Skocz do zawartości

RadioBOSS i VOIP


Serek_mk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem lepszego kąta do napisania prośby o pomoc :)

 

Do nadawania używam programu RadioBoss. Ma wiele ciekawych funkcji, w tym czytanie tekstów (np: pozdrowień)..... I tyle reklamy

Jednak mam obecnie pewien problem

W dobie dzisiejszej dostepności do telekomunikacji zakupiłem usługi VOIP na potrzeby Radia internetowego.

Szukałem informacji.... szukałem i... kilka filmów na youtube. Niby wytłumaczone ale...

- do dzwonienie Voip - używam programu na PC - ZOIPER

- do połączenia Zoipera z RadioBoss użyłem VoiceMeeter (wirtualny mikser) z wbudowanym Virtual Audio Cable

Stosowałem się do opisu zgodnie z filmikiem:

 

I teraz... Wszystko niby działa....

- na komputerze tak, na serwerze cisza.

- brak możliwości ściszenia podczas nadawania muzyki, aby porozmawiać poza anteną z dzwoniącym... ale to norma mając jedną kartę

 

Bawił się ktoś z czymś takim aby to połączyć i wszystko było dobrze ?

Nadmienię od razu - opcja wyłącznie bez dodatków (kart dźwiękowych, kabelków itp).

Posiadam drugąkartę dźwiękową, więc dla mnie nie jest to problem, jednak problem dotyczy moich "grających", którzy muszą mieć czysto wyjasnione i bez żadnych dodatkowych utrudnień.

Propozycje jakieś ? Może jakieś inne programy ? Może inne rozwiązania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAM Broadcastera znam i ta opcja jest mi także znana. Jednak przesiadłem się na RadioBossa i wolałbym na nim zostać. A skoro doszedłem już że to działa a jedynym problemem jest wyjście w eter to prawdopodobnie gdzieś popełniam jeden błąd, którego nie mogę znaleźć :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko męczyłem się z tym problemem bardzo długi czas i nie dałem sobie rady więc rozwiązałem to sprzętowo nie programowo. Dokładnie identyczna sytuacja RadioBoss i VoIP. Jeśli chcesz rozwiązanie sprzętowe to opiszę - działa :D

Edytowane przez KMYpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 4.03.2018 o 09:43, KMYpl napisał:

Powiem krótko męczyłem się z tym problemem bardzo długi czas i nie dałem sobie rady więc rozwiązałem to sprzętowo nie programowo. Dokładnie identyczna sytuacja RadioBoss i VoIP. Jeśli chcesz rozwiązanie sprzętowe to opiszę - działa :D

 

Po długich zmaganiach udało się połączyć VOIP z RadioBOSS...

Do tego celu potrzebujemu:

- Virtual Audio Cable (nowa wersja nie ma starych możliwości, więc użyłem starej wersji 4.10)

- dla VOIP używam ZOIPER (również wersja starsza 3.6)

- RadioBoss

 

KONFIGURACJA (moje ustawienia OBRAZ 2- ustawienia Audio Repeater, ZOIPER, RadioBOSS):

1. VIRTUAL AUDIO CABLE

- Instaluję VAC 4.10 w trybie administratora,

- Otwieramy lokalizację katalogu VAC 4.10 - u mnie jest w C:/Program Files/Virtual Audio Cable

- uruchamiam w trybie administratora i.... w sekcji DRIVER PARAMETERS przy CABLES - ustawiam 4 (obraz 1).... obok klikam na SET. po tej czynności na dole w oknie powinny pojawić się 4 linie z "danymi"

- Zamykamy program VAC przyciskiem EXIT

- Z tej samej lokalizacji uruchamiamy trzykrotnie i również w trybie administratora aplikację: audiorepeater_ks.exe lub z paska START  > Virtual Audio Cable > AUDIO REPEATER (MME)

Na pulpicie muszą być3 okna z programem Audio Repeater !!!

W pierwszym oknie ustawiamy:

- WAVE IN: Mikrofon

- WAVE OUT: LINE 1

Drugie okno:

- Line 2

- Line 1

Trzecie okno:

- Line 2

- Głośniki

W każdym w okien klikamy START....

2. ZOIPER (program VOIP)

- w ustawieniach dźwięku, wszystkie urządzenia wyjściowe ustawić na LINE 2

3. RADIO BOSS

- w ustawieniach wejścia (mikrofon), ustawić na LINE 1 i ptaszek przy wyjście na kodery

 

A teraz o PROBLEMACH -

1. Nie wiem w czym jest problem ale, bez trybu administratora pokazują się błędy

2.  Przy mojej karcie dźwiękowej REALTEK, pokazuje się napis Mikrofon (Realtek......), Głośniki (Realtek......) - wówczas nie ma problemu - Sprawdzałem na innym kompie gdzi ezamiast takich napisów pojawia się Reatlek High Definition Mic Input, Reatlek High Definition Speaker Output .... albo coś podobnego -  WTEDY W AUDIO REPEATER za cholerę nie da się włączyć START - pojawiają się błędy z jakimś parametrem niepoprawnym itp. Niby to samo ale jednak coś głupieje.

3.  Po poprawnej instalacji możecie stracić dźwięk - w Windows 10 wystarczy kliknąć na głośniczek, ten obok zegarka :)  i tam wybrać z listy GŁOŚNIKI. Standardowo VAC przełącza na LINE 4.

4. Dodatkowo : Prawym myszy na głośniczek i wybieramy URZĄDZENIA do odtwarzania - głośniki ustawiamy jako DOMYŚLNE a LINE 4 jako urządzenie do komunikacji.

 

Jeżeli ktoś spotka się z problemem 2 a rozwiąże go to chętnie skorzystam z podpowiedzi.

 

Bez tytułu.jpg

RadioBOSS vs VOIP.jpg

Edytowane przez Serek_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale ... :

 

Ta wersja VC jest płatna :( i ma jeszcze jedną wadę przynajmniej u mnie taki był efekt że operacje na Audio Repeater nalezy powtarzać za każdym uruchomienim co dla mnie dyskryminuje takie rozwiązanie. Chciałem oprzec się o darmową wersję Virtual Cable ale też mi nie wychodziło więc :) 

 

Kupiłem telefon VoIP z wyjściem audio i działa super !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAC 4.10 jest darmowym oprogramowaniem. Nowy Voicemeeter ma w sobie VAC ale nie ma już Audio Repeater, bo działa jak programowy mikser. Jest również darmowy, proszą ewentualnie o dotację: ile łaska :)

Jeżeli chodzi o operacje na Audio Repeater to faktycznie za każdym razem trzeba to od nowa ustawiać. Ale to jedyna nie dogodność i dosyć prosta :)

 

Tak czy inaczej u mnie to działa i całkiem fajnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Programy typu radioboss, a zwłaszcza ich funkcjonalność miksowania mikrofonu z muzyką są i może fajne, ale dla kogoś co nie wiele potrafi i nie wiele potrzebuje, jeśli chodzi o nadawanie i robienie audycji. Jeśli odwrócić role w konfiguracji i centrum całego studia będzie mikser, czy to wirtualny, czy fizyczny, dostajemy w tedy cały wachlarz możliwości. W mikserze łączy się muzykę odtwarzaną, powiedzmy z radiobossa z mikrofonem i innymi rzeczami które w danym momencie potrzebujemy. Skype, Whatsapp, Discord, jingle itp. Daje to dużo większą elastyczność konfigurowania pod potrzeby i pomysły prezentera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.