Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją od 10.10.2018 we wszystkich miejscach

 1. 1 punkt
  Kochani, mam do Was jedną prośbę... Ja wiem że język polski ewoluuje pod naciskiem zapożyczeń z języków obcych a zwłaszcza angielskiego ale zwrot "na radiu" lub "na radio" to kaleczenie naszego języka. Można grać na dachu na cymbałkach ale nie "na radio" a w radio (radio, jako że pochodzi z języka obcego jest formą nieodmienną - w j. polskim przyjęła się forma odmiany "radia"). Złakobieto - tak, zajmowałem się stawianiem radia od zera ale z założeniem trzymania pewnej i ustalonej jakości. Była więc strona w domenie FM, były równolegle realizowane streamy w jakości 320kbps oraz 128kbps (oba stereo mp3 z próbkowaniem 44,1kHz), była surowa selekcja prezenterów i wiele innych rzeczy o których obecnie mało kto myśli, łącznie z pozycjonowaniem strony radia. A czym to skutkowało? - zauważeniem w sieci - licencją radiową - płytami i wywiadami od młodych zespołów, które chciały zaistnieć na rynku - płytami z wytwórni oraz gadżetami od pozyskanych sponsorów, które były rozdawane jako nagrody podczas konkursów na antenie - współpracą z portalami muzycznymi, która skutkowała zamieszczaniem ich treści na stronie radia a na ich stronach naszego playera radiowego - fizycznymi bannerami radia na koncertach i wydarzeniach muzycznych O takich pierdołach jak zaistnienie na platformach satelitarnych jak telewizja N (obecnie NC+) czy inne nie będę się rozpisywał. Tak samo nie wyliczę kosztów jakie ponosiliśmy ale jak wspomniałem, pięć osób tworzyło to radio i pompowało swoje pieniądze a potem doszli jeszcze pozyskani sponsorzy. I teraz pytanie za 100 punktów - dla czego tego radia już nie ma? Bo ludzie którzy poświęcali się temu projektowi w końcu założyli rodziny, realizowali kariery zawodowe i nie znalazły się kolejne młode i odpowiedzialne osoby, które potrafiłyby udźwignąć ten ciężar. A wysiłek przy takim projekcie jest ogromny... Ja będąc w swojej normalnej pracy, w dni robocze poświęcałem w niej około 2 godzin na załatwianie różnych spraw, realizowaniem rozmów z zainteresowanymi stronami. A po powrocie do domu poświęcałem kolejne 4 do 6 godzin. A osób które były zaangażowane przy realizacji tego projektu od strony technicznej i marketingowej było 5 i każdy poświęcał minimum tyle czasu. W weekendy zdarzało się, że większość czasu była podporządkowana pod radio. A największa satysfakcja pojawiła się wtedy, gdy rozpoznawalna grupa medialna złożyła ofertę wykupu radia, którą - jak teraz pomyślę, to mnie aż trzęsie - odrzuciliśmy...
 2. 1 punkt
  kontakt@panelradiowy.pl -> Polecam I zobacz czy w kodach masz też linki do skryptów playera itp z SSL bo panel radiowy też korzysta z SSL.
 3. 0 punktów
  A czy my czasem nie przeskakujemy wlasnie w kosmoprzestrzen?Temat wlasciwie wspolny ale dwie drogi , Panowie ida w kierunku profesjonalnych radii, ja w kierunku odbiorcow , ktorzy chca sie bawic, muzyka , ze mna. Jak juz gdzies tam wyzej pisalam bawimy ludzi z czata , nie uwazam ze jest to "bylejakosc" jest to zabawa , odciagniecie ludzi od dennych hasel o sexie czy klotni . Nasi Sluchacze oczekuja od nas zauwazenia , muzyka to dodatek. ... cyt... Może jestem idealistą i nie chcę się pogodzić z bylejakością. A niestety ona będzie trwała, jeśli osoby zarządzające radiami, będą przyjmowały takie osoby i pozwalały im na samowolkę. Sprawa nie polega na tym by zmusić kogoś do grania konkretnych rzeczy w konkretny sposób, tylko na etapie rekrutacji określić profil radia i wymagania a następnie rozpoznać w czym dany kandydat najlepiej się czuje. Djmk rekrutowales kiedys prezenterow na radio ? Sprawa wyglada tak ... moge miec takie wymagania , ale to na zasadzie pracy i placy. W obecnym stanie , przyszly prezenter akceptuje moje warunki do dnia debiutu , a potem przeszkadza mu wszystko. Niestety taka jest rzeczywistosc internetowych radii i naboru prezenterow . Ale fajnie jest tak pokonwersowac. Moje zalozenie bycia tutaj mialo polegac , na rozejrzeniu sie za mozliwoscia stworzenia galerii radyjek internetowych , i dodania tam swojego , jak rowniez na pomyslach co do poszukiwania nowych prezenterow , niezrzeszonych jeszcze z radiem. Wtej kwestii nic nie mam , ale pare pomyslow dzieki Panom za co dziekuje . Kosti bylabym jednak zainteresowana to witryna , i klika innych pytan co do stronki tez bym miala .
 4. 0 punktów
  Bardzo śmiała teza, patrząc na to, że największe stacje FM w Polsce i na świecie, zauważyły siłę przekazu elektronicznego i są dostępne w necie. Podobnie zresztą sprawa ma się z TV. Gdyby radio internetowe było "w odwrocie" to największe gwiazdy muzyki nie zawracały by sobie głowy, by wystąpić w takim radio, nagrać dla niego seta czy pozdrowienia, wysłać singla lub album. Może jestem idealistą i nie chcę się pogodzić z bylejakością. A niestety ona będzie trwała, jeśli osoby zarządzające radiami, będą przyjmowały takie osoby i pozwalały im na samowolkę. Sprawa nie polega na tym by zmusić kogoś do grania konkretnych rzeczy w konkretny sposób, tylko na etapie rekrutacji określić profil radia i wymagania a następnie rozpoznać w czym dany kandydat najlepiej się czuje. Jeśli jego preferencje muzyczne i umiejętności pokrywają się z oczekiwaniami właściciela, to jesteśmy w domu. Jeśli nie - to grzecznie sobie dziękujecie i tyle. Efektem tego może być uboga liczebnie ekipa ale za to reprezentująca jakiś poziom i realizująca pewien spójny plan. Płynąc do brzegu... jeśli jest tu już kilkoro ludzi którzy dostrzegają potrzebę zaistnienia projektu bardziej wartościowego to może by się wymienić kontaktami i o czymś porozmawiać?
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×