Skocz do zawartości

djmk

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana djmk w dniu 17 Października 2018

Użytkownicy przyznają djmk punkty reputacji!

O djmk

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

djmk's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputacja

 1. Ta.... Ilu ludzi, tyle punktów widzenia. I prawidłowo. Cieszy to, że są osoby które nadal szukają jakości, choć mam wrażenie, że z upływem lat również i tych ludzi ubywa - nie dlatego że odchodzą z tego świata, tylko uginają się pod ciężarem obecnej kultury, która aprobuje "radyjka", "plastik" i inne twory oddalające się od jakości i zaczynają takich rzeczy słuchać. A następne pokolenia wychowane w takich realiach, po prostu traktują je, jako coś normalnego i żyją w przekonaniu że to tak właśnie powinno wyglądać. Oczywiście liczebność internetowych stacji radiowych jest tak wielka, że każdy znajdzie coś dla siebie, również Ci którzy szukają jakości - trzeba tylko poszukać. Natomiast należy pamiętać, że rozmawiamy "tylko" o hobby na forum które zrzesza hobbystów od strony nadawczej jak i odbiorczej. Jak każde hobby, może być traktowane mniej lub bardziej poważnie w zależności od tego, czego dany człowiek potrzebuje, by to hobby przynosiło mu satysfakcję. Jeden zadowoli się robieniem zdjęć prostym aparatem kompaktowym a drugi te same zdjęcia będzie robił lustrzanką z wypasionym obiektywem - oboje zajmują się tym samym i są zadowoleni. Podobnie z radiem internetowym. Tylko że... nikt już nie robi zdjęć naświetlając papier światłoczuły przez słoik wypełniony wodą. Tak własnie odbieram to, co się dzieje na naszym rynku internetowych stacji radiowych.
 2. Kochani, mam do Was jedną prośbę... Ja wiem że język polski ewoluuje pod naciskiem zapożyczeń z języków obcych a zwłaszcza angielskiego ale zwrot "na radiu" lub "na radio" to kaleczenie naszego języka. Można grać na dachu na cymbałkach ale nie "na radio" a w radio (radio, jako że pochodzi z języka obcego jest formą nieodmienną - w j. polskim przyjęła się forma odmiany "radia"). Złakobieto - tak, zajmowałem się stawianiem radia od zera ale z założeniem trzymania pewnej i ustalonej jakości. Była więc strona w domenie FM, były równolegle realizowane streamy w jakości 320kbps oraz 128kbps (oba stereo mp3 z próbkowaniem 44,1kHz), była surowa selekcja prezenterów i wiele innych rzeczy o których obecnie mało kto myśli, łącznie z pozycjonowaniem strony radia. A czym to skutkowało? - zauważeniem w sieci - licencją radiową - płytami i wywiadami od młodych zespołów, które chciały zaistnieć na rynku - płytami z wytwórni oraz gadżetami od pozyskanych sponsorów, które były rozdawane jako nagrody podczas konkursów na antenie - współpracą z portalami muzycznymi, która skutkowała zamieszczaniem ich treści na stronie radia a na ich stronach naszego playera radiowego - fizycznymi bannerami radia na koncertach i wydarzeniach muzycznych O takich pierdołach jak zaistnienie na platformach satelitarnych jak telewizja N (obecnie NC+) czy inne nie będę się rozpisywał. Tak samo nie wyliczę kosztów jakie ponosiliśmy ale jak wspomniałem, pięć osób tworzyło to radio i pompowało swoje pieniądze a potem doszli jeszcze pozyskani sponsorzy. I teraz pytanie za 100 punktów - dla czego tego radia już nie ma? Bo ludzie którzy poświęcali się temu projektowi w końcu założyli rodziny, realizowali kariery zawodowe i nie znalazły się kolejne młode i odpowiedzialne osoby, które potrafiłyby udźwignąć ten ciężar. A wysiłek przy takim projekcie jest ogromny... Ja będąc w swojej normalnej pracy, w dni robocze poświęcałem w niej około 2 godzin na załatwianie różnych spraw, realizowaniem rozmów z zainteresowanymi stronami. A po powrocie do domu poświęcałem kolejne 4 do 6 godzin. A osób które były zaangażowane przy realizacji tego projektu od strony technicznej i marketingowej było 5 i każdy poświęcał minimum tyle czasu. W weekendy zdarzało się, że większość czasu była podporządkowana pod radio. A największa satysfakcja pojawiła się wtedy, gdy rozpoznawalna grupa medialna złożyła ofertę wykupu radia, którą - jak teraz pomyślę, to mnie aż trzęsie - odrzuciliśmy...
 3. Bardzo śmiała teza, patrząc na to, że największe stacje FM w Polsce i na świecie, zauważyły siłę przekazu elektronicznego i są dostępne w necie. Podobnie zresztą sprawa ma się z TV. Gdyby radio internetowe było "w odwrocie" to największe gwiazdy muzyki nie zawracały by sobie głowy, by wystąpić w takim radio, nagrać dla niego seta czy pozdrowienia, wysłać singla lub album. Może jestem idealistą i nie chcę się pogodzić z bylejakością. A niestety ona będzie trwała, jeśli osoby zarządzające radiami, będą przyjmowały takie osoby i pozwalały im na samowolkę. Sprawa nie polega na tym by zmusić kogoś do grania konkretnych rzeczy w konkretny sposób, tylko na etapie rekrutacji określić profil radia i wymagania a następnie rozpoznać w czym dany kandydat najlepiej się czuje. Jeśli jego preferencje muzyczne i umiejętności pokrywają się z oczekiwaniami właściciela, to jesteśmy w domu. Jeśli nie - to grzecznie sobie dziękujecie i tyle. Efektem tego może być uboga liczebnie ekipa ale za to reprezentująca jakiś poziom i realizująca pewien spójny plan. Płynąc do brzegu... jeśli jest tu już kilkoro ludzi którzy dostrzegają potrzebę zaistnienia projektu bardziej wartościowego to może by się wymienić kontaktami i o czymś porozmawiać?
 4. Coś pod podanym linkiem faktycznie istnieje. Czy w formie przejrzystej i czytelnej - kwestia dyskusyjna. Katalog z samej nazwy pozwala na selekcję katalogowanych podmiotów ze względu na ich cechy - tutaj to raczej mamy do czynienia ze zbiorem. Bardziej myślałem o formie jak na załączonej grafice i oczywiście, dotyczyło by to tylko stacji spełniających określone kryteria.
 5. Obawiam się, że możemy być w podobnym wieku ale nijak nie chcę myśleć o nim jako "zaawansowany" Marek mam na imię Jeśli chodzi o założenie tematu, to chyba robota dla moderatora, by w celu podniesienia atrakcyjności forum zainteresował się tematyką i pomyślał nad formą/nazwą itp. Natomiast w celu ograniczenia możliwości wrzucania do tego tematu stacji "byle jakich", należałoby wypracować sposób limitowania wpisów - też temat dla Moda. Jeśli mam wskazać radio internetowe które może służyć za przykład - chociaż nie jest idealne - to proszę bardzo: http://www.radioswinoujscie.pl/ Mimo że nie znajdziecie tam zatrzęsienia audycji i prezenterów, tego radia po prostu da się słuchać, korzystając jednocześnie z wartościowego kontentu w postaci strony. Tak swoją drogą, polecam posłuchać niedzielnej audycji Roberta Zakrzewskiego - dobry głos, świetna muzyka chillout, wzorowy klimat podczas audycji. Twoja kolej kolego Dinoz aur.
 6. Cześć, Nie jestem obecnie związany z żadnym projektem radiowym, choć z radiem internetowym od strony "nadawczej" mam doświadczenie od ponad 10 lat. Cały czas się przyglądam temu, co się dzieje w wirtualnym eterze i wnioski raczej nie są budujące... Jest kilka stacji, które dbają o jakość przekazu i od strony streamu, jakości emitowanego materiału i przekazu merytorycznego oraz automatyki emisji ale to niestety ewenementy. Najczęściej spotykamy się z projektami dosyć rzeczowo opisanymi przez kolegę Dinoz aur - prezentującymi jakość niczym towar ze sklepu "wszystko za 5zł". Sądzę że fajnym pomysłem, było by stworzenie tematu/rankingu w którym można by wskazywać stacje, które mogły by posłużyć młodym ludziom za źródło do czerpania pomysłów i inspiracji. W tej chwili młody człowiek chcąc uruchomić swoje wymarzone radio, kupuje serwer, ładuje do autopilota to co mu pasuje, stawia byle jaką stronę na wzór i podobieństwo setek innych i szybko zaczyna rekrutację. Skutek jest taki że byle jaka muza, byle jakiej jakości z podparciem w byle jakiej stronie, przyciągnie słuchacza na chwile i radia będzie słuchać sam założyciel + ewentualna ekipa (jeśli kogoś zrekrutuje). Po dłuższym czasie, gdy słuchaczy nie będzie przybywać, zaczną uciekać ludzie z ekipy i radio umiera. Kurtyna! Braw nie ma.
 7. Dokładnie wszystkie :-)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Polityka prywatności.