Skocz do zawartości

Nietypowy problem z odsłuchem


Robcio

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszam sie do Was z zagadką, pytaniem i problemem. Sprawa jest złożona i wygląda następująco.

 

W czasie audycji jednej z naszych prezenterek jest problem z odsłuchem ale tylko tego co mówi przez mikrofon, grana muzyka jest słyszana idealnie. Ale żeby było weselej problem ten występuje tylko u części słuchaczy korzystających z odsłuchu za pomocą telefonów. Inni słuchacze/większość/ słyszy zarówno muzykę jak i prezenterkę dobrze.

No to podkręćmy trochę stopień trudności problemu. Występuje on tylko na telefonach zarówno  z systemami android jak i iOS, ale to nie koniec. Problem jest zarówno na odsłuchu za pomocą aplikacji panelu radiowego, a także bezpośrednio z naszych odtwarzaczy czy linków do odsłuchu.

 

Problem występuje od dawna. Osobiście ustawiałem program /RadioBoss/, przeprowadziłem testy i na testach wszystko było  dobrze. Wszystko było słychać prawidłowo zarówno na komputerze, na tablecie /android/ w aplikacji panelu radiowego jak i na iPhonie. Na początku myślałem że to problem  związanych z dostawcą serwera /slotex/ ale jesteśmy po przenosinach i działamy na własnym serwerze i problem występuje nadal wiec nie jest to wina dostawcy. Program sprawdzony na innych komputerach działa bez zarzutu, ustawienia sprawdzone  i  tez nie widać problemu. Mikrofon działa prawidłowo, przynajmniej u większości słuchaczy.

 

Problem jest tylko z tą jedna prezenterką. Jakieś sugestie, może ktoś się z czymś taki spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wuzet napisał:

Najlepiej napisać do supportu producenta oprogramowania. 

 

którego oprogramowania?? Tego od telefonów słuchaczy?? Tego od programów do odsłuchu?? Sterowników w komputerze?? Bossa?? Problem wystepuje tylko u nie których słuchaczy i tylko na telefonach /z kazdym systemem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zacząć od eliminowania miejsc z potencjalnym źródłem problemu. Więc zacząłbym od prezentera, w sensie jego setupu. Zmienić program nadawczy, encoder itp. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest kontakt z supportem oprogramowania i przedstawienie problemu. Radioboss ma swoje forum, gdzie Dymitry często udziela porad i pomaga w różnych problemach. Albo można zgłosić problem ze swojego konta klienta. odpowiada z reguły w ciągu kilku/kilkunastu godzin.

Edytowane przez wuzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak gdy ustawimy komuś program do nadawania, a osoba obsługując nie za bardzo wie co do czego służy i przestawia ustawienia po czym tłumaczy, że nic nie zmieniała. 
Jeśli problem występuje tylko u tej prezenterki zacząłbym od zmiany programu do nadawania, następnie ewentualnie jak nie program to niestety karta dźwiękowa. 
Możliwości jest mnóstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soundplayer wina zapewne leży po stronie prezentera. Złe ustawienia lub jak wyżej pisałeś, ktoś ustawił program, a prezenter ustawił po swojemu i nie działa.

Jesli tylko ta prezenterka ma taki problem to nalezy sprawdzić ustawienia dżwięku w programie i jej systemie operacyjnym.

Zmiana oprogramowania nic nie zmieni raczej, bo jeśli prezenter sam zmienia sobie ustawienia, to ten problem będzie się powielał...

 

 

Do sprawdzenia:

  • Ustawienia programu w tym ustawienia dźwięku
  • Systemowe ustawienia dzwięku
  • Czy karta dzwiękowa posiada aktualne sterowniki
  • Mikrofon i okablowanie 

 

Edytowane przez Aragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko miałoby sens gdyby problem występował u wszystkich, na wszystkich urządzeniach.

 

Problem występuje 

  • tylko na telefonach i tu bez różnicy jaki system
  • u około 10% słuchaczy

 

Gdyby to była wina karty dźwiękowej, programu nadawczego czy mikrofonu to problem dotyczyłby wszystkich słuchaczy, a tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robcio napisał:

To wszystko miałoby sens gdyby problem występował u wszystkich, na wszystkich urządzeniach.

 

Problem występuje 

  • tylko na telefonach i tu bez różnicy jaki system
  • u około 10% słuchaczy

 

Gdyby to była wina karty dźwiękowej, programu nadawczego czy mikrofonu to problem dotyczyłby wszystkich słuchaczy, a tak nie jest.


Może warto zatem zmienić formę odsłuchu na urządzeniach mobilnych.

Odsłuch radia masz w Mp3 czy ACC+ ?

Może warto spróbować użyć strumienia stream z serwera shoutcast w formie webplayera, aplikacji webowej lub mobilnej.

Raczej nie sądzę żeby problem leżał po stronie shoutcasta, ale zawsze profilaktycznie możesz zrobić mu restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę iż jest to zagadka dla najlepszych, ja polegałem po wielu testach nie znajdując przyczyny.

Nadajemy w mp3 - 320kbps, odsłuch jest możliwy za pomocą wielu serwisów i aplikacji które korzystają ze swoich playerów,  na stronie posiadamy player oryginalny z azury, na czacie, discordzie i w aplikacjach podpiety  bezpośredni link do strumienia. Zastanawiające jest to dlaczego ten problem występuje tylko w przypadku jednej prezenterki i kilku słuchaczy słuchających na telefonach.  Na komputerach/laptopach problemu nie ma. Bardziej byłbym skłonny szukać problemu właśnie w tych telefonach jednak tu jest kolejny problem. Nie sa ty tylko telefony na androidzie ale takze na iOSie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wspominałem program sprawdzony, sam ustawiałem i w większości przypadków wszystko działa. 99% ludzi nie ma problemu ...problem występuje tylko u paru osób i tylko na telefonach. Na telefonie słysza myuzykę nie słyszą natomiast komentarzy prezentera... na komputerach/laptopach nie maja z tym problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robcio napisał:

jak juz wspominałem program sprawdzony, sam ustawiałem i w większości przypadków wszystko działa. 99% ludzi nie ma problemu ...problem występuje tylko u paru osób i tylko na telefonach. Na telefonie słyszą muzykę nie słyszą natomiast komentarzy prezentera... na komputerach/laptopach nie maja z tym problemu 

na innych programach typu sam brodcaster,mix ect. ma to samo? jeśli działa poprawnie niech zmieni program i będzie po sprawie taka moja sugestia. bo dziwna anomalia jak jedni mają inni nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.