Skocz do zawartości

Jak się teraz gra w radiu?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój staż to 15 lat i nigdy z winampa i wtyczki nie grałem.   Z tej metody to korzystają chyba tylko jakieś głąby, które nie umieją obsłużyć innych programów :D

Edytowane przez danzio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie wnosi ?  

 

Cytat

Dalej łączycie się za pomocą wtyczki do winampa? 

 

Więc napisałem, że nigdy się nie łączyłem i nie łącze. Odpowiedziałem na Twoje pytanie...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2018 o 22:38, danzio123 napisał:

Mój staż to 15 lat i nigdy z winampa i wtyczki nie grałem.   Z tej metody to korzystają chyba tylko jakieś głąby, które nie umieją obsłużyć innych programów :D

To bardzo ciekawe co piszesz, bo wcześniej nie było innej możliwości łączenia z serwerami shoutcast. Ewentualnie popsuty Atomix z 2000r, który teraz nosi nazwe VirtualDj. Taką wtyczkę wykorzystuje sie na rozne sposoby i nie trzeba grać z winampa. Być może grałeś, ale co najwyżej na organkach. ;)

 

Wracając do tematu, to nic za bardzo się nie zmieniło Mateusz. Jaki syf był taki jest obecnie, a zapomniałem z roku na rok więcej ZNAFCUF. ;)

Edytowane przez ShaKe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łączenia nadal wykorzystywany jest moduł SHOUTcast DSP, którego oficjalna wersja jest dostępna tylko w postaci wtyczki do programu Winamp, lecz istnieje oprogramowanie do innych odtwarzaczy lub postaci oddzielnych aplikacji odtwarzających, stworzone przez osoby trzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś programów/wtyczek do nadawania jest pełno. Kiedyś nie było to takie proste, a jednak ludzie dali radę grać. Każdy panel od czego innego ramówka w postaci ramcasta, to już była opcja wyższej klasy. Dziś wystarczy zarejestrować panel i już masz połowę sukcesu, później zakupić serwery wysyłając SMS i heja mam radyjeczko. A i tak ludzie narzekają, bo czegoś się nie da zrobić. ;)

 

Mateusz najważniejszy jest CZAT, jak grasz i nie jesteś na czacie, to złoooo. :D

Edytowane przez ShaKe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

co do winampa to byście się zdziwili ile stacji fm z niego korzysta. Oczywiście maja normalne programy emisyjne, ale winampa służy im do przesytu transmisji do Internetu. Pracuje obecnie w stacji fm i pracowałem w paru innych i widziałem to.  Oczywiście w obecnej stacji tego nie stosują 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Siema. Jestem nowy na forum więc na początku dzień dobry wszystkim. Krótko napiszę jak to wyglądało za czasów kiedy ja grałem czyli lata 2003-2007. Większość z nas nadawała przy pomocy winampa z shoutcastem. Nieliczni podpinali do tego ZaraRadio. Fajny darmowy programik w którym można było ustalić playlistę, plus wrzucić jingle pod przypisany klawisz. Ponadto program miał jak na tamte czasy kilka fajnych opcji np. dzisiejszy "sync" , panel pogodowy, oraz wydarzenia. Wydarzenia tzn. programowało się o której godzinie ma coś zagrać. Czyli np informacje co 1h. Oczywiście trzeba było wcześniej przygotować odpowiedni plik .mp3 Był jeszcze jednej program który wtedy chyba był jedynym konkurentem dla winampa ale za nic w świecie nie mogę przypomnieć sobie jego nazwy. Tak poza tematem czy jest ktoś z dawnego forum radiostacje.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

"Śpiewać każdy może ...." śpiewał kiedyś Jerzy Stuhr, grać też każdy może z tego z czego się nauczył i do czego się przyzwyczaił, znam dobrych prezenterów z wieloletnim stażem, którzy nadal grają z winampa i nie chcą zmieniać. Osobiście grałem z SAM Brodcastera i aktualnie gram za RadioBossa i nie zamienię go na inny, dla mnie jest the best, jest intuicyjny i elastyczny w obsłudze i znacznie mniej himeryczny niż SAM Broadcaster.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yasiek38 napisał:

119$

Czyli wersja Express. Orientujesz się zatem może czy jest i jaka jest to różnica do wersji Standard czy Advanced ?
119$ netto, czy brutto?.

Testowałem ten program w trialu i w sumie spodobał mi się nawet. Zastanawiam się nad zakupem licencji, tylko nie do końca w tych wersjach się orientuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wuzet napisał:

Czyli wersja Express. Orientujesz się zatem może czy jest i jaka jest to różnica do wersji Standard czy Advanced ?
119$ netto, czy brutto?.

Testowałem ten program w trialu i w sumie spodobał mi się nawet. Zastanawiam się nad zakupem licencji, tylko nie do końca w tych wersjach się orientuję. 

Proszę bardzo, tutaj masz wszystko wyszczególnione https://www.djsoft.net/enu/radioboss_editions.htm dla przeciętnego użytkownika te różnice są nie zauważalne, a cena i owszem :)

Edytowane przez yasiek38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na stronie

51 minut temu, yasiek38 napisał:

Proszę bardzo, tutaj masz wszystko wyszczególnione https://www.djsoft.net/enu/radioboss_editions.htm dla przeciętnego użytkownika te różnice są nie zauważalne, a cena i owszem :)

To co na stronie jest napisane to wiem, pytam kogoś kto zna to z wersji używanych. Być może tego nie wiesz, skoro zwodzisz w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.