Skocz do zawartości

Duet radiowy


BukeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest możliwości zagrania z osobą przebywającą w innym miejscu duetu radiowego? Generalnie chodzi mi o to, ze jedna osoba streamuje utwory, ale obydwie mogą mówić podczas aducyji?

Aktualnie korzystam z aplikacji RadioBoss.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BukeR napisał:

Witam.

Czy jest możliwości zagrania z osobą przebywającą w innym miejscu duetu radiowego? Generalnie chodzi mi o to, ze jedna osoba streamuje utwory, ale obydwie mogą mówić podczas aducyji?

Aktualnie korzystam z aplikacji RadioBoss.

Pozdrawiam.

Jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie lub dodatkowy sprzęt. 

 

Napiszę w ten sposób. Używanie do robienia audycji radiowych programów typu Radioboss, może się wydawać bardzo wygodne. Owszem, ale dla ludzi którzy albo nie wiele potrafią w tej materii, albo z jakichś powodów nie chcą poznać innych narzędzi, które dają o wiele większe możliwości. Sam Radioboss też daje więcej możliwości niż tylko odgrywanie ustawionej playlisty utworów, wpuszczania mikrofony po naciśnięciu przycisku w programie i wypuszczenia tego do internetu. Jest to program playoutowy, do zarządzania emisją radia, czy też konkretnej audycji. Z całą masą narzędzie temu służących. Opcja wpuszczenia mikrofonu jest nie jako dodatkiem. Gdyby program ten czy inny, podobny, miał opcję łatwej obsługi rozmów ze współprowadzącym, czy gościem, byłoby to widoczne w ustawieniach i program posiadałby widoczne elementy, służące do przeprowadzenia takiej funkcjonalności. Jak widać nie ma.
Trzeba wyjść trochę poza to pudełko i poznać inne narzędzia. Programowe lub sprzętowe. W naszym projekcie radiowym mamy kilka duetów, które pracują zdalnie (z dwóch różnych końców kraju) i mają jeszcze często gościa, współrozmówcę, także na żywo. Wszystko to robimy z wykorzystaniem dostępnych w sieci darmowych (lub niskobudżetowych) programów. Obsługa tego wymaga już jednak więcej zachodu. Więcej umiejętności i chęci, niż tylko jeden klik w przycisk mikrofon.
Chętnie rozmawiam i pomagam osobom którą chcę robić coś ambitnego, na poziomie. Nie rozdaje swojej wiedzy na prawo i lewo. Nie twierdzę też że wiem wszystko 😉 Jeśli ktoś mnie zainteresują swoją osoba, tym co robi i do czego potrzebuje konkretnych rozwiązań, mogę w taki czy inny sposób pomóc.

Edytowane przez wuzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.