Internet DJ Console (Linux)

Offline
#1 Little_gray
Internet DJ Console
Internet DJ Console jest to projekt który rozpoczął się w marcu 2005 r. w celu zapewnienia rozrywki, potężne, ale proste w obsłudze narzedzie do  streamingu na żywo radia. przy użyciu serwera  Shoutcast lub Icecast.
został on stworzony jako konkuerncja dla windowsowych programow do nadawania tj. Virtual DJ czy Sam Broadcaster

Okno Główne
Okno główne nie jest tak skomplikowane jak się początkowo wydaje, ma dość standardowy układ odtwarzacza multimedialnego. 
Po prawej stronie znajdują się metrów. Do monitorowania stężenia audio i również stan połączenia strumienia a także liczbę słuchaczy,
Pod każdym z listy odtwarzania jest selektor  trybu odtwarzania.  Funkcja ta wpływa na to, co się stanie, gdy utwór się kończy.  Wśród innych opcji, Loop All, Random,Fade kontroluje ilość  czasu  wyciszenia z opcji dla 5 lub 10 sekund i wreszcie kontroli kanałów audio czy odtwarzacz audio jest odprowadzone do strumienia czy DJ’a.  Ta cecha w połączeniu z Monitorem Mix DJ ułatwia wstępne słuchanie utworów. 
Po prawej, że są różne kontrole crossfadera. 
Na dole są elementy sterujące do otwierania różnych źródeł dźwięku, w tym potencjalnie: rozmówców VoIP czyli do audycji Skype, kilka mikrofonów.  Są tu dwa skonfigurowane na dwa oddzielne przyciski, z których jeden jest pomocny znakowanych DJ domyślnie.  Wygodnie obok przycisków mikrofonowych, listy odtwarzania przycisk odtwarzania / skip-to-the-next-track-and-stop. 

[Obrazek: idjc1.png]

Jingle
Zakładka Jingle zawiera dwa oddzielne Playlisty.  Efekty  dźwiękowe i krótkich jingli, które są przeznaczone do zapewnienia dźwieku jako tło dla DJ’a.  Tło Utworów odtwarzacza audio zanika i automatycznie sie  pojawia w zależności od Prezentera. 

[Obrazek: idjc2.png]

IDJC obsługuje sześć równoległych strumieni Audio, a każdy z nich może być skonfigurowany do statystyk i detektorów serwera nadrzędnego. 
W sekcji format są do wyboru szybkości strumienia próbki dżwieku, format i bitrate. 
Strumień informacji jest, gdy pojawią się  Informacje takie jak kto gra, Nazwa stacji, opis, gatunek muzyki. 
W sekcji indywidualnych kontroli jest zegar, który pozwala na nagrywanie strumienia audio.

[Obrazek: idjc3.png]

Ustawienia Główne
Tutaj są rozległe kontrole, które zmieniają sposób, w jaki zachowuje się często IDJC subtelne poziomy. 
Efekt Basic Streamer nie jest tak subtelny.  To pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki z tylko minimalnym obciążeniu procesora absolutnego jak również zmniejszenie ilości miejsca na ekranie, który jest zajęty. 

[Obrazek: idjc4.png]

Przetwarzanie kanału audio 
Wielką starannością,  aby upewnić się, że Twój głos będzie Dobrze słyszany. Można samemu eksperymentowac i dokonywać nagrań dla podglądu przed wejściem na antene.  Konstrukcja komina dźwięku ma odzwierciedlać rzeczywistość stacji set-up.

[Obrazek: idjc5.png]

Skróty klawiszowe

[Obrazek: idjc6.png]

Instalacja i Konfiguracja ProgramuOpracowanie: Lennon & Little_gray
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości