Skocz do zawartości

Stała Współpraca

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 19.04.2021 o 20:57, Mat010 napisał:

Robcio a pochwal się jaka ty masz stronę zobaczymy czy na 10 lat przygody twojej jest to adekwatne z twoimi umiejetnosciami. Podaj link bo nie chce mi się szukać. 

...

Edytowane przez UKRADIOFM

7 godzin temu, Mat010 napisał:

Robcio a pochwal się jaka ty masz stronę zobaczymy czy na 10 lat przygody twojej jest to adekwatne z twoimi umiejetnosciami. Podaj link bo nie chce mi się szukać. 

7 godzin temu, UKRADIOFM napisał:

Podpisuję się pod postem kolegi , 

Też nie chce mi się szukać A chętnie bym zajrzał .. ocenił . Każdy z nas ma swój styl tworzenia strony , I każdy z nas ma swój sposób przekazywania treści na stronie Osobie odwiedzającej . 

Podejrzewam, że to radio, które ma w podpisie... Ale mogę się mylić.

Mimo wszystko, to nie temat o radiu Secretland, tylko o Ukradio. 

Jeśli w tym dziale istnieje takowy wątek, odnajdźcie i oceńcie jego stronę.

"Nie chce mi się" - to nie wytłumaczenie. 

• Like 1
  • Thanks 1

Ocena zwykłego (acz spostrzegawczego) słuchacza radia:

Skala ocen: 1 - 6

1. Strona

- design - 2

- kontent - 1

- ergonomia - 2

2. Muzyka

- spójność tematyczna - 4 (jest w miarę spójnie z małymi odlotami w kierunku dance-club, reggae -> ocena z odsłuchu od 15:50 do 16:45)

- jakość nadawania - 5 (256kbps 44,1kHz stereo zasługuje na pochwałę)

- jakość prezentowanego materiału - 3 (materiał różnej jakości, bez wyrównanego poziomu audio, bez nałożonego procesora DSP, niektóre utwory w wersji maxi,  mix point ustawiony na 4 lub 5 sekund to już absurd)

- oprawa muzyczna - 2 (można zauważyć że jest ale puszczana w sposób zupełnie losowy, brak oprawy dedykowanej dla tego radia, voice track "to jest nowość" puszczany przed utworem z lat 80ych 🙂  )

Podsumowanie:

Duuuużo pracy, dużo nauki, więcej pokory i mniej skłonności do utarczek słownych - z takim nastawieniem nie znajdziesz partnerów do projektu.

Napisano (edytowane)
W dniu 21.04.2021 o 16:42, Marecki napisał:

Ocena zwykłego (acz spostrzegawczego) słuchacza radia:

Skala ocen: 1 - 6

1. Strona

- design - 2

- kontent - 1

- ergonomia - 2

2. Muzyka

- spójność tematyczna - 4 (jest w miarę spójnie z małymi odlotami w kierunku dance-club, reggae -> ocena z odsłuchu od 15:50 do 16:45)

- jakość nadawania - 5 (256kbps 44,1kHz stereo zasługuje na pochwałę)

- jakość prezentowanego materiału - 3 (materiał różnej jakości, bez wyrównanego poziomu audio, bez nałożonego procesora DSP, niektóre utwory w wersji maxi,  mix point ustawiony na 4 lub 5 sekund to już absurd)

- oprawa muzyczna - 2 (można zauważyć że jest ale puszczana w sposób zupełnie losowy, brak oprawy dedykowanej dla tego radia, voice track "to jest nowość" puszczany przed utworem z lat 80ych 🙂  )

Podsumowanie:

Duuuużo pracy, dużo nauki, więcej pokory i mniej skłonności do utarczek słownych - z takim nastawieniem nie znajdziesz partnerów do projektu.

Edytowane przez UKRADIOFM

W dniu 19.04.2021 o 20:57, Mat010 napisał:

Nie musisz szukać, wystarczy kliknąć w moją sygnaturkę (to ten obrazek pod spodem). Co do moich umiejętności... nie ma co tu mówić o umiejętnościach jako takich bo te posiada np. kosti. Wcześniej było więcej kombinowania bo strona przez ponad 8 lat stała na phpFusion, tam trzeba było trochę popracować głową ale wystarczył inetrnet i znajomość htmlu. Od października 2018 strona została zmieniona i  oparta jest o Wordpressa i tam zbyt dużo nie trzeba umiejętności. Moja praca to przerobiony i dostosowany them, trochę dostosowanych wtyczek. Trochę grafik zrobionych prze zemnie. Player zrobiony przez kostka. Cały sęk w tym żeby wyglądało to estetycznie, zachęcało do przeglądania i powrotu a to chyba się mi udało 

Oto statystyki odwiedzin od października 2018

cJ34KH6.png

Pierwsza kolumna to unikatowe wejścia, druga to wszystkie wejścia. Jak na 1,5 roku bo przez ten okres mniej wiece3j są zbierane te statystyki i mały serwis skierowany do określonej grupy ludzi chyba nie jest aż tak słabo.

Edytowane przez Robcio

Co chwile zmieniasz templatke... To już chyba 5 wygląd Twojej strony jaki widzę...

Mówiłem Ci, dokończ to na spokojnie, poproś kogoś o pomoc jak czegoś nie ogarniasz.

Zastanów się jeszcze 5 razy, czy faktycznie WP jest Ci potrzebny...

Czytam powyższą dyskusję i nachodzi mnie taka refleksja .... Jesteśmy w Polskojęzycznym internecie. Jesteście jak się domyślam Polakami. Robicie radia po Polsku i dla Polaków. Czyli podstawowym narzędziem słownym jest język Polski. Dlaczego więc tak często używacie go niepoprawnie i z błędami? Ponadczasowe pisze się razem. To taki na szybko przykład z zamieszczonej reklamy kilka postów wyżej. W całej dyskusji jest tego dużo więcej. Sorry Panowie, ale jeśli tak podchodzicie do robienia radia, jak do poprawności językowej, to nie jest to amatorska zabawa w radio, tylko amatorszczyzna. 

• Like 1

5 minut temu, UKRADIOFM napisał:

harakter

Sorry.

Nie hejtuję. Wręcz odwrotnie. Kibicuje każdemu "dobremu" projektowi radiowemu. Nawet chętnie pomogę i doradzę. Sam przerabiałem tworzenie własnego radia, współpracę z innymi. Trochę doświadczeń sięga jeszcze początku wieku z radiofonią naziemną.  Pozdrawiam

15 godzin temu, wuzet napisał:

Czytam powyższą dyskusję i nachodzi mnie taka refleksja .... Jesteśmy w Polskojęzycznym internecie. Jesteście jak się domyślam Polakami. Robicie radia po Polsku i dla Polaków. Czyli podstawowym narzędziem słownym jest język Polski. Dlaczego więc tak często używacie go niepoprawnie i z błędami? Ponadczasowe pisze się razem. To taki na szybko przykład z zamieszczonej reklamy kilka postów wyżej. W całej dyskusji jest tego dużo więcej. Sorry Panowie, ale jeśli tak podchodzicie do robienia radia, jak do poprawności językowej, to nie jest to amatorska zabawa w radio, tylko amatorszczyzna. 

Widzę kolega polonista. Nie żebym się czepiał bo sam popełniam błędy zarówno te ortograficzne jak i interpunkcyjne, nie wspomnę o składni ale... No właśnie ale proponuję zanim zaczniesz zwracać uwagę zacząć od siebie. Obrońca języka ojczystego używający zamiast przepraszam Panowie - Sorry Panowie?? Rozumiem że Panowie z dużej litery ze względu na szacunek?? Przy okazji poprawna forma to "polskojęzycznym".  Nie jestem specjalistą ale nad interpunkcją w powyższej wypowiedzi pewnie też można by się pochylić.

• Haha 1

Polonistą nie jestem. Edukację zakończyłem maturą 😉 
Zwróciłem uwagę na błąd w oficjalnym materiale publikowanym w internecie, jakim był "screen" strony radia. Może niepotrzebnie wylałem ogólny mój żal do pseudo radiowej gawiedzi zalewającej internet na Was. Nie mniej jednak co zauważam od dłuższego czasu, to totalny brak chęci do używania normalnego języka, na rzecz niepoprawnych form. Powtarzam to z uporem maniaka, że jakie by radio nie robić, czy dla kilku znajomych, czy z ambicją na setki/tysiące słuchaczy, siadając za mikrofon i mówiąc do słuchaczy, stajemy się osobami publicznymi i powinniśmy dbać o kulturę i poprawność. Zarówno tą językową jak i warsztatową. To już jest jednak kolejny wielki problem, być może na inną dyskusję. Mianowicie większość tzw. prezenterów, nie ma najczęściej bladego pojęcia o podstawowych zasadach jakie obowiązują w radiofonii.

Najgorsze w takich dyskusjach to okopywanie się na swoich pozycjach. Najczęściej słyszę argument że jestem amatorem, robię to dla zabawy i za darmo i nie muszę znać tych zasad, bo najważniejsza jest dobra zabawa. Jeszcze raz powtórzę. Nie atakuje i nie traktujcie tego jako hejt, atak. Trzymam się zasady że człowiek uczy się całe życie  ... a i tak głupi umiera 😉

Panowie...  za chwilę się pozabijacie.

A temat rzeczywiście dotyczy konkretnego radia więc jak gdyby powstał offtopic.

Ogólne dyskusje o radiach internetowych<-- w tym dziale możecie kontynuować temat polszczyzny i używanego języka w eterze.

• Thanks 1

Wracam zatem do tematu, czyli UK RADIO FM.

Oglądnąłem stronę, posłuchałem radia.

Zapytam na początek, czy masz jakieś doświadczenie radiowe? Jeśli możesz i zechcesz to napisz w skrócie jakie.

Co do strony. Plus że jest to nowoczesny i przejrzysty szablon. Co do treści, której jest niewiele jak na razie, zakładka O nas. To już jest jednak tekst na stronie który jest ogólnodostępny w sieci. Sporo błędów. Warto zrobić korektę. Ktoś wchodząc na stronę i czytając taki tekst, wyrabia sobie opinie czego może się dalej spodziewać. Co innego nasze dyskusje na forum. Tutaj jak w normalnej rozmowie miedzy ludźmi, trafiają się każdemu błędy, używamy skrótów myślowych itp.

Co do emisji, to słyszę muzykę i w ciągu kilkunastu minut usłyszałem jeden jingiel. Prawdopodobnie darmowy, dostępny w sieci. Nie słychać jingli identyfikujących radio. Co do samej muzyki, to już rzecz gustu, a o gustach się ponoć nie dyskutuje. Jeszcze jedna rzecz wpadła mi w oko. Piosenka Sławomira. Mp3 przekonwertowane z youtuba najprawdopodobniej. Na początku piosenki jest jakaś rozmowa z teledysku, której być może w czystej piosence nie ma, ale to szczegół. Natomiast bardziej chodzi mi o opis piosenki w playerze, gdzie pojawia się tekst "Official video". Mało profesjonalne. Warto poświęcić trochę czasu i popracować nad takimi opisami.

Przy okazji zapytam, jak sprawa praw autorskich jest rozwiązana? Jeszcze jedno pytanie co do samej nazwy. Sugeruje ona powiązania z Wielką Brytanią. Czy charakter radia będzie jakoś związany z tym faktem ?

Edytowane przez wuzet

12 godzin temu, UKRADIOFM napisał:

dedykowany flash player na stronie

wszelkie bajery flashowe niestety są już nie wspierane i znikają, proponuje tutaj pomoc kostka który stworzy ci odtwarzacz w html5 dostosowany do twojej strony

• Like 1

• 2 miesiące temu...