniem od spontanu , ktory uwazam  tez jest potrzebny. 

Dlaczego sie tutaj znalazlam , szukam prezenterow , pomyslow , sluchaczy, Na pokojach czatowych Interii, radyjek mnostwo ,strach sie komus narazic.Jeszcze rok temu, kiedy na  Portalu zamieszczone byly stacje radiowe,nie mialam problemu z naborem prezentera , czy nowymi sluchaczami, pytajac  gdzie nas znalezli , pisali - wlasnie na Portalu.Od czasu kiedy  zabraklo stacji radiowych przez pol roku nie pojawil sie ani prezenter ani sluchacz...no bo gdzie ma sie o nas dowiedziec. Stad tez moje pytanie czy nie da sie  stworzyc takiej wlasnie strony. Na braku owej strony traci nie tylko moje radio , ale i  inne bo i u nich widze spory spadek. Niestety Sluchacza nie zatrzymam ani ambitnymi audycjami , ani spelnianiem jego wymagan, on tez migruje jak prezenter. I to chyba nie z powodu "bylejakosci radia" a bardziej z wysokich wymagan indywidualnosci.

Radia  wakacyjne - mozna wpisywac takie ktore maja powyzej dwoch lat , jak pisalam wyzej  , po dwoch latach to juz dla wlasciciela  jest nalog, juz wie ze prowadzenie radia to nie tylko  zachwyty ale ciezka robota , jesli wytrzymal 2 lata , znaczy zalezy mu na radio.

Prezenterzy-stracilam w ostatnim roku spora grupe prezenterow ,poniewaz pozakladali wlasne radia , nie sadze ze "nasze" im nie pasowalo , bo wlasciwie graja tak samo, jako szefowie zachowuja sie jak  szef mojego radia , wiec wnioski nasuwaja sie same .Co mi dalo do myslenia?Moze ja juz nie chce prezenterow z wielkim oczekiwaniem , moze uwielbienie przeze mnie muzyki juz sie gdzies przejadlo (bo i tym z bakcylem muzycznym to sie zdaza),bedac  tu z Wami pomyslalam sobie ze chcialabym  poszukac  prezenterow ktorzy  postawia pierwsze kroki  w tej dziedzinie, sprobuja zabawy z muzyka, zlapia owego bakcyla. Ale zaraz zaraz  przeciez kobieto jestes na Portalu Radiowym , przeznaczonym dla prezenterow profesjonalnych, no coz naiwnie licze ze wpadaja tu  tez NIE-Prezenterzy jeszcze.A moze Wy mi pomozecie , gdzie moglabym poszukac wlasnie takich osob ktore jeszcze nie mialy kontaktu  z prowadzeniem audycji.

Baby rozpisuja sie jednak najbardziej ,dochodzimy do  konca . Moje radio - http://www.radio-romans.pl/            http://s5.radiohost.pl/play-8082.pls   Zapraszam serdecznie , szczegolnie na 04.11.2018 na dziewiate urodziny radia.

 

Edytowane przez zllaakobieta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zllaakobieta - Trzeba przyjąć też do wiadomości, że era stacji internetowych dobiega końca. Zostało to wyparte przez takie serwisy jak Twitch, Youtube, Spotify itp.

Jeżeli chcesz szukać nowych ludzi, którzy nie mieli dotąd nic wspólnego z prowadzeniem audycji, to polecam grupy na Facebooku, bądź fora o tematyce stricte muzycznej.

Licz się jednak z długim "szkoleniem" takiej osoby, zaopatrzeniem jej w program, nauczenie obsługi samej aplikacji jak i panelu, no i oczywiście "dyscypliny", czyli reguł panujących w Twojej rozgłośni.

 

Jeżeli chodzi o ranking stacji, możesz sama takowy stworzyć, mogę Ci pomóc w wolnym czasie od strony technicznej, czyli postawić odpowiednią witrynę do tego itp.

 

PS. Gratuluję tak długiego stażu w internecie jako radio. Polecam jednak zastanowić się nad zmianą witryny, ponieważ skrypt, który macie z pływającej ramki (<iframe ...), jest przestarzały. PHP Fusion 6 ma już swoje lata i masę błędów. Szatę graficzną też przydałoby się odświeżyć. Ot taka przyjacielska rada.  😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosti z zasobow wiedzy technicznej  jestem kompletne beztalencie czyli witryne  sobie odpuszcze , myslalam bardziej ze w tutejszej da sie  gdzies wkleic .

Stronka- dziekuje , rowniez dala mi do myslenia.

Nabor prezenterow ktorzy jeszcze nie mieli  nic wspolnego z graniem , u mnie sie sprawdzil , moje uszy ciesza sie ze nadal moga ich sluchac. A szkolenie , no coz do ogarniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2018 o 16:54, kosti napisał:

Trzeba przyjąć też do wiadomości, że era stacji internetowych dobiega końca.

Bardzo śmiała teza, patrząc na to, że największe stacje FM w Polsce i na świecie, zauważyły siłę przekazu elektronicznego i są dostępne w necie.

Podobnie zresztą sprawa ma się z TV.

Gdyby radio internetowe było "w odwrocie" to największe gwiazdy muzyki nie zawracały by sobie głowy, by wystąpić w takim radio, nagrać dla niego seta czy pozdrowienia, wysłać singla lub album.

 

Może jestem idealistą i nie chcę się pogodzić z bylejakością. A niestety ona będzie trwała, jeśli osoby zarządzające radiami, będą przyjmowały takie osoby i pozwalały im na samowolkę.

Sprawa nie polega na tym by zmusić kogoś do grania konkretnych rzeczy w konkretny sposób, tylko na etapie rekrutacji określić profil radia i wymagania a następnie rozpoznać w czym dany kandydat najlepiej się czuje.

Jeśli jego preferencje muzyczne i umiejętności pokrywają się z oczekiwaniami właściciela, to jesteśmy w domu.

Jeśli nie - to grzecznie sobie dziękujecie i tyle.

Efektem tego może być uboga liczebnie ekipa ale za to reprezentująca jakiś poziom i realizująca pewien spójny plan.

 

Płynąc do brzegu... jeśli jest tu już kilkoro ludzi którzy dostrzegają potrzebę zaistnienia projektu bardziej wartościowego to może by się wymienić kontaktami i o czymś porozmawiać?

 

 

 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy my czasem nie przeskakujemy wlasnie w kosmoprzestrzen?Temat  wlasciwie wspolny ale dwie drogi , Panowie ida w kierunku profesjonalnych radii, ja w kierunku odbiorcow , ktorzy chca sie bawic, muzyka , ze mna. Jak juz gdzies tam wyzej pisalam  bawimy ludzi z czata , nie uwazam ze jest to "bylejakosc" jest to zabawa , odciagniecie  ludzi  od dennych hasel o sexie czy klotni . Nasi  Sluchacze oczekuja od nas zauwazenia , muzyka to dodatek.

... cyt...

Może jestem idealistą i nie chcę się pogodzić z bylejakością. A niestety ona będzie trwała, jeśli osoby zarządzające radiami, będą przyjmowały takie osoby i pozwalały im na samowolkę.

Sprawa nie polega na tym by zmusić kogoś do grania konkretnych rzeczy w konkretny sposób, tylko na etapie rekrutacji określić profil radia i wymagania a następnie rozpoznać w czym dany kandydat najlepiej się czuje.

Djmk rekrutowales kiedys  prezenterow na radio ? Sprawa wyglada tak ... moge  miec takie wymagania , ale to na zasadzie  pracy i placy. W obecnym stanie , przyszly prezenter akceptuje moje warunki do dnia debiutu ,  a potem  przeszkadza mu wszystko. Niestety taka jest rzeczywistosc internetowych radii i naboru prezenterow . 

Ale fajnie jest tak pokonwersowac. Moje zalozenie  bycia tutaj mialo polegac , na rozejrzeniu sie za mozliwoscia  stworzenia  galerii radyjek internetowych , i dodania tam  swojego , jak rowniez  na pomyslach co do poszukiwania  nowych prezenterow ,  niezrzeszonych jeszcze z radiem. Wtej kwestii nic nie mam , ale  pare pomyslow dzieki Panom za co dziekuje .

Kosti bylabym jednak zainteresowana  to witryna , i klika innych pytan  co do stronki tez bym miala .

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.