Zróbmy sobie radio!

#1 kosti
Jak założyć radio internetowe?
Ten poradnik jest skierowany dla tych co dopiero planują swą przyszłość z radiem i shoutcastem.

1.Od czego zacząć?

Najlepiej od pomysłu na nazwę i slogan. Nazwa powinna być unikalna i zapadająca w pamięć. Slogan również, dlatego z góry należy odpuścić sobie typu "najlepsze radio w sieci".

2.OK mam pomysł co dalej?

Dalej to musisz konkretną domenę zarejestrować. Nikt nie będzie traktował poważnie radia z domeną vdl.pl, bądź cba.pl. Jak masz ukończone 18 lat zarejestruj za DARMO domenę na rok na az.pl lub ut.pl. Jak jesteś niepełnoletni to poproś kogoś dorosłego, aby zrobił to za Ciebie.
Po roku przedłużenie domeny kosztuje coś około 120 zł, NIE jest obowiązkowe, jeśli tego nie zrobisz po prostu tracisz do niej prawa.

3.Gdzie to postawić?

Najlepiej na stabilnym serwerze, polecam proserwer.pl lub ovh.pl, ten pierwszy ma płatność sms.

4.Serwer radia i autopilot co to i jak to zdobyć?

Serwer shoutcast to serce radia i najlepiej powierzyć je firmie, która zadba o każdy aspekt naszego radia. Zarówno o prostotę panelu jak i jakość oferowanych przez siebie usług. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę slotex, która dostarcza najwyższej jakości usługi oraz oferuje bardzo dobre wsparcie użytkownika.
Autopilota, czyli "maszynkę", która będzie grała w czasie, kiedy nie będzie prowadził audycji żaden prezenter można nabyć w tej samej firmie.

5.Mam serwery teraz skąd strona?

Najlepszym wyjściem będzie zlecenie wykonania strony jakiemuś webmasterowi, lub firmie. Ceny w firmach są niebotycznie większe niż u freelancera więc nie polecam. Natomiast jeżeli cały hajs poszedł na nowe podręczniki do gimnazjum lub co lepiej na piwo to polecam darmowe szablony. Bardzo dobre darmowe szablony stworzone przez SoundPlayera można znaleźć tu.

6.Pozdrowienia radiowe itp, gdzie?

Najlepsze skrypty i całą masę generatorów niezbędnych do prowadzenia radia dostarczy panelradiowy.pl.

7.Gdzie pomoc jak mam problemy?

Oczywiście tutaj, na forum portalu radiowego, służymy pomocą.
#2 KaDe
Jakbyś dodał coś o licencjach było by fajnie. smiling face with open mouth and smiling eyes
#3 kosti
(18.07.2014, 22:07)KaDe napisał(a): Jakbyś dodał coś o licencjach było by fajnie. smiling face with open mouth and smiling eyes

To są podstawy tylko jak rozpocząć z radiem.
O licencjach było już masa tematów.
Jednak dzięki za cynk. Jutro postaram się uzupełnić temat również o to.
<piwo>
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości